Kuldīga, pastaiga ar fotoaparātu un video kameru, desmit gadu atpakaļ

 

 

Kuldīga, tā nu sanācis, ka šo skaisto pilsētu apmeklēju darba vajadzības spiests.

Raksts atspoguļos Kuldīgu veselus desmit gadus atpakaļ.

Pie raksta klāt pielikts video, kas kā Jūs saprotat ir desmit gadus vecs. Tāpēc, par ideālu video 2010.gadā, man bija tikai sapņi.

Teikšu, ka nav jau tā, ka pirmo reizi.  Šoreiz iekrita pilnīgi brīva stunda.

Pats jaukākais, līdzi bija video rīki un jums Draugi jātic, ka meklējot labu vietu tam vienīgajam un skaistākajam video momentam ieraudzīju pilsētu citādāku.

Mazliet ievadam par pilsētu.

Senā Kurzemes pilsēta atrodas Ventas krastā, kur izveidojies Rumbas ūdenskritums. Pilsētas lepnums ir senais mūra tilts pāri Ventai (1873. – 1874.), kā arī vecpilsēta ar 17. un 18.gadsimta dzīvojamām ēkām.

To raksturīga iezīme ir kokgriezumiem rotātas durvis, virsgaismas lodziņi un dakstiņu jumti.

Šodien pilsēta ir rajona (novada) centrs ar 13,5 tūkstošiem iedzīvotāju.(dati desmit gadu atpakaļ)

Pilsētas vēsturiskais centrs un apbūve vērtējama kopā ar unikālo dabas ainavu. Pilsētas vēsturiskā apbūve un daba veido neatkārtojamu vienotu ansambli, kādam līdzīga nav ne vien Latvijā, bet arī cituviet Eiropā.

Vēsturiski Ventas upe un Ventas ūdenskritums ir ieņēmuši nozīmīgu lomu pilsētas attīstībā. Pasaules mantojumā iekļauti objekti, kuri ģeogrāfiski ir saistīti ar Ventas ieleju: vecpilsēta, pils uzkalns, pils un Ventas kanāls.

Pilsētu labi raksturo gleznotāja Kurta Fridrihsona vārdi:

„Ielas šeit neatgādina pagātni, bet gan to saglabā – pagalmos ir vēl kāda viduslaiku smarža ar visu kokmateriālu, jumtu un apmetuma dziļo izpratni. Tur jūs atradīsiet tik mazas, tik nodrupušas un tomēr pasakainas mājas, ka jums šķitīs, ka tās atstātas tikai gleznotājiem par prieku vai kādas vasaras nakts pastaigai gar tām. Tur viss pārvēršas kā Šekspīra līdzībās.”

Minēto un citu acīm redzamo iemeslu dēļ Kurzemes vecāko pilsētu iecienījuši dažādi mākslinieki: gleznotāji, fotogrāfi, filmētāji un laikam arī tagad es.

kuldiga

Video.

Kuldīga desmit gadus atpakaļ!

Labu Dienu, Kuldīga!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *