Pulksteņu grozīšana, kā obligāta izklaide pārejā uz ziemas laiku

 

 

Pāreja uz ziemas laiku.

Pāreja uz ziemas laiku noritēs 27. oktobrī plkst. 4 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Atzīmēju, ka Eiropas Savienībā pašlaik norit aktīvi strīdi par to, vai pulksteņi būtu jāgriež vispār.

Augustā Eiropas Komisija veica tiešsaistes balsošanu, lai noskaidrotu viedokli par pāreju uz ziemas un vasaras laiku.

Aptaujas rezultāti uzrādījuši, ka 84% eiropiešu (4,6 miljoni respondentu) pulksteņa rādītājus griezt nevēlas. Tā rezultātā Eiropas Komisija Eiropas Savienības valstīm 2019. gadā piedāvā uz visiem laikiem atteikties no pulksteņa griešanas.

Šīs izmaiņas varētu stāties spēkā no nākamā gada oktobra.

Par to ziņots pagājušajā mēnesī, 14. septembrī. Taču piedāvājums par pulksteņu griešanu vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas Komisijai. Pastāv iespēja, ka šis process var aizņemt nevis vienu gadu, bet divus. Iespējams, ES dalībvalstīm ļaus šo lēmumu pieņemt patstāvīgi.

Pat nezinu, jāpriecājas vai arī nē.

Katram ir izveidojies savs dzīves ritms.

Uzreiz gribu jautāt, ko šādas pārmaiņas atstāj (līdz šim ar pulksteņu grozīšanu) uz manu ierasto lietu kārtību? It ka jau neko īpašu, ja neskaita tumšos rītus. Toties ilgāk būs gaišā dienas puse un tas atsver pārējās neērtības.

Pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks (līdz šim) tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4:00.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4.00 – par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

uz ziemas laiku TĀTAD, uz ziemas laiku!

ATKĀRTOJU, savukārt, martā atkal noritēs pāreja uz vasaras laiku un, iespējams, kaut kas mainīsies tikai 2020. gada rudenī. Bēdīgi! Varēja jau sākt ar šo rudeni!

Patīkamu laikrāža grozīšanu!

 

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *