Pilsoniskā savienības solījumi.

Taupība jāsāk ar vadības izdevumu samazināšanu

Vērtējot 2009. gada budžeta apspriešanu, partijas Pilsoniskā savienība (PS) valde pieņēmusi šādu paziņojumu: „Valsts sektora tēriņi ir jāsamazina.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Taču to samazināšana jāsāk nevis ar darba cilvēku algu „iesaldēšanu” , bet gan ar „trekno” vadības izdevumu samazināšanu. Vadītājiem jārāda piemērs un jāsāk izdevumu ierobežošana ar sevi.

Tikai tad, kad ministri, deputāti, augstākie ierēdņi, valsts un pašvaldību uzņēmumu un aģentūru vadītāji, kā arī viņu uzraugi būs „iesaldējuši” savas algas un samazinājuši vadības izdevumus, būs iespējams runāt par visu citu budžeta iestāžu darbinieku algām.
kristovskis web

Tikai tad, kad valdība nolems samazināt milzīgo ministriju, aģentūru, valsts un pašvaldību uzņēmumu skaitu, tai būs tiesības nopietni pārskatīt darbavietu skaitu publiskajā sektorā.” PS aicina atzīt, ka Kalvīša solīto „septiņu trekno gadu” vietā mūsu valsts iedzīvotājiem stāv priekšā vairāki liesi gadi.

Šlesera „gāzi grīdā” politikas rezultātā cieš darba cilvēki. Polituzņēmēju negausība un vieglprātīgie solījumi ir noveduši pie smagām sekām. Šīs līdzšinējās vadības sekas mēs varam pārvarēt tikai kopā – katram uzņemoties savu atbildību un savu darba daļu. PS valde aicina valdību un koalīcijas partijas pieņemt lēmumu par šādiem septiņiem taupības pasākumiem:

1. Nekavējoties ieviest Valsts kontroles ieteikto izdevumu optimizāciju valsts pārvaldes iestādēs.

2. Lemt par valsts un lielo pašvaldību vadošo darbinieku atalgojuma „iesaldēšanu”.

3. Stingri norādīt, ka valsts un pašvaldību lielo uzņēmumu, ostu valžu un padomju un citu politiski ieceltu amatpersonu atalgojums jāsamazina.

4. Vismaz par 10% samazināt kopējās administratīvās izmaksas ministrijās un to padotības iestādēs, kā arī lielajās pašvaldībās un to padotības iestādēs.

5. Atteikties no vadības līgumiem un prēmijām valsts iestādēs, noteikt vienotus principus visu valsts sektora darbinieku darba samaksai.

6. Atteikties no liekām un birokrātiskām valsts funkcijām, nekavējoties uzsākt to iestāžu likvidēšanu vai apvienošanu, kuru funkcijas dublējas vai būtībā ir liekas.

7. Novērst nekārtības Valsts ieņēmumu dienestā, kas ļauj „savējiem” izvairīties no nodokļu nomaksas. Tikai pēc radikālu taupības pasākumu īstenošanas valdība var runāt par vispārējiem līdzekļu taupīšanas pasākumiem visā publiskajā sektorā.

 

Publiskā sektora algu fonda „iesaldēšana” ir iespējama tikai tad, ja notiks taisnīga pārdale starp nepamatoti un neproporcionāli augsti atalgotām amatpersonām un tiem darbiniekiem, kuri saņem mazas algas.

Pilsoniskā savienība iestājas par nacionālās valūtas stabilitāti, Latvijas uzņēmēju konkurētspēju un valsts drošību. Globālās finanšu krīzes, Eiropas ekonomiskās lejupslīdes, Krievijas agresijas pret kaimiņvalstīm apstākļos mēs esam gatavi atbalstīt smagus lēmumus.

Taču to PS var darīt tikai tad, ja valdība un augstākās amatpersonas grūtās pārmaiņas uzsāks ar sevi.

Godīgi sakot …nevisai ticas šiem optimistiskajiem solījumiem.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *