Prognoze par Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu

 

Drūma prognoze, par  piekrastes pilsētu nogrimšanu

Diezgan negrozāma patiesība ir pieņemtais fakts… globālā sasilšana lielākoties ir nenovēršams dabas cikls, temperatūras kāpums uz Zemes turpināsies un pasaules ledāji turpinās kust.

Dažas prognozes vēsta, ka pēc aptuveni 2500 – 3000 gadiem ūdens līmenis pasaules okeānos un jūrās var celties par aptuveni 20 metriem.

Ir arī citas prognozes, kas ledāju kušanas izraisīto okeāna pacelšanos gaida jau šajā gadu simtā.

Citi zinātnieki jau tuvāko 100 gadu laikā prognozē arī būtiskas izmaiņas Zemes magnētiskajā laukā un krasas tektoniskās svārstības.
Visas šīs minētās Zemes klimata izmaiņas skars arī Latviju.

Pilsētu nogrimšanu draudi…ar ko tas draud Latvijai ?

Ja celsies ūdens līmenis, tad liela daļa piekrastes applūdīs un Grobiņa būs ostas pilsēta. Liepāja būs zem ūdens.

Ja pārlapo vēstures liecības…tad tajās nepārprotami ir bijušas norādes par kuģu pietauvošanos 12.gadu simtā tā laika Grobiņai.

 

 Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu

Un kas tad ar Rīgu … vai pilsētu nogrimšanu teorija to neskars ?

Rīgas nebūs…tā vienkārši būs zem ūdens. Vēl ļaunāk… Latvija gandrīz tiks pārdalīta uz pusēm, jo Rīgas līča ūdeņi izskalosies līdz pat Rundālei.
Ūdens līmenim vēl paaugstinoties, Latvijas sadalīšanās vēl vairāk pieaugs, līdz ar to nokļūšana no Latvijas rietumu daļas uz austrumu daļu pa sauszemi būs iespējama tikai pa Lietuvas teritoriju.

Rodas secinājums par mūžīgi veco un reizē būtiski svarīgo… zemnieku necilie mājokļi valsts vidienē izdzīvos, bet villas pie jūras pazudīs.

 Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu

Latvija var zaudēt ap 11% no savas teritorijas no pilsētu nogrimšanu teorijas īstenošanos dzīvē.

Visticamāk, lielās Latvijas pilsētas (Liepāja, Ventspils, Jūrmala un Jelgava), būs zem Baltijas jūras ūdens.

Zem ūdens pazudīs:

Nīca, Pāvilosta, Užava, Piltene, Mazirbe, Kolka, Roja, Mērsrags, Engure, Lapmežciems, Ķemeri, Kalnciems, Līvbērze, Staļģene, Emburga, Ķekava, Carnikava, Ādaži, Tūja, Salacgrīva, Ainaži.

Tā kā Rīga var tikt zaudēta , tad būtisks jautājums būtu jaunas Latvijas galvaspilsētas atrašanās vietas izvēle.

Būtu jāizvēlas relatīvi droša vieta, ar valsts pārvaldei atbilstošiem nosacījumiem (laba infrastruktūra, komunikācijas, pareizi izvēlēta ģeopolitiska vieta).

 Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu

Kartēs  Jūs redzat iespējamo Latvijas teritoriju , kad ūdens līmenis pasaules okeānos un jūrās būs cēlies par 20 metriem. Jāpiezīmē , ka tas ir ļoti daudz…

Prognoze balstās uz pašreizējo Latvijas reljefa modeļa izpēti, bez tektonisko svārstību radītām izmaiņām. Zināmu ietekmi radīs arī jūras krastu erozija.

Cerams, ka tas nenotiks drīz…vai labāk nenotiks…. ar šo optimistisko novēlējumu arī beigšu.
Kartes no neogeo.lv

 Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu

Mazliet papildinu ar foto,kāda izskatīsies Eiropa.

Varam redzēt, ka Kurzeme paliks par pussalu vai pat salu.

pludiPilsētas, kas atzīmētas ar baltu punktu… nogrims.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

46 Atziņas “Prognoze par Latvijas piekrastes pilsētu nogrimšanu”

 1. ziņa saka:

  Beidzamie desmit gadi bijuši karstākie visā novērojumu vēsturē, un pierādījumi, kas apliecina strauju planētas virsmas sasilšanu, neraisa nekādas šaubas, norādīts šajā dokumentā, kas balstīts uz jaunākajiem klimata zinātnes novērojumiem visā pasaulē.

  Kā, prezentējot ziņojumu, prognozējis komisijas loceklis profesors Vils Stefens, Pasaules okeāna līmenis līdz 2100.gadam varētu paaugstināties par pusmetru līdz metru salīdzinājumā ar 1990.gadu.

 2. g saka:

  nē jelgavu nē. ;(

 3. Monta saka:

  Baismi un nepatīkami, bet latviski prieks, ka apslīks Šleserviedīgā un citu villas.

  1. sucs saka:

   @Monta,
   Man ar, tādi nu esam, latvietis …latvieti ēd ar baudu.

 4. Neziņā saka:

  Vai tad Eleja arī skaitās Lietuva?

 5. raimis saka:

  Beidzot Latvjai būs kāda daudz-maz sakarīga sala! Pat vairākas 🙂 Es par.

 6. Eduards saka:

  Nezin,ka tad bus ar Jurkalni,Klav!?;-) Tur jau tas krasts ir ap 20 m augsts!

 7. Novērotājs saka:

  Ierakstīšu to, kā komentēju šo “tekstu” savā FB
  Lasītāju interesē, cik gan izmaksā šīs muļķ… pardon, pētijums? Es arī gribu papiļīt to naudiņu.
  Ja nopietni – jautājums zintniekiem. Un uz kā tad vācu bruņinieki Rīgu cēla? Vai tiešām līdz ragiem ūdenī? Melnā Lapsa domā Viduslaiku siltuma optimumu
  Atgādinājums – jau gadus piecus sešus zaļie budžetu piļītāji vairs nelieto terminu “Glogālā sasilšana”, jo izrādijās, ka i ne “globālā”, i ne “sasilšana”. Tāds pats fufelis kā savlaik “ozona caurumu palielināšanās”. Tagad lieto terminu “Globālās Klimata Izmaiņas”. Taki uz kuru pusi? A nelabais viņu zin?
  Bez tam būtu interesanti grafiki ar okeāna līmeņa paaugstināšanos (pēdējos simts gados), jo tādam noteikti jābūt. Un nejaukt ar krasta līnijas eroziju.
  Starp citu, ja paņem reālos novērojumu grafikus, tad izrādās, ka “zaļo” piedāvātie grafiki ar izteiktu pieaugumu pēdējos 25-30 gados ir …. prasta falsifikācija un tai nav nekādas saistības ar realitāti.

 8. Māris saka:

  Nu tā pēdējā karte ar Eiropu gan nav par 20 metriem. Turklāt jāatzīmē, ka Nīderlande jau šobrīd ir zem jūras līmeņa un domāju, ka tā nosargās savu teritoriju arī ja kāps līmenis pat par 50 metriem.

 9. Dieva nava saka:

  da man vispar vienalga manispec varetu visa zemeslode nosliikt tapat te vis dirsa aizlaists nauda valda par pasauli vis parejais nevienu neiterese un ja kas pazudiis zem udets parsvara visi skatisies cik vini ir naudu pazaudejushi taka lai tik sliikst galigi pohuj te ir vis tada dirsa aizlaists ka vajadzetu cilveku rasi no jauna veidot tas ir mans viedoklis

 10. egons saka:

  atsauci jau gan varejat pierakstit, ja nu kads velas lasit orginalvaloda. ka ari sikak papetit. tas tacu tomer nekaunigi nepievienot atsauci

  1. laimisk saka:

   Nav oriģinālvalodas, rakstīts latvju mēlē, vienīgi viena karte ņemta no neta plašumiem.

 11. Mārtiņš saka:

  Nu, skolas laikā mācītajam, protams, ja var ticēt, tad Kurzeme jau x gadus ir pussala, nez kāpēc tas netiek oficiāli tā arī deklarēts!?

 12. Interesents saka:

  Kurš veicis šos pētījumus? Kur ir atsauces, lūdzu

 13. Ilze saka:

  Rigas mers to nepielaus, Riga bus kur ir un Ventspils ir uz tada bruga, ka nekas globals to nenogremdes.Nav pamata satraukumam 🙂

 14. Guntars saka:

  Sviests, tas viss ir! pec 100 gadiem ķipa pa pus metru pacelsies. Musu tehnologiska atīstība ir ļoti atri pacēlusies jau 10 gadu laikā, pieliec tai vel 90 vai 1000 gadus klat un nevienam neuztrauks kautkada udens limeņa palielinašanās. būs tikai vairak alternativo energijas veidu paņēmieni tā iegūšanā sākot ar udens palīdzību. 😀
  Vai skaista un krāšņa zemūdens pilsēta. =)
  Uztraukumam nau pamata vis bus tā kā tas ir tagad un ir bbījis tikai nabagie klus vel nabagāki un bagātie vel bagātāki. 😉

 15. Līga saka:

  Rīgas vietā jātaisa Latvijas Venēcija. 😀

 16. Nu un saka:

  Kāda Jums daļa kas un kur nogrims…tik un tā neviens no jums to nepiedzīvos!!!!

 17. ANNA saka:

  Veca informācija… Tamlīdzīgu rakstu lasīju jau kādā 1990.gada Tukuma rajona avīzē. Starp citu – par Latvijas galvaspilsētu ieteica izvēlēties Madonu… Par Kurzemi bija teikts, ka tur būšot salu arhipelāgs…

  1. laimisk saka:

   Kurzeme būs sala un izveidos Kurzemes brīvo latvju ūniju un galvaspilsēta būs Kuldīga

 18. GLVD.LV saka:

  Ko jūs baidat cilvēkus? Jūs par to paziņojat tā, itkā būtu pāŗliecināti kad tas tā būs. Neviens nezin, vai tik tiešām tā notiks.

  1. laimisk saka:

   Protams, ne rīt ne parīt, bet tādas ir prognozes ja pacelsies okeānos ūdens līmenis. Par globālo sasilšanu, taču, esat dzirdējuši!

 19. Augstākais saka:

  Alūksne būs pēdājā pilsēta, kurai var uzbrukt ūdens, jo ir gan augstākā gan augstākā iekš LV

 20. Jimmy saka:

  O! Nākotne būs pie jūras!

 21. Es saka:

  pilnigs bezsakars tie kas so uztaisija ir laikam kadu 90to gadu avizi izlasijis

 22. Ceļinieks saka:

  Muļķības ! Ta notiktu ja neviens nepakustinatu pat pirkstiņu,bet ir 21. gadsimts,un tad kad sāks applūst tās Latvju pļavas jau būs 22. ,tātad viss ir attīstījies un viennozīmīgi tiks izdomāta udens novirzīšana ! Ar meliorācijas palīdzību viss būs sauss ,tikai novadkanalu būs daudz,gluži kā NL.
  Peace.

 23. Jānis kalniņš saka:

  Latvijā deputāti jau gadiem ilgi lej ūdeni. Nav nekāds brīnums, ka tā drīz nogrims. Būtu interesanti, ja sauszemes vispār nepaliktu. Diez zik ko par to teiktu Eiropas Savienība. Vai viņiem šāda peļķe būs vajadzīga? Katrā ziņā, tā būs stratēģiski svarīga jūras valsts, caur kuru varēs piekļūt Lietuvai.

 24. Anita saka:

  Šīs visas ir dabiskas blēņas. 1972. gadā man skolā ģeogrāfijas stundās mācīja, ka pēc 40 gadiem, tātad aptuveni pašlaik, Pasaules okeāna līmenis būs cēlies par 60 metriem un puse Latvijas atradīsies zem ūdens. 40 gadi ir pagājuši, bet fufeļu pastāstiņi joprjām nemainās.
  Bīstamība pastāv citā apstāklī. Pasaules okeāna ūdens uzkrājas it kā virs celofāna plēves- virs šķidrās magmas. Neceļas līmenis krastos, bet dziļāk iegrimst okeānu dziļākās vietas. Ja tas notiek pietiekami pakāpeniski, OK. Taču var būt iespējams, ka vienā brīdī dziļākajā vietā tas celofāns plīst…..

  Piezīme par komenta ievadīšanu- vārdu ASTOŅPADSMIT pareizi raksta šādi, nevis ar T

 25. Imants saka:

  Gribeju parcelties uz Liepaju , bet bus janikst tepat Aizpute .

  1. laimisk saka:

   Neķer kreņķi, applūšana var notikt un var nenotikt. Drīzāk gan nenotiks…vismaz tuvāko simts gadu laikā!

 26. Jans saka:

  Nekas tā nav nogremdējis valsti kā pretīgi 100 purni un vieplas ar debīliem ministriem zagļu bars ….pekstiņi priekš lētticīgajiem debīliliķiem kas padirsuši valsti pārdodot zemi ārzemniekiem !!!! Kad Latvijas lielākie zagļi zog runā par pasaules galu lai novērrstu uzmanību kad zog !!! pretīga valsts un tās zagļu banda kas izzog valsti !!!

  1. laimisk saka:

   Nu vai tik traki, saulīte spīd, dzīve rit, bērni aug. Labas domas un dzīvot kļūs vieglāk. Par tiem 100 liekēžiem , piekrītu.

 27. piter saka:

  Ir pavisam svaigi pētījumi, ka vispārēja pasaules piekrastes rajonu applūšana ir iespējama daudz, daudz ātrāk.
  Zinātnieki norāda uz periodu no 2020 līdz 2050 gadam !

  Var rasties jautājums, kas ir par pamatu šādiem apgalvojumiem. Sāksim ar to, ka Katarā notiek ANO konferencе par klimata pārmaiņām, kurā piedalās vairāk par 17 tūkstošu pārstāvju, eksperti un žurnālisti.

  Konference notiks divas nedēļas un to atklāja 26 novembrī. Galvenās tēmas būs Kioto protokols un jaunu radušos problēmu apskats , kas atklātas jaunu pētījumu rezultātā un cieši saistītas ar pasaules klimata izmaiņām.
  Zinātnieki no ANO tribīnes paziņojuši, ka okeāna līmenis paceļas par 60% ātrāk, kā bija prognozēts.

  Pats satraucošākais ir fakts, ka tas notikšot daudz , daudz ātrāk nekā tas bija prognozēts senāk. Par to ziņo nopietni masu saziņas līdzekļi, kā „USA Today” un “BBC”.

  Vācu zinātnieki ir pilnīgi vienisprātis ar krievu zinātniekiem, kas iespējamos plūdus pamato ne tikai ar ledāju kušanu, bet ar citu zinātnisku pētījumu, kas iegūts no zemes plātņu kustības iegūtajiem rezultātiem.

  Liela katastrofa notiks Islandē, jā pie tā paša vulkāna „Eyjafjallajokull” , kur notiks zemes plātņu pacelšanās un grimšana.

  Ziemeļamerikas plātne pacelsies par vairākiem simtiem metru, bet Eirāzijas plātne sāks stipri iegrimt. Izveidosies bezdibenis, kur ieplūdīs okeāna ūdens veidojot hidrotermālu tvaika un pelnu sprādzienu.

  Sāksies zemestrīces, kas aptvers visu pasauli. Sāks darboties vulkāni un radīsies cunami ar viļņa augstumu pāris kilometru. Dažu dienu laikā var aiziet bojā miljardi cilvēku un applūst piekrastes teritorijas vairāku simtu kilometru zemes iekšienē.

  GLĀBJAS KAS VAR!

 28. es un es saka:

  tapeec esmu jau iegaadajies pamatiigu barzu ar ko varetu peldet un uz tas arii visu tureet un audzet 🙂

 29. Uuuu saka:

  Pie dirsas tapat latvika ir pustuksa un bus pavisam tuksha ar musu valdibu lai slikst.

 30. ahnesee saka:

  lūdzu tikai ne Jelgavu…

 31. Andris saka:

  Te dauzi jauta kas so vsu izpeti veicis – ja nemaldos sodien iztaisa vienu foto no pavadona un jau redz kas buss pec 100 gadiem… bet ja kadam interese es to macijos 15 gaadi atpakal un pasniedzza to neatcers gradu — profesore??? Ludmila no RTU…
  Vinai jau toreiz bija pet skarbakas kartes…

 32. inga saka:

  nesaprotu kada velna pec to visu publice lai lasa cilveki,vienkarsi idiotisms.

 33. LVANTIGLOBALISTI saka:

  Nu tad jau Tervetee dziivojoshajiem buus daargaaks maajokllu nodoklis.Pie Juuras dziivos.

 34. Kristaps saka:

  Neticu ka pasaule vēl 2000 gadus izturēs.

 35. Agnese saka:

  20 metri???!!!, tad jau visai Latvijai un ne tikai ir jaapazuud! Varbuut 20 cm?

  1. laimisk saka:

   Tā nav mana prognoze, bet gan speciālistu kopējs paziņojums klimata izmaiņu jomā. JĀ! 20 metri!

 36. nezinis saka:

  Kāpēc baltie lāči neēd pingvīnus, kāpēc”

 37. miks saka:

  Jābūvē dambis

 38. Zariņš G saka:

  Nedzen kreņķi! Trešais pasaules karš būs ātrāk, pēc tam kaut vai plūdi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top