Pirotehnikai nē, pamatotas pārdomas lietot vai tomēr nē

Pirotehnikai nē!

Neesmu visa jaukā un interesantā noliedzējs. Līdz šim, kā katru gadu lietoju pirotehniskos izstrādājumus sagaidot Jaunā Gada miju. Šogad, kad tuvojas 2023. gads un ir karš Ukrainā, sāku apsvērt uguņošanas vajadzību, kā tādu.

Pirmkārt apsvēru pilnīgi reālu naudas nelietderīgu izmešanu dūmos un sprakšķos, kas līdz šim tika izšauti gaisā. Savus simts eiro, katru gadu, ziedoju Jaunā gada uguņošanas pasākumam pie sava nameļa dārzā.

Pirotehnikai nē, šogad teikšu pietiek!

Ziedošu šo naudu, konkrēti Ukrainas armijai! Lai ukraiņi sarīko salūtu par saziedoto naudu iegādājoties munīciju un to raida pret agresoru!

Ukrainas Nacionālā banka atvērusi kontu Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, lai saņemtu pārvedumus no starptautiskajiem partneriem un donoriem – UA843000010000000047330992708. Rekvizīti ziedojumiem ārpus ES: https://bit.ly/ZiedoUkrainasArmijai

Ikviens to var izdarīt!

Nepērc pirotehniku mirkļa priekam, bet ziedo to Ukrainai, es pat teiktu kopējai uzvarai pret agresoru Krieviju. Nebūšu viens šādā izvēlē! Žēl, ka tikai nelietot pirotehniku! Ukrainas armija gaida reālu palīdzību. ATCERIES TO!

Liepājas pilsēta koleģiālā formā piekrīt un atbalsta neoficiālo Lielo pilsētu asociācijas vienošanos – kamēr ir karadarbība Ukrainā, kamēr pie mums ir ukraiņu bēgļi, uguņošanu nerīkot. Tuvojoties gadumijai, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija aicina sabiedrību izvērtēt pirotehnikas lietošanas nepieciešamību.

Ienest jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus cilvēku pūlī ir kategoriski aizliegts, jo nereti, traumas gūst ne tikai tas, kurš izšauj raķeti, bet gan arī tie, kuri atrodas blakus. Ja vēja ātrums pārsniedz 9 m/s, izmantot pirotehniskas izstrādājumus ir aizliegts. Tāpat ir jāievēro droša distance.

Vismaz 100 m no citiem privātīpašumiem, ugunsbīstamiem un sprādzienbīstamiem objektiem, augstsprieguma un zemsprieguma līnijām un, protams, droša distance no citiem cilvēkiem.

Pirotehnikai nē!

Rīgas un Pierīgas pašvaldības gadu mijas uguņošanas nerīkos. Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, šāds lēmums skaidrojams ar starptautisko ģeopolitisko situāciju un trokšņu līmeni, kas var asociēties ar karu.

Pašvaldība arī vēlas mazināt vides piesārņojumu un netraumēt mājdzīvniekus. Rīgas pašvaldība stingri aicina pirotehniku gadumijas pasākumos līdzi neņemt un salūtus nešaut.

Uguņošanu neplāno arī Salaspils pašvaldībā. Līdzīga situācija ir aī citās Pierīgas pašvaldībās – Ķekavā, Mārupē, Ādažos un Ropažos, kur arī iepriekšējos gados pašvaldības nav rīkojušas uguņošanu.

Taču ir izņēmumi, kas godu viņiem nedara. Publiska uguņošana Jaunajā gadā notiks Rēzeknē, Ogrē, Ventspilī, Siguldā!

Tomēr, vēlreiz atgādināšanu, ko raksta tauta sociālajos tīklos.

Katrs Jauno Gadu sagaidot izšauts salūts, ir pa okupantiem neizšauta mīna. Ziedo ukraiņu karavīriem un bliez pa orkiem, nevis biedē suņus savā pagalmā! Neaizmirsti šo pastāstīt savam provinces brālēnam, kurš nelasa tviteri un neklausās!

Daudzi “Twitter” lietotāji kā argumentu pret uguņošanu min ukraiņu bēgļu, īpaši bērnu, emocijas, izdzirdot jebko, kas atgādina karā pieredzēto.  Vai šīs pāris prieka sekundes kādam neradīs nepatīkamas sajūtas un bēdīgas atmiņas. Varbūt šis prieka mirklis nav tā vērts, lai nodarītu kādam pāri.

Aptauju dati:

Pirotehnikai nē
Daudzas pašvaldības izvēlējas dot priekšroku gaismas un audio instalācijām, kas ļauj izbaudīt svētkus vēl vairāk par bez mērķa uguņošanu.

Ikviens var sniegt humanitāro atbalstu Ukrainas kara bēgļiem sazinoties ar Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, kā arī sadarbojoties ar labdarības organizācijām ‘’Ziedot.lv’’ un ”www.redcross.lv”, kā arī nevalstisko organizāciju ‘’www.ukraine-latvia.com/lv’’.

ATCERIES, Pirotehnikai nē!

Laimīgu Jauno Gadu un mierpilnu tā sagaidīšanu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Pirotehnikai nē, pamatotas pārdomas lietot vai tomēr nē”

 1. J.K saka:

  Pāvests Francisks: Lai Tas Kungs apgaismo to prātus, kuru varā ir apklusināt ieroču dārdus

 2. J.K saka:

  Lai uguņo Ukrainas armija

  Nevienam nav aizliegts rīkot salūtu savā sētā, tomēr Liepājas Pašvaldības policija aicina sabiedrību izvērtēt pirotehnikas lietošanas nepieciešamību.

 3. Mikroķirurgi saka:

  Mikroķirurgi: Svētku petaržu vietā labāk ziedot Ukrainai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top