Prezidenta uzstādījumi vai ultimāts ?

375x500_zatlers5_3
Prezidenta uzstādījumi vai ultimāts, kā precīzāk nosaukt prezidenta runu. Viens ir skaidrs, ka pirmo reizi redzu no prezidenta drosmīgu rīcību. Sadzirdēta Tautas balss, ko nevar teikt par valdību un galveno pingvīnu. Ja runājam par šo prezidenta soli skaidrs, ka valdošā koalīcija liks dažādus šķēršļus. Baumas, apmelojumu, stulbu pieņēmumu straumes velsies pār visiem, kas gribēs valdošo bariņu atraut no ‘valsts pupa’, ko tik izdevīgi un patīkami sūkt. Iespējams, ka Tautai man un Tev būs jāaizstāv prezidents, ko no sākuma nopietni lielais vairums neuzņēma. Rodas jautājums vai tas ir mēģinājums uz radikālām reformām? Mēģinājums veidot izlīguma valdību vai tikai valdības kosmētisks remonts? Nemaldīšos ja teikšu – valdība tam nav gatava. Prezidenta uzstādījumi vai ultimāts, lasi un spried pats.
Saeimai ir līdz 31.martam pieņemt grozījumus Satversmē, kas dotu tiesības tautai atlaist Saeimu. Zatlers kategoriski paziņoja – ja tas netiks izpildīts, viņš rosinās parlamenta atlaišanu.
Saeimai pēc prezidenta uzstādījuma ir jāveic grozījumi vēlēšanu likumos, kas nepieļautu tā dēvēto lokomotīvju principu, kā arī liegtu deputātiem mainīt partiju piederību viena parlamenta sasaukuma laikā.
Saeimai ir pēc iespējas ātrāk izveidot uzraudzības padomi, kas uzraudzīs ekonomikas stimulēšanas plāna izstrādi un starptautiskā aizdevuma izlietošanu. Padomē nepieciešams iekļaut ekspertus ekonomikas un finanšu jomās.
Ministru kabinetam jānāk klajā ar skaidru valdības reorganizācijas modeli un valsts institūciju reformu plānu.
Es vēlos redzēt ministrus, kas ir kompetenti savā nozarē, labi pārvalda svešvalodas un var veiksmīgi veikt gan valsts pārvaldes reformu, gan arī veiksmīgi pārstāvēt Latviju Eiropas institūcijās,” teica Valsts prezidents.

Valdībai ir pēc iespējas ātrāk izvēlēties jaunu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju. Šis process, pēc Zatlera domām, ir neattaisnojami ievilcies.Zatlers rosinās tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu arī gadījumā, ja netiks izpildīti pārējie valsts vadītāja parlamentam un Ministru kabinetam izvirzītie uzdevumi.Satversmes 48.pantā noteikts, ka Saeimas atlaišanai pēc Valsts prezidenta ierosinājuma nepieciešams tikai puses balsotāju atbalsts. Ja šāds balsu skaits referendumā netiek savākts, amatu zaudē Valsts prezidents

Leta video

v44bcoshcft8q3fd

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *