Pulksteņa grozīšana, darām katru gadu, bet vai gribam

Pulksteņa grozīšana.

Tautieši tas notiks jau šonedēļ!  Būšu viena no tām liepājniecēm, kurām pāreja atpakaļ no vasaras laika nepatīk. Kā es rīkošos! Es, kā domājams visi,  savu pulkstenīti pagriezīšu  29. oktobrī pulksten.4.00.  Jā, naktī no sestdienas uz svētdienu, vienu stundu atpakaļ.

Protams, ka dzenu joku, to visi dara no rīta, kad ir veiksmīgi pamodušies.

Labi, ka lielākā daļa aparatūras veiksmīgi šo procedūru veic patstāvīgi, bet ir jau daži laikrāži, kas nav draugos ar elektroniku un tie tad ir jāpabīda uz valdības noteikto laiku.

Pavisam oficiāli, ziemas laiks:

2023. gada 29. oktobrī plkst. 04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu atpakaļ. Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2024. gada 31. martā.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. No 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Tomēr, šo to neizprotu, lai gan neesmu 100% blondīne (piedod maija) ir nesaprašana par lielo nesaskaņotību valstu starpā. Krievija un Baltkrievija (abi terorisma atbalstītāji) it kā nepāriet uz ziemas laiku. Ko? Laikam tāpēc, ka ir nojūgušies un pilnīgi neadekvāti visā savā būtībā!

Tātad laika starpība mums ar viņiem būs veselas divas stundas.

Pulksteņa grozīšana, kāpēc tā?

Piemēram, Ukraina nesekos Krievijas piemēram un pieturēsies lielākās Eiropas daļas tradīcijām pagriežot laikrādi stundu atpakaļ. Ja par Krieviju, tad tur vis ir ļoti vienkārši un krievu garā. Ja atceraties to laiku, kad Medvedevs bija prezidents un Krievijas cars.

Nu lūk, tad Medvedjevam uzdāvināja ” iphone” kurā nebija funkcijas, kas automātiski pārietu uz ziemas laiku, laikam jautājumu nav, kāpēc Krievija nepāriet uz ziemas laiku?

Kā tu skaties uz visām laika grozīšanas peripetijām, vai precīzāk, pāreja atpakaļ no vasaras laika? Ziemas laiks mani kaitina!

Laiks iet, “medvežonoks” nav vairs prezidents, bet Džobs ir mūžīgā atpūtā. Tomēr, Medvedeva neieviestā pāreja atpakaļ no vasaras laika, Krievijā ir palikusi.

Pulksteņa grozīšana, starp citu!

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts. Šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība.  Vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Pulksteņu grozīšana ir apnikusi daudziem cilvēkiem

Daudzi jūtas noguruši un neapmierināti ar šo praksi. Ziemas laiks ir ieviests, lai izmantotu dabisko gaismu un samazinātu elektroenerģijas patēriņu, taču daži pētījumi liecina, ka tas var radīt arī negatīvas sekas veselībai un ekonomikai.

Pulksteņa grozīšana, kurās valstīs vēl pariet uz ziemas laiku?

Lielākā daļa Eiropas Savienības valstu, kā arī ASV, Kanāda, Austrālija, Jaunzēlande un dažas Āzijas un Dienvidamerikas valstis joprojām maina laiku divreiz gadā.

Tomēr dažas valstis ir atteikušās no šīs sistēmas vai plāno to darīt tuvākajā nākotnē. Piemēram, Krievija 2011. gadā pārgāja uz pastāvīgo ziemas laiku, bet 2014. gadā atgriezās pie pastāvīgā vasaras laika.

Turcija 2016. gadā paziņoja, ka vairs nemainīs laiku. ES 2018. gadā uzsāka iniciatīvu, lai atceltu pulksteņu grozīšanu visā blokā, bet lēmums vēl nav pieņemts.

Man tas ir apnicis!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Pulksteņa grozīšana, darām katru gadu, bet vai gribam”

 1. laimisk saka:

  Mainīt Latvijas standarta laika joslu no UTC+2 uz UTC+3 radītu ne tikai negatīvas konsekvences Latvijas valstij, bet Latvija vairs nebūtu vienā laika joslā ar Lietuvu, Igauniju un Somiju, bet gan mūsu laika josla atbilstu Maskavas laika joslai!

  Tā lūk!

 2. Normunds saka:

  Rīgas Stradiņa universitātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docents Normunds Limba skaidroja, ka cilvēkiem jau ir gadiem ilga pieredze, griežot pulksteni divas reizes gadā. Lai gan pie tā var pierast, tomēr katru tas ietekmē, tāpēc

  no medicīnas viedokļa laika maiņa ir nevajadzīgs stress.

  “Viens ir tas, ka izmainās gaismas režīms. Un gaisma ir tā, kas ienāk organismā caur acīm un pasaka visām šūnām, ka tagad ir aktivitātes laiks. Ja nav tās gaismas, tad ir pretējs efekts, proti, ir miegainība, arī nomākts garastāvoklis. Ja šis cikls pamainās, tad tie traucējumi arī ir tie pirmie, kas parādās. Proti, garastāvoklis kļūst sliktās, kas ir jūtīgāki pret tādām garastāvokļa maiņām, tad tiem, protams, tas efekts ir izteiktāks. Un ir arī no asinsrites sistēmas vesela rinda traucējumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top