Pieklājība ārzemēs, ievērosim dažādu valstu paradumus
Pieklājība ārzemēs.
Zināšanai, to ko uzskatām par pieklājīgu un saprātīgu savā valstī, ārzemēs ne vienmēr uztver vienādi. Esiet piesardzīgs, lai ceļojuma laikā neizrādītos rupjš vai slikti audzināts.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Kāpēc Ēģiptē nevar sālīt ēdienu vai, atrodoties Japānā, spēlēties ar rīsu nūjiņām? Lasi par interesantām pasaules paražām un iegūsti draugus, lai kur jūs atrastos.
Nedāviniet pulksteņus Ķīnā.
Katrai valstij ir savas idejas par dāvanām. Daudzās valstīs daudzi būtu sajūsmā par labu dārgu pulksteni. Ķīnietis par to nopietni apvainotos!
Šis priekšmets, kā arī salmu sandales, kabatlakatiņi un ziedi ķīniešiem ir cieši saistīti ar nāvi un apbedīšanu. Jūs tos nevarat dot vai dāvināt, tas tiek uzskatīts par nepiedienīgu. Uzdāvinot šādu dāvanu, jūs pat riskējat sabojāt labas attiecības.
Pieklājība ārzemēs, sāls Ēģiptē.
Ja esi devies uz karsto Ēģipti, lai atpūstos un rodas patiesa vēlme satikties ar draugiem. Zini, ka tevi var uzaicināt ciemos. Šeit ir vērts atcerēties vienu svarīgu lietu.
Sēžot pie galda šajā valstī, nekādā gadījumā nepieskarieties sālstraukam. Mājas saimnieks var tikt nāvīgi apvainots, ja sāksi sālīt savu ēdienu.
Vietējiem iedzīvotājiem tas nozīmē, ka cienasts jums nepatīk un ka tas garšo pretīgi.
Pieklājība ārzemēs, Venecuēla.
Tagad jūs būsiet pārsteigts. Mēs visi esam pieraduši, ka laicīgi ierasties uz biznesa vai svinīgām vakariņām ir labas gaumes pazīme. Venecuēlā ir pavisam savādāk.
Ja esat uzaicināts vakariņās, ieteicams nedaudz nokavēties. Piecpadsmit minūtes ir minimums, kas jāizmanto lai nokavētu sarunāto laiku. Viesi, kuri ierodas laicīgi vai agrāk, tiek uzskatīti par nepacietīgiem un mantkārīgiem.
Norvēģijā vienmēr izmantojiet nazi un dakšiņu.
Ja atrodaties Norvēģijā un esat ielūgts ciemos, tad ziniet, ka pie vakariņu galda jābūt ļoti uzmanīgam. Uzvedības noteikumi maltīšu laikā šajā valstī ir ļoti svarīgi.
Lielākā daļa ēdienu, pat parastās sviestmaizes, tiek ēstas ar nazi un dakšiņu. Zinu, zinu, ka sviestmaizi parocīgāk turēt rokā, tomēr norvēģi ir citās domās.
Pieklājība ārzemēs, Nīderlande un naži.
Ja izvēlaties dāvanu draugiem, atrodoties Nīderlandē, nekādā gadījumā neskatieties uz virtuves nažiem vai šķērēm. Pat ja tie ir ļoti dārgi un kvalitatīvi.
Šajā valstī valda uzskats, ka dāvanai jānes laime un pozitīvas domas. Un asi priekšmeti, pēc nīderlandiešu domām, nevar izpildīt šo prasību. Tāpēc izvēlieties kaut ko citu.
Grieķija, zobi uz jumta.
Atrodoties Grieķijā, jūs varat nejauši ieraudzīt, kā bērni kaut ko met uz mājas jumta. Nebrīnieties, viņi nav mazie huligāni.
Lieta tāda, ka šīs valsts mazie iedzīvotāji nekad negaida no zobu fejas naudu vai dāvanas apmaiņā pret izkritušu zobu.
Tā vietā viņi uzmet “piena” zobu uz jumta. Grieķi uzskata, ka šāda rīcība nesīs veiksmi un veselīgus īstos zobus.
Tāpēc nav ieteicams par to brīnīties un nesaprašanā jautāt grieķim, kas šeit notiek.
Ungārijā nesaskandini alus glāzes.
Pazīstams skats, ko var redzēt daudzos krogos visā pasaulē – cilvēki saskandina alus glāzes un tad to iemalko. Negaidiet to redzēt Ungārijā.
Ir sena paraža, kas radās 1849. gada kara laikā ar Austriju. Uzvarot Ungārijas karaspēku un brutāli nogalinot 13 militāros vadītājus, austriešu ģenerāļi ienaidnieka sakāvi svinēja, dzerot alu un saskandinot glāzes.
Oficiāli šī dzēriena lietošana nekad netika aizliegta, taču ungāri nolēma atturēties no šādas jautrības 150 gadus.
Atsevišķos valsts rajonos šī paraža joprojām ir saglabājusies, neskatoties uz to, ka termiņš jau ir pagājis.
Tāpēc dzer alu un nedomā saskandināt to ar ungāru, viņš var sadusmoties.
Bolīvija, biznesa saruna.
Bolīvijā tiek uzskatīts par nepiedienīgu apspriest darījumus svinīgos gadījumos, piemēram, kāzās vai vakariņās.
Svinīga pasēdēšana pie galda ir domāta, lai bagātinātu personiskās attiecības, nevis slēgtu darījumus.
Ja apmeklējat biznesa pusdienas vai biznesa vakariņas, noteikti pagaidiet, līdz kolēģis pastāstīs par ģimeni, veselību un citām lietām. Tas jums rūpīgi jāieklausās, pēc tam jau varat sākt sarunu par biznesu.
Pieklājība ārzemēs, Japānā.
Japāna ir ļoti pieklājīga tauta, etiķetes mīlestība attiecas arī uz irbulīšiem. Pēc šīs valsts paražas tiek uzskatīts par nepiedienīgu spēlēties ar šiem galda piederumiem (virzīt, klikšķināt, klauvēt), vērst pret kaut ko,vai ar tiem uzdurt ēdienu.
Ja vēlaties paņemt cienastu no kopīga šķīvja, noteikti izmantojiet tos irbulīšu galus, kas nepieskārās jūsu mutei. Pretējā gadījumā japāņi var apvainoties. Kāpēc nezinu, bet tādi nu ir japāņi.
Dienvidkoreja, sarkanā krāsa.
Esiet īpaši uzmanīgs uz pildspalvas izvēlēto tintes krāsu, ja atrodaties Dienvidkorejā. Šajā valstī personas vārda rakstīšana sarkanā krāsā tradicionāli nozīmē, ka tā ir mirusi. Tas ir ļoti svarīgi atcerēties, rakstot apsveikuma kartīti vai vēstuli.
Pieklājība ārzemēs, somu pirts.
Iedomājieties situāciju, jūs atrodaties Somijā un esat biznesa sanāksmē, kas ir beigusies. Pēkšņi tavs somu kolēģis vai kolēģe aicina tevi pērties vietējā pirtī.
Nekautrējies!
Uzreiz pasakiet, ka piekrītat. Ziemeļvalstī šāda veida atpūta ir ļoti izplatīta un tiek uzskatīta par labu ģimenes pasākumu. Tāpēc, ja saņemat šādu piedāvājumu, ziniet, ka jūsu biznesa tikšanās noritējusi labi.
Labu Dienu!