Politika un ChatGPT, latviski jautājumi un atbildes

Politika un ChatGPT.

Krievijas iebrukumu Ukrainā atbalsta vien 4% Latvijas iedzīvotāju un viņu skaits kopš marta ir sarucis divkārt, liecina publiski pieejamais Valsts kancelejas pasūtītais pētījums.

Saprotami un skaidra nostāja. Kā ir ar mākslīgo intelektu, kas mājo ChatGPT čatā?

Politika un ChatGPT, kā atbild mākslīgais intelekts?

Par vienkāršām sadzīviskām situācijām un dažādiem jautājumiem varam iegūt tīri sakarīgas atbildes. Vēl varu piebilst, ka tas notiek latviešu valodā. Tomēr ir vēl viens aspekts, kas ir jānoskaidro. Kā mākslīgais intelekts dod politisku jautājumu atbildes.

Politika un ChatGPT, Laimonis laimisk jautā.

Parunāsim latviski?

Atbilde:

Protams! Es varu atbildēt uz jautājumiem latviešu valodā. Kā es varu palīdzēt?

 ChatGPT, Laimonis laimisk jautā.

Gribu zināt kādai valstij pieder Krima?

Atbilde:

Krima ir teritorija, kas atrodas Ukrainā un tā tika aneksēta Krievijā 2014. gadā. Tomēr lielākā daļa starptautiskās sabiedrības uzskata to par Ukrainas teritoriju un neatzīst Krievijas aneksiju.

Politika un ChatGPT, Laimonis laimisk jautā.

Kā tu uzskati kam pieder Krima?

Atbilde:

Es kā mākslīgais intelekts neuzskatu neko. Es tikai sniedzu informāciju un atbildu uz jautājumiem, balstoties uz manās programmēšanas un apmācības datiem. Lielākā daļa starptautiskās sabiedrības uzskata Krimu par Ukrainas teritoriju, bet tā ir iekļauta Krievijas Federācijas sastāvā.

 ChatGPT, Laimonis laimisk jautā.

Vai karš Ukrainā ir taisnīgs?

Atbilde:

Tā ir subjektīva jautājuma. Karš Ukrainā tiek uzskatīts par neatbilstošu starptautiskajai tiesību un cilvēktiesību normām, un lielākā daļa starptautiskās sabiedrības neatzīst Krievijas militāro iesaistīšanos un aneksiju.

Tomēr Krievijas puse uzskata, ka tā rīkojas aizsargājot savu nacionālo interešu un Krimas krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības. Galu galā, kā uzskatīt par taisnīgu vai netaisnīgu, ir atkarīgs no individuālā uzskata un politiskās pozīcijas.

Politika un ChatGPT, Laimonis laimisk jautā.

Kā tu iegūsti politiskas atziņas?

Atbilde:

Es kā mākslīgais intelekts esmu apmācīts uz miljardiem tekstu un datiem, kas tika publicēti internetā un citās avotos līdz 2021. gadam.
Šī apmācība ļāva man attīstīt prasmes atpazīt un atbildēt uz jautājumiem par dažādām tēmām, tostarp politiku.

Tomēr, man nav personības vai politiskās pozīcijas, un es sniedzu atbildes balstoties uz faktiem un datiem, kas man ir pieejami.

Tātad noskaidrojām ChatGPT atbildes ir neitrālas. Nav iespējams teikt, ka mākslīgais intelekts ir ieprogrammēts uz kādas valsts vai indivīda politisko gribēšanu vai uzskatiem.

Video, kā tas notiek reālā laikā:

Neitrālas atbildes, varbūt tas pat ir labi!

Politika un ChatGPT

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top