Pozas guļot, kā tas ietekmē tavu veselību
Pozas guļot.
Miega kvalitāte nosaka ne tikai režīms, bet arī to, kā tieši tu guli. Visnoderīgākās un kaitīgākās pozas, kādas tās ir? Lasi tālāk, es par to pastāstīšu šajā Tev saistošajā rakstā.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Ķermeņa stāvoklis miega laikā ļoti ietekmē enerģijas stāvokli organismā un līdz ar to arī miega kvalitāti. Tajā pašā laikā jūsu ķermenim ērtas pozas ne vienmēr var būt labvēlīgas veselībai.
Pozas guļot, skats no medicīnas viedokļa.
Gulēšana uz vēdera ir viena no potenciāli problemātiskākajām gulēšanas pozīcijām. Tieši tas izraisa sāpes mugurā un kaklā, jo gulēšana uz vēdera izraisa nepareizu mugurkaula slodzes sadalījumu.
Turklāt, ja jums patiešām patīk atrasties ar seju spilvenā, jūs nevarat izvairīties no pietūkuma un grumbu parādīšanās uz sejas.
Ja nevarat mainīt savu iecienītāko pozīciju, jums vajadzētu atteikties no spilvena vai aizstāt to ar kaut ko plakanu. Šādā gadījumā zem gūžas locītavas vēlams likt segu vai citu plakanu spilvenu.
Tas palīdzēs saglabāt pareizu mugurkaula izliekumu. Tāpat ir nepieciešams pārmaiņus pagriezt galvu uz labo un kreiso pusi, lai no rīta nebūtu kakla stīvuma.
Mēģiniet arī atteikties no ieraduma likt rokas zem spilvena – tas var izraisīt sāpes, roku nejutīgumu, kā arī problēmas ar pleca locītavu.
Pozas guļot, gulēšana uz muguras.
Atšķirībā no gulēšanas uz vēdera, gulēšana uz muguras ir daudz izdevīgāka mugurkaulam. Tas ir labi visām jūsu locītavu problēmām. Kā arī citām muskuļu un skeleta sistēmām.
Neaizmirstiet, ka tiem, kas pieraduši gulēt uz muguras, ir speciāli spilveni, kas palīdz saglabāt dabisko kakla izliekumu. Šeit ir viens “bet”, ja jūs ciešat no krākšanas vai jums ir nosliece uz miega apnoju (elpošanas apstāšanās miega laikā), gulēt uz muguras ir stingri aizliegts.
Gulēšana uz kreiso pusi.
Pozīciju kreisajā pusē uzskata par visizdevīgāko gulēšanai, jo palīdz atbrīvoties no dažādām kuņģa-zarnu trakta problēmām. Piemēram palīdz aizcietējumiem, kā arī slinkās zarnas sindroms, skābes reflukss, grēmas.
Tas ir vairāk piemērots tiem, kas cieš no krākšanas un ir lieliska profilakse dažām slimībām, kas saistītas ar nervu sistēmas un smadzeņu darbību. Tostarp Parkinsona, Alcheimera slimības.
Tomēr, arī šeit viss nav tik vienkārši.
Jaunākie zinātnieku pētījumi pierādījuši, ka ieradums gulēt uz viena sāna var izraisīt akmeņu veidošanos nierēs. Tie atrodas tajā pusē, kuru pacients visbiežāk izvēlas gulēt.
Gulēšana uz viena sāna palēnina asins plūsmu nierēs, kas savukārt neļauj tām attīrīties. Tāpēc ideāls variants ir miega laikā mainīt ķermeņa stāvokli, pagriežoties no vienas puses uz otru.
Ja jau iet runa par gulēšanas pozā, nebūs grēks parunāt par sapņiem.
Lielāko daļu sapņu aizmirstam.
Līdz 95 % sapņu mēs ātri aizmirstam drīz pēc pamošanās. Pēc vienas teorijas, smadzeņu daļa, kas ir būtiska atmiņu veidošanā, miega fāzē ar ātrajām acu kustībām REM (kad notiek 90% sapņošanas) ir neaktīva, tāpēc sapņus ir tik grūti atcerēties.
Par ko sapņojam?
Vairāk nekā 40 gadu zinātnieks Kelvins Hols kolekcionēja koledžas studentu sapņu pierakstus, kopumā savācot aptuveni 50 000 sapņu.
To analīze liecināja par ļoti dažādām emocijām sapņu laikā, tomēr visizplatītākā bija trauksme, nemiers un citas negatīvas emocijas, kas kopumā pārspēja pozitīvās sajūtas.
Visbiežāk cilvēki visā pasaulē sapņos sajūt, ka tiem dzenas pakaļ vai viņiem uzbrūk, ka viņi krīt, lido, salst, kaut ko kavē, nespēj pakustēties, atrodas kaili sabiedrībā.
Populāri ir arī skolas sapņi par eksāmenu kārtošanu un tamlīdzīgi, par seksu, kā arī sapņošana par kādu dzīvu cilvēku kā mirušu vai redzēt kādu mirušu personu kā dzīvu. Apmēram tā! Variācijas ar sapņiem ir milzum daudz, kā tas notiek ar mums nomoda dzīvē.
Labu Dienu!