Pašvaldības ierēdņiem satraukums

Ja jau visiem, tad visiem…
Starptautiskā Valūtas fonda speciālisti uzskata, ka Latvijā pašvaldības nelietderīgi tērē nodokļu maksātāju līdzekļus, štati uzpūsti un atdeve no darba niecīga.
Pašvaldībās iespējams “griezt” gan atalgojumu, gan nodarbināto skaitu, uzskata Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) tehniskā misija.
Nodarbinātības samazinājums pašvaldībās par 15% dotu ietaupījumu 0,62% apjomā no iekšzemes kopprodukta (IKP), aplēsuši eksperti. Savukārt darbinieku skaita samazināšana centrālajā valsts pārvaldē par 5% šogad ļautu ietaupīt 0,2% no IKP.
Ieteikumos valdībai SVF rosina pamazām sākt apsvērt iespēju prēmēt kvalificētākos darbiniekus un paaugstināt viņiem atalgojumu.
Ļoti augsta ranga ierēdņiem un personām ar būtiskām prasmēm var piemērot atalgojuma skalu.
Jāveic piemaksas pie algas ar nosacījumu, ka piemaksu noteikšanas kārtība ir caurskatāma, regulēta un attiecas uz ierobežotu saņēmēju loku.

Vidējā termiņā SVF iesaka samazināt diapazonu starp minimālo un maksimālo algu vienotajā algu sistēmā, “vēlams, palielinot algu minimālos ierobežojumus apvienojumā ar samazinātiem maksimālajiem ierobežojumiem, lai panāktu vispārējo mērķi saglabāt izmaksu neitralitāti (nevis izdevumu samazinājumu)”.
“Valdība varētu apsvērt iespēju atstāt neskartus maksimālos ierobežojumus augstākajās algu grupās, kas radītu nepieciešamību pēc lielākiem samazinājumiem zemākā un vidējā līmeņa grupās.

SVF iesaka vidējā termiņā izstrādāt “administratīvās normas” centrālās valdības iestādēm. Tās noteiktu standartus tādos jautājumos kā organizatoriskā struktūra un personāla politika kopīgo funkciju veikšanai, piemēram, informācijas tehnoloģiju atbalsts, iepirkumi, grāmatvedība, iekšējais audits un tamlīdzīgi.

Tāpat normās būtu jānosaka minimālais personāla apmērs, vadības hierarhijas līmeņi, tai skaitā, piemēram, pieļaujamā vadītāju vietnieku skaita ierobežojums, un biroja telpu prasības.

Centrālās vadības iestādēs pakāpeniski būtu jācentralizē maksas pakalpojumu pārvaldība un sniegšana, iesaka eksperti. Tas samazinātu kopējo nepieciešamo darbaspēku, kā arī nodrošinātu lielāku atalgojumu un cilvēkresursu vadības politikas konsekvenci…

Tā lūk… Cik tad ir to darboņu pašvaldībā ?

Par Rīgu pat nerunāšu …. Kāds var rasties iespaids no pašvaldības, ja darbs tiek darīts slikti (pildot savu kabatu), balansēts tiek uz nozieguma robežas un vienu otru pat ieliek izmeklēšanas izolātorā….pa īstam gan neviens vēl nesēž.

Labi… ieskatam Latvijas trešās lielākas pilsētas Liepājas domes algu saraksts no NEO, kur ir redzams strādājošo daudzums un ‘lielās centības’ izcenojums…alga

Pasecini pats … vai viņu ir par daudz ?

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Pašvaldības ierēdņiem satraukums”

  1. susnis saka:

    Nost ar Seski un izmēst pārpildītos Liepājas domes kabinetus, noņemt Audi un iedot Škodas atņemt ierēdņiem papildus darbus, SESKAM ir 15.amati

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top