Psihe, pastāstīšu par nezināmiem faktiem, tie ir pārsteidzoši
Psihe.
Jo ilgāk tiek pētīta cilvēka psihe, jo vairāk ir pārsteidzošu atklājumu. Skaidrs, ka vairāk tiek izsekoti dažādu cilvēku uzvedības modeļi. Piemēram, es nonācu pie secinājuma, jo mazāk cilvēkiem ir draugu, jo gudrāki viņi ir.
Psihe, netici, lasi par faktiem.
Tie palīdzēs labāk iepazīt sevi un citus, liks iemācīties tikt galā ar dzīves grūtībām. Kā jau ieminējos, cilvēkiem ar augstu IQ nav daudz draugu. Psihiatri nesen atklāja, ka gudriem cilvēkiem nav nepieciešams daudz draugu.
Viņu smadzenes ir aizņemtas, risinot patiešām nopietnas problēmas, un saziņa ir laika izšķiešana. Taču priecāties par biedru neesamību nav vērts. Sen ir pierādīts, ka draudzībai ir pozitīva ietekme ne tikai uz cilvēka psiholoģisko stāvokli, bet arī uz viņa veselību.
Tāpēc, dažreiz jums joprojām ir nepieciešams atrauties no grāmatām un izbaudīt saziņu ar interesantiem cilvēkiem. Tomēr fakts paliek fakts, gudrie ir bez draugiem!
Psihe, depresija ietekmē krāsu uztveri.
Cilvēki, kas cieš no depresijas, bieži saka, ka viņu dzīve ir zaudējusi dzīves “krāsainību”. Tā nav runas izpušķošana, tas ir medicīnisks fakts. Nomāktā stāvoklī cilvēka tīklene kļūst mazāk jutīga pret krāsām, tāpēc cilvēki mazāk spēj atpazīt nokrāsas. Tajā pašā laikā, ja jūs pastāvīgi ieskauj pelēkas, bālas krāsas, iespēja, ka jūs nonāksit depresijā, ievērojami palielinās.
Ja runāsi par saviem plāniem.
Ja grasāties neēst pēc sešiem vakarā, sākt skriet no rīta vai beidzot, pēc lielām pārdomām, iemācīties angļu valodu. Tad psihiatriem ir kas sakāms, labāk nevienam par to nestāsti, citādi nekas neizdosies.
Runājot par saviem plāniem, jūs uzdodat savām smadzenēm atzīmēt lodziņu “pabeigts”, un būs ļoti grūti pārliecināt savu psihi par pretējo. Starp citu, psihologi ir pierādījuši šā modeļa pamatotību, pamatojoties uz daudzām aptaujām un nopietniem pētījumiem.
Psihe, svešvalodas zināšanas.
Nav jābūt aukstasinīgam, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus. Pietiek tikai domāt svešvalodā. Pēc zinātnieku domām, cilvēki, pieņemot dzīves lēmumus, bieži rīkojas emociju iespaidā. Tiklīdz jūs sākat analizēt savas darbības citā valodā, tiek aktivizēta racionālā domāšana, kas pasargās jūs no nepārdomātiem lēmumiem un riskiem.
Jaunieši biežāk cieš no depresijas.
Aptaujas liecina, ka vis nelaimīgākie ir tie, kuriem vēl nav 30 gadu. Visbiežāk ar trauksmi un stresu saskaras jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Ir vispārpieņemts, ka jaunība ir bezrūpīgākais laiks dzīvē, taču tūkstošgades gudrība tam nevar piekrist.
Radošums ir atkarīgs no noguruma līmeņa.
Lai sāktu domāt radoši, ir jābūt ļoti nogurušam, tā uzskata zinātnieki. Radošas idejas bieži apciemo novājinātus cilvēkus. Tāpēc, ka viņu smadzenes nespēj strādāt efektīvi. Tās nespēj izmest domas, no kurām tu noteikti atteiktos, ja būtu spēka un enerģijas pilns.
Taču viena doma no visām var būt stimuls grandiozam projektam. Tāpēc ģeniālas idejas mums rodas bieži dušā, smagas darba dienas beigās.
Psihe un tenkas.
Starp citu tenkas veido 80% no jebkuras sarunas. Gan vīrieši, gan sievietes ir vienlīdz sliecas uz tenkām Ja kas, šī darbība aizņem lielāko daļu sarunas.
Pēc zinātnieku domām, līdz pat 80% sarunu ir tukša pļāpāšana un informācijas apmaiņa par paziņām un draugiem. Tajā pašā laikā tenkas ir spēcīgs saziņas līdzeklis. Ar viņu palīdzību cilvēki uztur sociālās saites. Starp citu, ne tikai cilvēkiem patīk izplatīt baumas, bet to spēj arī šimpanzes.
Laimi var nopirkt.
Ar naudu nevar nopirkt laimi. Taču psihologi jau sen ir atspēkojuši šo apgalvojumu. Pēc viņu domām, naudu vajag tērēt nevis sev, bet citiem vai labdarībai. Sniedzot prieku citiem cilvēkiem, jūs augat savās acīs, kļūstat nozīmīgāki un līdz ar to laimīgi un apmierināti ar dzīvi.
Uzticība veidojas 20 sekunžu laikā.
Zinātnieki saka, ka pirmās 20 sekundes rada uzticības sajūtu, protams, ja tas notiek draudzīgas tikšanās reizē. Šajā laikā ķermenim ir laiks izstrādāt oksitocīnu – hormonu, kas atbild par drošības sajūtu, mieru un relaksāciju. Tā tu parasti jūties tuvu cilvēku lokā.
Psihe, 80% jūsu domu ir negatīvas.
Katru dienu tavā galvā ienāk no 13 000 līdz 60 000 dažādu domu. Jūsu smadzenes var konkurēt ar jaudīgāko datoru. Taču 80% no visām jūsu domām ir negatīvas. Lielākā daļa no šādām domām atkārtojas katru dienu. Psihiatri saka, ka tas ir pilnīgi normāli. Tāpēc atpūtieties un nestreso!
Gan apkure un elektroenerģija paliks lētāka, gan priekšnieks piemetīs kādu eiro centu!
Labu Dienu!