Pēcrevolūcijas pārdomas.

 

 

Kas tad ir noticis ?

Vai tiešām ir novilkta svītra un pēc 13.janvāra sākas jauns attiecību periods starp Tautu un pie varas esošajiem. Atļaušos nepieminēt konkrēto 13.janvārī notikušo darbību vērtējumu. Man tas tāpat ir skaidrs – pilnīgs valdošās kliķes uzticības kredīta zaudējums.

Šeit ir aprakstītas izjūtas pāris teikumos, kas katra atsevišķi ir iztirzājama vērta.

Ko vien ir vērts izteikums – Revolūciju iecerot ideālisti, realizējot romantiķi un nelieši pēc tam plūc laurus.- Tas jautājumā, kāpēc mums ir tāda valdība un ne citāda.

Vēl daži konstatējumi, kas man liekas racionāli un neapstrīdami.

 • Daudzi politiķi šodien būtu pelnījuši cietumu. Valsts budžeta nauda ir jātērē kā saimniekiem, nevis kā laupītājiem. Sašutumu rada divu ministru – Ainara Šlesera un Helēnas Demakovas – bezkaunība un visatļautība.
 • Premjers Ivars Godmanis Jaungada apsveikumā tautai sacīja, ka vajag visiem saspiesties ar mugurām kopā kā pingvīniem. Ko īsti nozīmē  pingvinizācija? Ka dažiem būs viss, bet tautai – nekā.
 • Nostājai pret valsts iestādēm vajadzētu būt tādai, ka naudas ir iedalīts tieši tik, cik var. Ja iestādes priekšnieks ar šo summu nevar izdarīt visu, ko vajag, tad varbūt viņa vietā atradīsies kāds cits, kas varēs izdarīt.
 • Jāmācās lietderīgi un taupīgi tērēt budžetu.
 • Valda uzskats, ka degvielas tirgotāji ir lielie nodokļu maksātāji. Bet tirgotāji jau ir tikai kasieri, nodokli maksājam mēs, kas pērkam degvielu. Pusi tās vērtības veido nodoklis, ko mēs maksājam.
 • Tāpat daudzi uzskata, ka pensionāri ir liekēži, jo it kā nemaksā nodokļus. Bet pensionāri vismaz divas savas pensijas gadā samaksā nodokļos, pērkot pārtiku, citas preces vai jebkuru pakalpojumu.
 • Saeima pašlaik jau tāpat nav spējīga ko lemt, jo ir kļuvusi par kaut ko līdzīgu okupācijas pašpārvaldei ar visai ierobežotu kompetences lauciņu.

nemieri-riga-13janvaris_011

2008_021

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Viens komentārs par “Pēcrevolūcijas pārdomas.

 • uz
  Patstāvīgs links

  Прикольно!:) Но есть и минус небольшой! У меня скорость интернета 112 килобит/сек. Страница грузилась около 30 секунд.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *