Plakstiņi, par ko liecina tūska, blefarīts un citi simptomi

Plakstiņi.

Acis ir ne tikai ārējās pasaules uztveres orgāns, bet arī indikators vairākām slimībām, kuras var noteikt pēc acu stāvokļa un plakstiņiem.

Visādi veidojumi un iekaisumi var liecināt ne tikai par acu slimībām, bet arī par problēmām organismā kopumā.

Plakstiņi un tūska.

Plakstiņu tūskas cēloņi var būt dažādi, viss atkarīgs arī no pavadošajiem simptomiem. Šķidruma aizturi var provocēt gan acu slimības (mieži, blefarīts, alerģijas), gan nopietnākas problēmas ar organismu.

Plakstiņi

Piemēram, tas var būt sirds vai nieru mazspēja. Šajā gadījumā ir pietūkums abās acīs, un plakstiņu āda ir bāla. “Protams, ka šādā situācijā nevajadzētu kavēties, labāk vērsties pie ārsta pēc iespējas ātrāk. Lai izslēgtu nopietnas pataloģijas un laicīgi sāktu ārstēšanu.

Plakstiņi un neoplazmas.

Neoplazmu saprot, kā nekontrolētu organisma audu veidošanos kas notiek neparasti, autonomi un bez mērķa, nekontrolējami un neatgriezeniski.

Gadās, ka ap acīm parādās dažādi jaunveidojumi. Tie var būt satraucoši, vai arī tie var būt vizuāli kosmētisks defekts. Jebkurā gadījumā nekas neveidojas tāpat vien, un tas arī ir signāls.

Šādi veidojumi ietver papilomas. Šādu veidojumu parādīšanās uz plakstiņiem ir saistīta ar noteikta veida cilvēka papilomas vīrusa klātbūtni. Tas provocē ādas defektu parādīšanos uz ķermeņa.

Problēma tiek ārstēta ar medikamentiem un imunitātes aizsargspēku palielināšanu. Papilomas pašas atstāt nav nepieciešams – tās var noņemt ar lāzeru, bet tikai pēc konsultēšanās ar dermatologu.

Plehiforma neiroma.

Tas ir labdabīgs perifērās nervu sistēmas audzējs, kad tiek mainīts plakstiņa laukums, kas karājas virs acs. Neoplazmas cēloņi vēl nav noskaidroti, taču ir zināms, ka cēlonis ir olbaltumvielu sintēzes nepareiza darbība.

Pleksiforma neiroma parādās “Schwann” šūnu (nervu audu šūnu) augšanas rezultātā, kas parādās uz ādas audzēju veidā.

Plakstiņu ksanthelasma.

Vai, vienkāršāk sakot, tauku plāksnes. Tas ir izvirzījums virs ādas. Izmērā – ne lielāks par zirni, mīksts uz tausti, dzeltenīgs. Neoplazma ir arī labdabīga un reti iegūst agresīvu formu. Plāksnīšu parādīšanās ir ne tikai kosmētisks defekts, bet arī signāls par iekšējiem darbības traucējumiem organismā.

To rašanās cēloņi bieži ir saistīti ar vielmaiņas traucējumiem. Tas var arī norādīt uz problēmām ar aknām, aizkuņģa dziedzeri, sirdi un cilvēkiem ar cukura diabētu.

Blefarīts.

Viena no problēmām, ar ko var saskarties, ir zvīņains blefarīts. Šajā gadījumā plakstiņa malas ir sablīvētas, bieži hiperēmiskas (sarkanas) un pārklātas. Šādas izmaiņas liecina par problēmām ar kuņģa-zarnu traktu, tas bieži notiek uz disbakteriozes fona.

Acis var pateikt daudz, galvenais ir neļaut informācijai par tām palikt bez uzmanības. Pašārstēšanās šādās situācijās ir nepieņemama un var izraisīt nopietnu stāvokļa pasliktināšanos.

Tāpēc ir vērts apmeklēt oftalmologu, iziet pārbaudi un saņemt no viņa ieteikumus ārstēšanai.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top