Marta pārdomas vai šis un tas, arī par elektrisko auto

 

 

Pārdomas var būt dažādas.

Sliktas labas un lipīgas, ka tas ir ar koronavīrusu.

Starp citu Latvijas iedzimtos tas vēl nav skāris.

Tas ir labi, jo pietiek ar pašmāju gripu, kas kopumā šosezon paņēmusi 14 cilvēku dzīvības.

Pārdomas.

No svētdienas mediju grupas “TV3 Group” TV kanāli LNT un “Kanālu 2” tiek nomainīti ar jaunām TV programmām – “TV3 Life” un “TV3 Mini”.

Labi vai slikti lai vērtē skatītāji. Varu piebilst, ka visā pasaulē ir skatāmi bezmaksas Tv kanāli. Protams, izņemot Latviju, kas domā ka par sliktas kvalitātes attēlu jāņem pienācīga maksa.

Par to, ka kādu dienu būs skatāmi Latviešu tv raidījumi 4K kvalitātē- pat nesapņojat.

Martā iedzīvotāji varēs sākt iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) savas gada ienākumu deklarācijas par iepriekšējo gadu. Pārdomas par to vajag vai nevajag vietā. Nu kalkulējat, tikai tā uzmanīgi, ka nenākas piemaksāt.

Nu gadās, ja neuzmanās rakstīt pareizos skaitļus un darbības ar naudu.

No 1.marta ziemas riepas automašīnām nav obligātas. Tomēr, policija aicina šoferus nesteigties ar to nomaiņu. Es arī nesteigšos, jo kas viņu zina, ko Bricis var no rīta virtuves radio paziņot.

Ir indivīdi, kas ierosinājuši vākt parakstus par dzērājšoferu reabilitāciju. Tas ir par 1,5 promiļu reibumu tiesības neatņemt uz 4.gadiem, bet tikai uz vienu. Nu nezinu, man liekas tas nav pareizi!

Pārdomas par liepājnieku dzīvi.

Liepājnieki un pilsētas viesi ilgāku laiku novērojuši, ka bijušajā ikoniskajā viesnīcā “Fontaine Royal Hotel” Liepājā apstājušies rekonstrukcijas darbi.

Toreizējais viesnīcas īpašnieks Luijs Fonteins to pārdeva, un par jauno īpašnieku kļuva “W4H”. Tas ir Māra Mora kantoris, kas manas acīs ir apķērīgs mahinators Liepājas mērogā. Viesnīcai tika mainīts nosaukums – nu tā dēvējama par “Royal House Liepāja.

Veidojas pirmais gadījums Liepājā, kad pašvaldība būs uzbūvējusi kaut ko jaunu, lai to iznomātu privātam komersantam. Iet runa par Liedaga ielas 6 projektu, kas varētu tikt izmantots kā privātais bērnudārzs. Ideja no pirmā skata laba!

pārdomas

Kas ir šis interesents uz gatavu par liepājnieku naudu? Nu ja, tas ir Mors ar savu kantori. Rodas pamatots jautājums, ja es aiziešu uz domi, man arī uzbūvēs manam biznesam tik ļoti nepieciešamās telpas?

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pieņēmis lēmumu no amata atcelt zvērinātu tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini. Ļoti negodīga dāma! Nē, dāma viņa nav, bet gan astoņkājis, kas bija apvijusi ar savu negodīgumu daudzus, jo daudzus liepājniekus.

Nu tad beidzot!

Astoņkājis sēdēja Liepājā, Peldu ielu 38. Viņas iecirknis bija daļa Liepājas, Rucavas un Durbes novadi.

Taču ir par ko priecāties.

Liepājā par 10,3% jeb 29,1 miljonu eiro pieaudzis saražotās rūpniecības produkcijas apjoms. Tā turpināt!

Pārdomas par auto, kas uz pirmo martu it kā neattiecas, bet tomēr ir pārdomu vērtas.

Vai ir jēga pariet no benzīna/dīzeļa automobiļa uz elektrisko?

Man ir dīzelis, veselu divu litru motora tilpumā ar 400 Nm vilkmi. Auto labs, gadu vecs. Saprotams, ka satrauc ziņas par dažādu Eiropas pilsētu ieceri liegt iebraukšanu automobiļiem ar fosilo degvielu.

Gudrīši un elektrisko automobiļu tirgotāji slavina iespēju ietaupīt. Jā, ja Tev elektrība par velti, tad gan, bet es piegāju pie šīs aritmētikas no citas puses.

Es parasti ieleju bākā 50 litrus dīzeļa. Tas man izmaksā 59,5 eiro. Varu nobraukt 700 km režīmā pilsēta/šoseja. Tagad par elektriskā auto cenu. Kompakts, piemēram, BMW i3 izmaksās sākot no 43 440 EUR.

pārdomas

Ja vēl gribēsi kādu ekstru tad droši aizies līdz 50000 eiriķiem. Labi, jaunu nepirkšu, bet lietotu. Zemāka cena par labi nobrauktu būs 20000 eiro.

Cik es varētu nobraukt ar dīzeli, ja šo naudu ieguldītu degvielā. Tātad 20000 eiro dalām ar naudu, ko iztērēju vienā reizē uzpildot dīzeļa auto. Iegūstam skaitli 333, ko reizinām ar 700 km (var nobraukt ar dīzeli) iegūstam 233100 km.

Nu re, es nemaz šo kilometru skaitu nenobraukšu pa desmit gadiem! Tātad vel nav pienācis laiks pārsēsties uz elektrisko automobili, jo cenai vajadzētu spēcīgi kristies. Teiksim tā, pēc pieciem vai septiņiem gadiem! Teiksi, dzīvosim zaļi, bez izmešiem.

Nu jā! Starp citu mans dīzelis atbilst Eiropas 6 izmešu klasei, tātad nekūp un nesmirdina! Pārdomas un secinājumi beigušies, pirmajā marta dienā, kas ir saulaina un jauka.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Marta pārdomas vai šis un tas, arī par elektrisko auto”

  1. Freimanis saka:

    Jaunsleine paņemta pie dziesmas! Beidzot! Ir,ir pasaulē taisnība,un bumeranga likumu vēl neviens nav atcēlis!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top