Personiskā robeža, ļauj sevi pasargāt no negatīvām ietekmēm

Personiskā robeža.

Ja kas, šādai dzīves pozīcijai ir svarīga loma jebkurās attiecībās, neatkarīgi no tā, vai tās ir draudzības, ģimenes vai romantiskas attiecības. Šāda noteikta rīcība palīdz cilvēkiem justies drošiem un cienītiem.

Pats galvenais, tu saglabāsi savu individualitāti un pašcieņu. Šajā rakstā aplūkošu, kāpēc attiecībās ir svarīgas personiskās robežas un kā tās noteikt.

Robežām vajadzētu būt ikvienam. Tomēr ne visiem izdodas tās noteikt.  Galvenokārt tāpēc, ka īsti nesaproti, no kurienes tās sākas, it īpaši, ja esi audzis ģimenē, kur tās bija atstātas novārtā.

Kas ir personīgā robeža?

Tās ir mūsu noteiktās robežas un ierobežojumi, kas nosaka mūsu telpu, mūsu jūtas, mūsu vēlmes un komfortu. Katrai personai personiskās robežas var būt atšķirīgas un var ietvert fiziskos, emocionālos, psiholoģiskos un sociālos aspektus.

Personisko robežu noteikšana un uzturēšana ļauj mums pasargāt sevi no negatīvām ietekmēm, izveidot veselīgas attiecības un sasniegt personīgo labklājību.

Personiskā robeža, attiecībās.

Personiskām robežām ir galvenā loma veselīgu un cieņpilnu attiecību veidošanā. Robežu noteikšana palīdz mums noteikt, ko mēs esam gatavi paciest un ko nevēlamies attiecībās, kā arī respektēt savas vajadzības. Personisko robežu noteikšana attiecībās ļauj nodrošināt tavas identitātes aizsardzību.

Personiskā robeža

Šāda robežu noteikšana ļauj mums aizsargāt savu personīgo identitāti attiecībās. Tas palīdz mums cienīt sevi un noteikt skaidru distanci tam, ko mēs esam gatavi dalīt ar citiem cilvēkiem un kas paliks mūsu privātajā sfērā.

Personiskā robeža, cieņa pret savām vajadzībām.

Robežu noteikšana palīdz mums saprast un noteikt savas vajadzības. Tas palīdz nodrošināt, ka attiecībās mēs varam iegūt to, kas ir svarīgs mūsu labklājībai, kā arī justies pārliecināti, ka mūsu vajadzības tiek ņemtas vērā.

Ja runājam par attiecībām, tad var rasties loģisks jautājums, kāpēc tās ir svarīgas un kā tās noteikt?

Cerību noteikšana attiecībās, pret otru cilvēku, ir skrupulozs un juveliera cienīgs darbiņš. Skaidru robežu noteikšana palīdz noteikt tavas iespējamās cerības attiecībās. Tas ļauj izvairīties no pārpratumiem, konfliktiem un vilšanās, jo citi cilvēki vai tavs partneris zinās, kādu uzvedību un rīcību tu no viņiem sagaidi.

Emocionālās un fiziskās drošības saglabāšanai ir svarīgs noteikums veidojot savus noteikumus kopdzīvei vai vienkārši kolektīvā.
Šādas robežas palīdz mums saglabāt emocionālo un fizisko drošību attiecībās.

To iesaku nokārtot uzreiz, bez kādām atrunām un domstarpībām. Vai vienkāršāk: “Es tam nepiekrītu, Es ar to nesamierinošos, Es aizliedzu”! Tas palīdz novērst situācijas, kas var kaitēt mūsu emocionālajai vai fiziskajai labklājībai.

Galvenais kas tev jāiegaumē, robežu noteikšanā attiecībās, tā ir veselīgu un ilgtspējīgu attiecību uzturēšanas sastāvdaļa. Nosakiet, kāda uzvedība attiecībās jums ir nepieņemama. Tas var būt fizisks, emocionāls vai mutisks pārkāpums.

Esiet godīgs par savām jūtām un vajadzībām. Ja kaut kas jūs traucē, jums jāspēj izteikt savas jūtas un noteikt robežas. Pārrunājiet savas robežas ar savu otro pusīti. Atceries, ka svarīgi informēt par to, ko uzskatāt par nepieņemamu, un ka jūs sagaidāt, ka viņš vai viņa ievēros jūsu lēmumu.

Esiet konsekventi, saglabājot savus noteikumus neatkarīgi vai tas ir jūsu draugs, vai “draudzīgs” kolektīvs. Saproti, ka ir svarīgi saglabāt savu pašcieņu un nepieņemt tādu citu uzvedību, kad tavi robežas noteikumi tiek pārkāpti

Būdams godīgs par savām jūtām un vajadzībām, tu palīdzēsi stiprināt attiecības ar jebkuru cilvēku, jo viņš redzēs personību un nelokāmu gribu. Šādu robežu noteikšana attiecībās var būt grūts process, taču tas ir svarīgi.

Personiskā robeža, pārkāpšanas briesmas.

Noteikto robežu pārkāpšana var radīt nopietnas sekas uz cilvēka garīgo un emocionālo stāvokli. Tas var izraisīt baiļu, trauksmes, sāpju, diskomforta, apvainojuma, pazemojuma un pat traumas sajūtu.

Turklāt tas var izraisīt pārliecības zudumu, pašcieņas bojājumu, identitātes traucējumu, grūtības nodibināt attiecības, paaugstinātu agresijas līmeni, spriedzi, konfliktus un vilšanos.

Dažos gadījumos tas var izraisīt ilgstošu depresiju. Tāpēc ir svarīgi ievērot savas personiskās robežas un nepārkāpt tās bez svarīga vai kritisku notikumu sakritības, kāda notikuma rezultātā.

Kopumā personīgo robežu noteikšana ir svarīga veselīgu un cieņu pilnu attiecību sastāvdaļa. Tas ļauj mums cienīt sevi, izvirzīt skaidras cerības, aizsargāt savu labklājību un uzturēt veselīgu identitāti.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Personiskā robeža, ļauj sevi pasargāt no negatīvām ietekmēm”

  1. Jozis saka:

    Īsi sakot – tas, kā mēs ļaujam izturēties pret sevi. Tās parāda apkārtējiem, kādas attiecības mēs gaidām, kā var un kā nevar pret mums izturēties, norobežo no citiem cilvēkiem – ne tikai fiziski, bet arī emocionāli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top