Jaunumi, pilns grozs no Liepājas, stāsts par putnu un kondicionieri

 

 

Jaunumi un pilns grozs.

Gan tiešā, gan pārnesta nozīmē.

Sacensību atklāšanas ceremonija notiks stadionā “Daugava”.

Premjers Dombrovskis, ap pulksten 22 teiks uzrunu, ko būs iespēja vērot arī tiešraidē Latvijas Televīzijā.

Diezin, ko „lāčuks” tādu īpašu var pateikt, ja godīgi… viņa diplomātiskās frāzes, kas neko neizsaka ir piegriezušās un cilvēciski nav baudāmas.

Tad vēl, šodien iet vaļā mūzikas festivāls “Summer Sound Liepāja”.

Tas iespējams pulcēs vairāk nekā 20 tūkstošus apmeklētāju 180 tūkstošu kvadrātmetru lielā teritorijā. Festivāls pludmalē un Jūrmalas parkā norisināsies otro gadu.

Mī un žē ….mēs Liepājā zinām kāda tā pludmale ir pēc festivāla…par to tomēr citreiz.

Tomēr, man šodien galvenais notikums ir sev  lielā samārieša goda nosaukuma piešķiršana.

Prasīsi par ko tad ?

Atbildu…. Par mazo čiepstētāju (putnu bērnu) izglābšanu. Stāsts ir neparasts un tāpēc „spalvas” vērts. (klaviatūras)

Sākas viss divas nedēļas iepriekš. Mans namelis ir aprīkots ar gaisa kondicionēšanas ietaisi, kur viens no komponentiem ir ārpusē pie mājas sienas.

Netiku viņu ieslēdzis visu pavasari, kā zināms bija pavēsi un arī vasaras sākums ar dižiem karstuma viļņiem Liepājā neizcēlās.

Tomēr pienāca laiks, kad tas tika ieslēgts. Jāsaka, ka uzreiz sāku dzirdēt no ārpuses dīvainus trokšņus, tādu kā čīkstēšanu, kā čiepstēšanu.

Gāju lūkot, kas ar kondicionieri ir noticis. Aina pavērās sirreāla.

Kondiška darbojas (griežas ventilatora lāpstiņas), bet tam apkārt lidinās manāmi satraukti zvirbuļveidīgi putni. Neesmu ornitologs , tāpēc īsteno sugu nevarēšu nosaukt.

Dabīgi, ka izslēdzu kondicionieri. Pieliku kāpnes un uzkāpu pie ārējā kondicioniera bloka. Izrādās, ka biju aizmirsis rudenī pievērt tehnoloģisku caurumu vai durtiņas un putneļu pāris to veikli izmantoja.

Manā kondicionierī  bija novīta putnu ligzda.  Trakākais, ka tiku nolikts fakta priekšā  jau ar izšķīlušiem putnēniem, kas skaļi čiepstēja un protestēja par nelūgto viesi…tas ir mani.

KO darīt ?

Nīcināt ārā putnēnus roka necēlās, bet dzīvot visu vasaru bez kondicioniera arī negribējās. Rīkojos laikam nepareizi, bet citādi varianti man vienkārši galvā neienāca.

Uzmanīgi pārliku putnēnus līdzi paņemtā spainī (izoderēts ar lupatiņām). Tālāk tur pat sekoja ligzda. Jāpiemin, ka visu laiku gar manām ausīm joņoja satrauktie vecāki un skaļi, ļoti skaļi čiepstot izteica savu galējo sašutumu.

Jautājums …ko talāk ?

Paņēmu lielo ābolu grozu. Ieliku tur ligzdu un sasēdināju iekšā putnēnus. Tālāk grozu piekāru pie saimniecības ēkas ar aprēķinu, ka lietus nelīs virsū un kaķi, kā arī visur esošās vārnas tos nevarētu izķeksēt.

Nākošā problēma bija vēl aktuālāka… vai vecāki nāks pie saviem putnēniem, kas pa to laiku bija sacēluši lielu trobeli.

Tomēr pēc kādas pusstundas no malas pavērojuši grozu tie pielidoja….apskatījās un sāka nest dažādus  tārpeļus putnēnu kārajiem knābjiem.

Urā ! Izdevās !

Tieši šodien novēroju, ka putnēni pameta manu grozu un aizlidoja. Uzskatu, ka glābšanas misija ir izdevusies.

Tāda lūk interesanta diena manā Liepāja.

Jaunā mājvieta…grozs – ligzda !

Laiks doties plašajā pasaulē… mazliet pastāvēšu uz groza malas un lidošu prom. Starp citu tas viņiem visiem arī izdevās.

Varbūt kāds zina kā to putnu sauc?

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

4 Atziņas “Jaunumi, pilns grozs no Liepājas, stāsts par putnu un kondicionieri”

 1. sinta saka:

  Smuks putnelis, vai tik tas nav mušķērājs.

 2. edis saka:

  Pēc balss un ‘lieluma’ varētu būt kāda no čakstu (čakste ) pasugām. Pēc jaunuļiem grūti noteikt jo tie maina apspalvojumu. http://www.putni.lv/ . Vajadzētu vecāku foto.

 3. edis saka:

  Pēc balss un ‘lieluma’ varētu būt kāda no čakstu (čakste ) pasugām. Pēc jaunuļiem grūti noteikt jo tie maina apspalvojumu. http://www.putni.lv/ . Vajadzētu putneļu vecāku foto.

  1. piter saka:

   @edis,
   Pladies par infu..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top