Pazaudēju viedtālruni, kas man nekavējoties jādara

Pazaudēju viedtālruni.

Ja noticis šāds nepatīkams gadījums, jums ir jāveic vairāki soļi, lai nodrošinātu datu drošību un mēģinātu atgūt savu īpašumu. Atceries, ka tu esi sasaistījis savu telefonu ar banku, protams, ka jums jāizdzēš savs Smart-ID konts.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Pazaudēju viedtālruni, ko iesaku darīt.

Ja jums ir instalēta speciāla ierīces izsekošanas lietotne, piemēram, Find My iPhone (ja lietojat Apple ierīci) vai Find My Device (ja lietojat Android ierīci), izmantojiet to, lai mēģinātu noteikt savas viedtālruņa atrašanās vietu.

Protams, tas būs jādara ar drauga vai cita cilvēka viedtālruni, jo jūsējais ir pazudis vai pat nozagts.

Ja jums ir iespēja attālini saglabāt svarīgus datus no citas ierīces, izmantojiet to. Piemēram, Apple ierīcēm var automātiski dublēt fotogrāfijas, kontaktus un citus datus iCloud, savukārt Android ierīcēm Google Drive var izmantot kā veidu, kā dublēt datus.

Pēc viedtālruņa zaudēšanas mainiet paroles visiem kontiem, kas saistīti ar jūsu ierīci. Tas palīdzēs novērst neautorizētu piekļuvi jūsu personiskajiem datiem.

Pazaudēju viedtālruni, sazinieties ar mobilo sakaru operatoru.

Viņi varēs bloķēt SIM karti un sniegt jums papildu informāciju par turpmākajiem soļiem. Būtu labi paziņot par to vietējai policijai.

Sniedziet viņiem nepieciešamo informāciju, piemēram, ierīces sērijas numuru, IMEI un citas detaļas, kas var palīdzēt viņiem meklēt ierīci, ja tas ir iespējams.

Pazaudēju viedtālruni

Ja jums ir garantija uz ierīci vai ja esat iegādājies papildu apdrošināšanu, sazinieties ar ražotāju vai apdrošināšanas sabiedrību, lai uzzinātu, kādas atjaunošanas iespējas jums ir pieejamas.

Pazaudēju viedtālruni ja esmu ārzemēs.

Ja esat zaudējis savu viedtālruni ārzemēs, ir dažas papildu darbības, kuras jums jāveic.

Ja jums ir ceļojuma apdrošināšana, sazinieties ar savu apdrošināšanas sabiedrību un informējiet par viedtālruņa zaudēšanu. Viņi var sniegt jums informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem un palīdzēt ar viedtālruņa aizstāšanu vai kompensāciju.

Sazinieties ar vietējiem mobilajiem sakaru operatoriem, lai paziņotu par viedtālruņa zaudēšanu. Viņi var palīdzēt bloķēt SIM karti un sniegt jums informāciju par iespējām, kas attiecas uz jūsu situāciju ārvalstīs.

Pārbaudiet savas iespējas bloķēt starptautiskos zvanus vai starptautisko datu pārraidi, lai novērstu nevēlamas izmaksas un ļaunprātīgu izmantošanu, ja jūsu zaudētais viedtālrunis tiek atrasts.

Pazaudēju viedtālruni, sazinieties ar tuviniekiem un draugiem.

Paziņojiet saviem tuviniekiem un draugiem par viedtālruņa zaudēšanu, lai viņi zinātu, ka jūs neesat pieejams ierastā veidā Iespējams, ka viņi varētu palīdzēt jums sazināties ar nepieciešamajām personām vai organizācijām.

Pārbaudiet vietējos tiesību aktus un noteikumus.

Katrā valstī var būt atšķirīgi noteikumi un tiesību akti attiecībā uz viedtālruņa zaudēšanu vai zādzību. Pārbaudiet vietējos noteikumus, lai iepazītos ar savām tiesībām un iespējām attiecībā uz zaudēto viedtālruni.

Pazaudēju viedtālruni

Īpaši ārzemēs zaudētā viedtālruņa gadījumā ir svarīgi aizsargāt savus personiskos datus. Ja jums bija saglabāti personiskie vai konfidenciālie dati ierīcē, pārliecinieties, ka tie ir drošībā, un mainiet paroles, lai novērstu neautorizētu piekļuvi jūsu kontiem.

Visbeidzot, neaizmirstiet arī sazināties ar vietējām iestādēm, piemēram, tūrisma informācijas centru vai policiju, lai saņemtu vēlamo palīdzību vai ieteikumus attiecībā uz jūsu konkrēto atrašanās vietu.

Saskaņojiet visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu savu drošību un mēģinātu atgūt zaudēto viedtālruni.
Kādus telefonu numurus izmantot EU lai ziņotu par telefona zādzību

Lai ziņotu par telefona zādzību ES (Eiropas Savienībā), jūs varat izmantot šādu telefona numuru.

Vispirms sazinieties ar vietējo policiju, izmantojot vispārīgo 112 tālruņa numuru. Tas ir vienots numurs, kas piemērots visā ES, lai sazinātos ar neatliekamās palīdzības dienestiem, tostarp policiju. Paziņojiet par zādzību un sniedziet visu pieejamo informāciju.

Ja kas, ir Eiropas mobilo tālruņu zādzību datu bāze (European Telecommunications Stolen Equipment Database).
Šī datu bāze ir sadarbības projekts starp vairākām ES valstīm un mobilajiem sakaru operatoriem. Jūs varat ziņot par zādzību, reģistrējoties un ievadot savas ierīces datus šajā datu bāzē. Tas palīdzēs novērst ierīces izmantošanu citās ES valstīs.

Dažās ES valstīs ir speciāli mobilo sakaru operatoru kontaktpunkti vai ziņošanas vietnes, kas ir paredzēti, lai ziņotu par zādzībām un bloķētu ierīces.
Informējieties par šādiem resursiem vietējā operatora tīmekļa vietnē vai sazinieties ar viņiem, lai iegūtu vairāk informācijas.

Atcerieties, ka šie numuri un resursi var nedaudz atšķirties atkarībā no valsts un mobilā sakaru operatora. Tāpēc ir ieteicams iepriekš iepazīties ar konkrētās valsts telekomunikāciju noteikumiem un sniegtajām iespējām telefona zādzības gadījumā.

Pazaudēju viedtālruni, Latvijā.

Jums jāizdzēš savs Smart-ID konts. To var izdarīt divējādi.

Dodieties uz Smart-ID pašapkalpošanās portālu un izdzēsiet kontu. Portālā varat pieteikties, izmantojot ID karti. Ja jums ir vairāki aktīvi Smart-ID konti dažādās viedierīcēs, jūs varat arī pieteikties pašapkalpošanās portālā, izmantojot citu Smart-ID ierīci;

• sazinieties ar Smart-ID klientu servisu zvanot +371 6766 5001 un lūdziet izdzēst kontu.

Pazaudēju viedtālruni, Latvijas operatori.

BITE, Ja vēlies nobloķēt SIM karti

1. Nobloķē SIM karti ManaBite – ienāc savā profilā www.manabite.lv, izvēlies sadaļu Tarifu plāni > Bloķēšana/Drošība > Bloķēt šo SIM karti.
2. Raksti uz info@bite.lv (uzreiz norādi savu klienta numuru un klienta paroli identifikācijai, kā arī precizē telefona numuru, lai kolēģi var ātrāk Tev palīdzēt).
3. Zvani 1601 vai 22550000 (ja esi biznesa klients). Zvanu reģistrēsim un iespēju robežās operatīvi reaģēsim arī tad, ja būsi mūs sazvanījis ārpus darba laika.
4. Dodies uz tuvāko Bites salonu.
Ņem vērā – ja SIM karti neatjaunosi viena mēneša laikā no bloķēšanas brīža, līgums par šo numuru tiks automātisks pārtraukts.

Ja vēlies nobloķēt ierīces IMEI kodu:

Ja telefons ir paņemts nomaksā Bitē, tad pietiks ar iesniegumu. Ja tas ir pirkts par pilnu cenu vai citā uzņēmumā, būs nepieciešams garantijas talons un čeks vai telefona kastīte. Iesniegumu vari uzrakstīt jebkurā Bites salonā vai elektroniski – sūtot to ar derīgu e-parakstu uz info@bite.lv.

LMT.

Nekavējoties paziņo to mums – zvani jebkurā laikā pa tālruni 8076 8076 vai nāc uz tuvāko LMT klientu centru, lai mēs varētu nobloķēt SIM karti un pasargāt Tavu pieslēgumu no ļaunprātīgas izmantošanas. Jaunu SIM karti varēsi saņemt jebkurā klientu centrā, numurs paliks tas pats.
Atceries, ka zādzības gadījumā noteikti jāinformē policija!

TELE2
Noteikti sazinies ar mums, zvanot uz numuru 1600! Mēs nobloķēsim tavu SIM karti. Jaunu SIM karti varēsi saņemt jebkurā Tele2 centrā. Atceries vien paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu (pase vai eID karte), un mēs  tev uzreiz izsniegsim jaunu SIM karti ar to pašu numuru.

Maksa par jaunu SIM karti ir 5,17 EUR, kuru varēsi apmaksāt uzreiz uz vietas vai kopā ar nākamo rēķinu.

Ja SIM karti tomēr atradīsi un vēlēsies atbloķēt, varēsi to bez maksas izdarīt jebkurā Tele2 centrā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ja tev nav iespējas atnākt, jaunu SIM karti vari pasūtīt arī Mans Tele2 sadaļā “Mani pakalpojumi” > “Mainīt SIM karti” un saņemt to caur Latvijas Pastu. SIM kartes saņemšana aizņems 3-5 darba dienas.

Zelta Zivtiņa.

Sazinies ar mums, zvanot uz numuru 1600! Mēs nobloķēsim tavu SIM karti. Jaunu SIM karti varēsi saņemt jebkurā Tele2/Zelta Zivtiņa centrā. Atceries vien paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu (pase vai eID karte), un mēs tev uzreiz izsniegsim jaunu SIM karti ar to pašu numuru.

Maksa par jaunu SIM karti ir 5,17 EUR, kuru varēsi apmaksāt uzreiz uz vietas vai kopā ar nākamo rēķinu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *