Ziemas laiks, pulksteņu grozīšana, kā obligāta izklaide
Ziemas laiks.
Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 31.oktobrī pulksten 4.00. Naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība.
Vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2022.gada 27.martā.
Katram ir izveidojies savs dzīves ritms.
Uzreiz gribu jautāt, ko šādas pārmaiņas atstāj (līdz šim ar pulksteņu grozīšanu) uz manu ierasto lietu kārtību? It ka jau neko īpašu, ja neskaita tumšos rītus. Toties ilgāk būs gaišā dienas puse un tas atsver pārējās neērtības.
Pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks (līdz šim) tika ieviests 1981.gadā.
Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4:00.
Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4.00 – par vienu stundu atpakaļ.
Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku.
Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
TĀTAD, ziemas laiks.
Labu Dienu!
Nu ko lai pasaka…
Ziemas laiks mūsu platuma grādiem ir veselīgs, bet jebropas uzspiestais vasaras laiks ir kaitīgs… Vienkārši katrā planētas punktā ir attiecīgi atbilstošs biolaiks, kad ir veselīgāk gulēt un celties…