Policija soda, par šķērslīnijas pārbraukšanu pie luksofora Liepājā

 

 

Policija soda, jā, šoreiz pavisam interesants gadījums.

Dāma ar BMW mierīgi piebrauc pie krustojuma.

Jā, runa ies par Liepājas problēmu krustojumu.

Viņa un arī BMW, mierīgi stāv pie aizliedzošā luksofora signāla. Kā jau tas dzīvē notiek,  dāmām ar veciem BMW, nekas nenotiek ikdienišķi.

Vai nu runāja pa telefonu, vai notika cita ķibele, bet dāma pārbrauca nepārtraukto šķērslīniju un saprotams, ka formāli ir pārkāpusi satiksmes noteikumus.

Ceļa apzīmējums.

Plata nepārtraukta šķērslīnija – stop līnija – norāda vietu, pirms kuras vadītājam jāaptur transportlīdzeklis, ja braukšanu aizliedz luksofora vai satiksmes regulētāja signāls.

Tā nu viņa turpina stāvēt, ar savu pārkāpumu un gaida atļauto luksofora signālu. Kā jau tas dzīvē notiek, no nekurienes, viņai blakus piebrauc netraferēts (slēptais) policijas auto. Teiksim tā, policijas maskētais auto.

Tālāko skaties video:

Sods par stop līnijas šķērsošanu

Sods ir atkarīgs no krustojuma veida un no tā, kā tiek norādīta stop līnija (ar zīmi vai ceļa marķēšanu).

Ja pārbraucāt stop līnijas apzīmējumu, regulētā ceļa krustojumā ar aizliedzošu luksofora signālu vai satiksmes kontroliera žestu.

Par šāda pārkāpuma fiksēšanu jums būs jāmaksā naudas sods.

Ja jūs, tuvojoties neregulējamam krustojumam, neesat apstājies pirms marķēšanas līnijas,  ja jums ir uzstādīta zīme “STOP”. Tad saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu likumu jūs varat saņemt brīdinājumu vai naudas sodu.

Policija skaidro, svarīgi.

Riteņu vai viena riteņa uzbraukšana uz līnijas ir uzskatāma par pārkāpumu. Automašīnas novietojums, kurā buferis atrodas virs līnijas, nav iemesls soda naudai.

Naudas soda paziņojums tiek nosūtīts jums pa pastu.

Ja jūs nepiekrītat naudas soda paziņojumam, jums ir tiesības to apstrīdēt 30 dienu laikā pēc tā saņemšanas. Sūdzība ir jāiesniedz tajā policijas iecirknī, kurš ir nosūtījis paziņojumu par naudas sodu.

Ja jūs nepiekrītat policijas viedoklim par iespējamo pārkāpumu, jums ir tiesības paust iebildumus uz vietas. Šādā gadījumā policija uz vietas noformēs dokumentus par pārkāpumu, bet sods netiks piemērots uzreiz.

Piebilde.

Nepieminu, ka var būt piemēroti soda punkti. Tomēr, šoreiz varēja dāmai piedot, bet policija ir policija un tas visu izsaka.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top