Polijas šarms, pilsētas kuras atbilst romantisma garam

Polijas šarms.

Polija ir liela valsts, kuras platība ir 312 679 km². Polijas kultūra ir veidojusies vairāk nekā tūkstoš gadu, ietekmējoties gan no Rietumeiropas, gan no Austrumeiropas kultūrām.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Tas vis ir ietekmējis Polijas pilsētu izskatu un savdabīgo skaistumu. Šoreiz par pilsētām, kuras vajadzētu apmeklēt atrodoties Polijā.

Polijas šarms, Vroclava.

Vācu kultūras ietekmes ir labi redzamas arhitektūrā, taču Vroclavai piemīt īpašs šarms, kurā savienojas vācu kārtība un pamatīgums ar mūsdienīgu eiropeiskumu, dziļajām poļu katoliciskajām saknēm un lielzemes pašapziņu.

Polijas šarms
Polijas šarms
Iesaku populāru pastaigu maršrutu, kas savieno Sv. Jānis Kristītāju ar Tumski tiltu. Acīmredzot tieši šeit notika pirmā Polijas karaļa Miško I saderināšanās ar Čehijas princesi Dobravu.

Daudzus gadus mīlētāji uz šī tilta karināja piekaramās atslēgas ar saviem iniciāļiem. Taču pēc nesen veiktās renovācijas, kuras laikā tika noņemtas aptuveni 17 tonnas piekaramo slēdzeņu, šis mīļais žests vairs nav pieļaujams.

Vroclava ir ļoti zaļa pilsēta ar daudziem parkiem un skvēriem, kas rudenī īpaši skaisti šķita diennakts tumšajā laikā.

Pilsētā ir ļoti daudz baznīcu, dažādi muzeji, vecākais Polijas zooloģiskais dārzs, dibināts 1865. gadā. Ūdensprieku cienītājiem patiks akvaparks. Pie ievērības cienīgiem pilsētas apskates objektiem pieder Katedrāles sala (Ostrów Tumski) un Simtgades zāle (Hala Stulecia).

Agrīnā modernisma stilā celtā izklaides un sporta zāle, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Uzmanības vērta ir hektāru lielā multimediālā Vroclavas strūklaka (Wrocławska Fontanna), kas lepojas ar lielākās strūklakas godu Polijā.

Vroclavā atradīsim arī daudz klimatisku restorānu un kafejnīcu.

Polijas šarms, Krakova.

Šīs pilsētas bagātīgais mākslas un kultūras piedāvājums mudina izvēlēties Krakovu romantiskam ceļojumam divatā. Krakova ir aizraujoša pilsēta, kas ir sarežģīta un pārsteidzoša. Tā ir pilna ar tumšiem noslēpumiem, viduslaiku leģendām un poļu mītiem.

Krakovas vecpilsēta noteikti ir viena no skaistākajām ne vien Polijā, bet visā Eiropā. Burvīgā metropole, kas atrodas Vislas upes krastos, ir pazīstama Eiropā ar savu bagāto vēsturi un neskatāmiem arhitektūras pieminekļiem.

Polijas šarms

Polijas šarms

Kino, teātris, lidojums ar gaisa balonu vai ekskursija pa pilsētu gida pavadībā – tie ir tikai daži no daudzajiem apskates objektiem, kas šeit jūs sagaida.

Tāpat kā Vroclavā, arī šeit atradīsim vietu, kur pāri atstāj aiz sevis mīlestības piekaramās atslēgas. Šoreiz tas nav vēsturisks tilts, bet gan mūsdienīga “Bernatkas” laipa.

Tā paredzēta gājējiem un velosipēdistiem, kas savieno romantisko “Kazimieru” ar “Podgorze”. Šeit gandrīz vienmēr var satikt iemīlējušos pārus, kuriem kā mīlestības simbols ir piekārta piekaramā atslēga.

Interesanti, ka “Bernatkas” laipa ar gandrīz tūkstoš piekaramo atslēgu tiek uzskatīta par vienu no romantiskākajām vietām valstī.

Polijas šarms, Varšava.

Varšava ir lielākā pilsēta Polijā un tās galvaspilsēta. Vecpilsētas laukums, dārzi uz Varšavas Universitātes bibliotēkas jumta vai kāpnes pār Vislu – tās ir tikai dažas no Varšavas romantiskajām vietām.

Polijas šarms

Polijas šarms

Jūs nevarēsiet aizmirst skaisto “Łazienki” parku, kas ir ideāla vieta randiņam brīvā dabā pie tam jebkurā gadalaikā. Miers, tuvība un dabiskā vide šeit rada perfektu romantisma atmosfēru.

Polijas šarms, Poznaņa.

Poznaņa ir ļoti skaista pilsēta, un tā atrodas Polijas rietumu centrālajā daļa. Tā ir viena no vecākajām Polijas pilsētām. Tur netrūkst ideālu vietu romantiskam randiņam.

Šajā pilsētā ir tilts, kas ir mīlestības simbols Poznaņā, Jordānijas tilts. Parks “Solacki”, Parks “Wilsona” un “Malta” ir arī apskates vērti. Interesanta ideja kopīgai laika pavadīšanai ir Poznaņas Palmu mājas apmeklējums.

Polijas šarms
Tā ir lielākā šāda veida vieta Polijā un viena no lielākajām Eiropā. Uz vietas jūs varat apbrīnot līdz 1100 augu sugas un aptuveni 170 zivju sugas.

Viens no fotogēniskākajiem apskates objektiem ir tirgus laukums un renesanses laika Rātes nams. Krāsas gluži vai lec ārā no ēkām, aptverot tūristu bezgalīgā pozitīvismā.

Polijas šarms, Ļubļina.

Pilsēta atrodas Polijas austrumos pie Biščicas upes krastiem, Lubelskie vojevodistes galvaspilsēta.
Šeit jūs atradīsiet daudzas interesantas iepazīšanās iespējas īpašam vakaram. Pilsēta ir īpaša arī dēļ tās garīgās un laicīgās arhitektūras lieliskā apvienojuma.

Polijas šarms
Monumentālās un elegantās celtnes, omulīgas kafejnīcas, cilvēku pūļi pilsētas šaurajās ieliņās un platajos laukumos. Tas viss veido Ļubļinas īpašo atmosfēru.

Paradīze tiem, kuriem patīk iepirkties – sākot ar dažādām lētām bodītēm un beidzot ar dārgajiem veikaliem ar mirdzošajām vitrīnām. Vakaru iesaku pavadīt akvaparkā vai apmeklēt tirdzniecības centru “Zamkoviji terassi”.

Tur ir plašs veikalu klāsts, aptuveni 150 veikalu, kafejnīcas un restorāni. Apzaļumotā jumta terase vilina baudīt krāšņu skatu uz Ļubļinas vecpilsētu. Nepiespiesta gaisotne, ērta atrašanās vieta, un pārdomātas ērtības ģimenēm.

Polijas šarms, Gdaņska.

Ņemot vērā Gdaņskas atrašanās vietu, pastaiga gar jūru saulrietā ir klasiska, ja vēlaties vest savu partneri romantiskā pastaigā. Gdaņska ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā. Tā vien liekas, ka šī pilsēta ir skaista gan dienā, gan naktī, gan vasarā, gan ziemā.

Polijas šarms

Katra māja ir kā mākslas darbs – izteiksmīgie namu lieveņi, nelieli krodziņi, dzintara izstrādājumu veikaliņi, mākslas galerijas u.c. Tikai ir viens āķis – lielākā daļa ēku ir salīdzinoši jaunas, celtas 20.gadsimta 50.-60.-jos gados.

Iesaku “Sobieszewo” salas pludmales – tā ir ārkārtīgi gleznaina vieta, ko ieskauj mežs. “Oliwski” parks, kas tiek uzskatīts par skaistāko parku. Ideāls romantiskai pastaigai.

Ja esat izsalcis, šķiet, ka romantiskākās kafejnīcas un restorāni atrodas Motlavas rajonā.

Polijas šarms, Katovice.

Šī pilsēta ir Silēzijas vojevodistes galvaspilsēta, kas ir bijusi kā province Polijas Republikā. Tā ir pilsēta, kurai ir ļoti liela nozīme rūpniecības un finanšu struktūrā.

Tā ir interesanta un kulturāla pilsēta, ļoti aktuāla, kurā izceļas tās modernās ēkas. Tā nav tik veca pilsēta kā Krakova vai Varšava, tāpēc mēs nevaram sagaidīt viduslaiku stila centru. Bet tās centrā mēs atrodam tikpat interesantas lietas

Ko darīt Katovicē?

Pusdienas vai vakariņas 27. stāvā, restorānā “27th Floor”, būs neaizmirstams piedzīvojums ar skatu uz pilsētu. Ja jums ir svarīgi aktīvi pavadīt laiku un izklaidēties, uzaiciniet savu otro pusīti uz slidošanu “Spodek” Katovicē. Tāpat ir vērts doties pastaigā uz Katovices tirgu.

Polijas šarms, Bidgošča.

Bidgoščā atradīsim romantisku atmosfēru. Unikāla iela ir Jatki iela, kur atradīsiet daudzas ēdināšanas vietas pusdienām, vakariņām ar gardu desertu.

Ir arī vērts apmeklēt Dzirnavu salu , kur var doties ļoti patīkamā pastaigā. Unikālu, dabisku un skaisti smaržojošu dāvanu ikvienam var izveidot “Bydgoska Wytwórnia Mydła” pat pēc īpaša pasūtījuma.

Polijas šarms, Čenstohova.

Čenstohovas pilsēta (izrunā ar “Chen-sto-ho-vah”) un tās Marijas svētnīca Jasna Gora, atrodas Polijas dienvidu centrālajā reģionā un ir Polijas garīgā sirds un valsts nacionālā svētnīca.

Lai dotos romantiskā pastaigā pa Čenstohovu, ir vērts doties uz Jasna Góra , kur jūs atradīsiet vēsturisko svētnīcu un Pauline klosteri.

Interesanta vieta, kur var pārsteigt savu otro pusīti, ir miniatūrais parks Zlota Góra, kur var aplūkot sakrālo celtņu miniatūras no visas pasaules.

Polijas šarms, Kielce.

Šeit ir vērts doties romantiskā pastaigā pa Kielces pilsētas parku un ielūkoties maģiskajos dārzos pie Bīskapa pils. Vēl viena klusa vieta pastaigai starp apstādījumiem ir Kadzielnia rezervāts.

Polijas šarms

Salīdzinoši jauna vieta, arī ar pārsteidzošiem apstādījumiem, ir Botāniskais dārzs, no kura paveras skaisti skati uz pilsētu.

Salīdzinoši nesen atklātās koraļļu, sūkļu un gliemežvāku fosilijas, kas atrastas vietējās alās, ir pierādījums tam, ka pirms miljoniem gadu silta jūra kādreiz pastāvēja vietā, kur šodien atrodas Kielce.

Kādus citus aizraujošus objektus un atklājumus tūristi var sagaidīt? Neviens nevar noliegt, ka pilsēta lepojas ar izcili skaistu atrašanās vietu, ko caurvij brīnišķīgā “Świętokrzyskie” kalnu grēda.

Tas nozīmē, ka pastaiga pa Kielci ved jūs burtiski dažādos līmeņos: no 231 metra virs jūras līmeņa līdz pat 406 metriem pilsētas augstākajā punktā.

Lai gan tā var būt maza, salīdzinājumā ar citām provinču galvaspilsētām, tā ir vienīgā pilsēta Eiropā ar tik daudzveidīgu klinšu veidojumu klāstu.

Tiem, kas meklē jauku restorānu, ir vērts doties uz Solna ielu, kas ir pilna ar moderniem restorāniem un kafejnīcām.

Bērnu brīvdienas Polijas akvaparkā Suntago!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *