Podagra, tā ir nopietna autoimūna slimība, bet ne tikai

Podagra.

Podagra ir slimība, kas bieži tiek saistīta ar autoimūnām reakcijām organismā. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka podagra ir ne tik daudz autoimūna slimība.

Tā ir atpūtas, slinkuma un ķermeņa “aizsērēšanas” slimība.

Tā ir saistīta ar organisma izvadīšanas sistēmas, arī zināmu kā ekskrēcijas sistēmas, darbības traucējumiem.

Podagra, kā tā izveidojas?

Podagra izveidojas, kad organisma izvadīšanas sistēma nedarbojas pareizi, pat teiktu pienācīgi labi. Šī sistēma ir atbildīga par toksīnu, liekā ūdens un citas nevajadzīgas vielas izvadīšanu no ķermeņa.

Ja šī sistēma nedarbojas pareizi, organisms sāk veidot “bloķējumus” - tofus, sāls kristālus un akmeņus, kas var uzkrāties locītavās un audos.

Kad šie “bloķējumi” veidojas, tie var izraisīt iekaisumu, sāpes un diskomfortu. Tādējādi podagra izpaužas kā iekaisuma slimība, kas var ietekmēt locītavas, kā arī izraisīt saistaudu iznīcināšanu.

Simptomi parādās pēkšņi!

Spēcīgas sāpes locītavā.

Podagra parasti skar kājas īkšķi, bet tā var skart jebkuru locītavu. Citas biežāk skartās locītavas ir potītes, ceļgali, elkoņi, plaukstas locītava un pirksti. Sāpes, parasti visizteiktākās būs pirmajās četrās līdz 12 stundās pēc to sākuma.

Ilgstošs diskomforts.

Pēc tam, kad pirmās lielās sāpes samazinās, locītavā saglabājas diskomforts, kas ilgt no dažām dienām līdz vairākām nedēļām. Vēlāk simptomi var atgriezties un, visticamāk, turpināsies ilgāk un skars vairākas locītavas.

Iekaisums un apsārtums.

Skartā locītava vai locītavas piepampst, kļūst jutīgas, siltas un sarkanas. Ierobežots kustību diapazons. Podagrai progresējot, var būt grūtības normāli pakustināt locītavas.

Podagra

Podagra, kā cīnīties?

Lai cīnītos pret podagru, ir svarīgi veikt vairākus pasākumus, kas palīdzēs mazināt simptomus un novērst slimības progresēšanu.

Svarīgi ir ievērot veselīgu un sabalansētu uzturu. Ieteicams samazināt pārtikas produktus, kas satur augstu purīna līmeni, piemēram, sarkanās gaļas, sirds, taukus un alkoholu.

Tā vietā, labāk izvēlēties veselīgus un dabīgus pārtikas produktus, kas bagāti ar antioksidantiem un iekaisumu mazinošām vielām.

Liekais svars var palielināt podagras risku un pasliktināt slimības simptomus. Tāpēc ir svarīgi uzturēt veselīgu svaru, kas palīdzēs mazināt slodzi uz locītavām un samazināt iekaisumu.

Ūdens ir būtisks, lai saglabātu organisma hidratāciju un palīdzētu izvadīt toksīnus un lieko sāli no ķermeņa. Ieteicams dzert vismaz 8 glāzes ūdens dienā.

Dažreiz var būt nepieciešama medikamentu terapija, lai mazinātu podagras simptomus un novērstu iekaisumu. Šādus medikamentus parasti izraksta ārsts, tāpēc ir svarīgi konsultēties ar speciālistu, ja jums ir podagras simptomi.

Regulāra fiziskā aktivitāte var palīdzēt uzturēt veselīgu svaru, uzlabot locītavu kustīgumu un mazināt iekaisumu. Ieteicams izvēlēties vieglu aerobiku, peldēšanu vai pastaigas.

Slimības gadījumā – būtiski sekot uzturam!

Ārstēšanas ieteikumi ir vienoti visā pasaulē. Pirmais, ja cilvēkam ir liekais svars, tad to pēc iespējas samazināt. Otrs, lietot izrakstītās zāles.

Trešais – ēst veselīgu uzturu, kurā būtu pēc iespējas mazāk produktu, kas satur purīnvielu, ko organisms pārstrādā, veidojot urīnskābi, kas pēc tam var uzkrāties locītavās.

Nekādu joku – tā ir nopietna vielmaiņas slimība. Bet labā ziņa ir tā, ka, plānojot uzturu, daudzi ar podagru sadzīvo un sāpju lēkmi vairs nekad nepiedzīvo. Tiesa, nav tādas vienas universālas receptes, tev būs jāatrod sava pieeja.

Podagras slimniekiem kaitē sarkanā gaļa

Pašā sākumā, kad tikko piedzīvota podagras lēkme un situācija ir akūta, būtu ieteicams veģetārs uzturs. Daudziem, ja pierasts trīs reizes dienā ēst gaļu, tas šķiet šokējoši, bet nevajag uztraukties.

Pašķirstiet pavārgrāmatas, ieskaties veģetāro ēdienu sadaļā, un redzēsiet, ka ir ļoti daudz iespēju pagatavot gardus ēdienus bez gaļas.

Kā jau pieminēju, slimības gadījumā ir ieteicams izvairīties no gaļas ēdieniem. Ja nu ne kādi nevari atteikties, tad vāri divos, pat trīs ūdeņos, un tos izlej.

Vēlāk, kad analīzes būs labas – iekaisuma process nomierinājies, TEV pavisam no gaļas nebūs jāatsakās. Tikai būtu vēlams dot priekšroku putnu gaļai. Sarkanā gaļa ir purīnvielām visbagātākā, arī aitas un cūkas gaļa nav ieteicama.

Visbeidzot, ir svarīgi atcerēties, ka podagra ir hroniska slimība, kas prasa ilgtermiņa pārvaldību un uzmanību.

Izmantojot šos ieteikumus un sadarbojoties ar ārstu, jūs varat mazināt simptomus, uzlabot dzīves kvalitāti un kontrolēt slimības attīstību.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Tweet

Atziņa “Podagra, tā ir nopietna autoimūna slimība, bet ne tikai”

  1. Gusts H. saka:

    Vīriešiem ir arī lielāka iespēja, ka podagra attīstās agrāk — parasti 30 līdz 50 gadu posmā, savukārt sievietes šī slimība biežāk skar pēc menopauzes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top