Pasaules kaķu diena, parunāsim par mūsdienu pinčiem

 

Kaķu diena tiek atzīmēta, jo kaķis ir mūsu mīlulis.

Cilvēkiem viņš patīk, man arī! Pasaules kaķu dienu atzīmē 8.augustā.

NVS valstīs 1. martā, Japānā 22. februārī,  ASV 29. oktobrī. Francijā  8. augustā, kā pieņemts kārtīgām Eiropas Valstīm.

Kaķu diena.

Kaķim tiek piedāvāta mistiska nozīme, un tas nav tāpat vien. Ja lūkojamies senās Ēģiptes virzienā, mēs uzzināsim, ka viņi uzskatīja kaķus par ietekmīgām un garīgām būtnēm.

Vēl vairāk, daudzi interesantu kosmoloģisku teoriju piekritēj,i vispār uzskata kaķus par citu planētu iemītniekiem. Tie esot iemitināti uz Zemes lai mūs novērotu.

Iesaku pavērot savu kaķi, ja kas ziņo. 😉

Toties Lielbritānija ļoti augstu vērtē viņu nopelnus.  Tiek uzskatīts, ka katru gadu kaķi ietaupa vairākas tonnas graudu no grauzēju iznīcināšanas.

Mīlestība pret kaķiem turpinās kopš seniem laikiem. Mēs runājam par ļoti inteliģentiem dzīvniekiem, kuri “staigā paši”.

Piemēram, ir tāda suga, kā pilsētas kaķi.

Nesen izlasīju informāciju, ka viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu.

Nav jābūt lielam prātvēderam lai saprastu, ka šādu daudzumu mīlīgo kaķu ne viena pilsēta nevarēs uzturēt. Skaidrs ir arī tas, ka nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas pie cilvēka.

Ir pierādīts fakts, ka mīlīgie ielas kaķi, otrajā un trešajā paaudzē vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku.

Izrādās, ka Ielas kaķi veido pilnīgi jaunu dzīvnieku uzvedības veidu. Viņi vairāk  nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo tomēr nevar eksistēt bez cilvēka.

 

Tas nu tā, bet ir taču vesela armija ar mājas kaķiem.

Daži kaķi ir ļoti sirsnīgi un vienmēr patīkami murrā, atbildot uz glāstīšanu. Savukārt citi ir lepni un nepieejami, cenšoties parādīt, ka viņi ir savas teritorijas saimnieki.

Katrs no viņiem uzvedas atšķirīgi, bet, protams, daudz kas ir atkarīgs no īpašnieka.

kaķu diena

Ko mēs zinām.

Uz katru pasaules suni ir gandrīz trīs kaķi. Viņš nespēj sajust saldu garšu. Toties kaķiem ir labāka atmiņa nekā suņiem.

Kaķiem ir labāka dzirde nekā suņiem, jo viņi saklausa peli pat zem grīdas.

Viņam ir aptuveni 12 ūsas katrā sejas pusē, kaķa degungala nospiedums ir tikpat unikāls kā cilvēku pirkstu nospiedumi. Nav divu vienādu kaķa deguna nospiedumu.

Populārākās kaķu šķirnes pasaulē ir Persijas kaķis, meinkūns un Siāmas kaķis. Mazākā kaķu šķirne pasaulē ir Singapūras kaķis, kura svars ir nieka 1,8 kilogrami.

Lielākā kaķu šķirne ir meinkūns, kas var svērt līdz pat 11,3 kilogramiem jeb divas reizes vairāk, nekā sver vidējs kaķis.

Runči, vidēji divas trešdaļas diennakts pavada guļot. Tas nozīmē, ka deviņus gadus vecs kaķis savas dzīves laikā nomodā bijis tikai trīs gadus.

Anatomiski kaķa smadzenes ir līdzīgākas cilvēka nekā suņa smadzenēm. Kaķis pret cilvēku berzējas, ne tikai lai izrādītu mīlestību, bet arī lai iesmaržinātu viņu ar īpašiem dziedzeriem uz galvas.

Tādējādi iezīmējot savu teritoriju un savu barotāju.

Par to kaķi saviem saimniekiem par trešdaļu samazina insulta un infarkta risku. Nu par barošanu!

Kaķis var sajust dažādas dīvainības apkārtējā atmosfērā. Piemēram, tie var sajust, kad saimniekam ir slikti, vai arī to, ja apkārt ir slikti gari.

Tāpat kaķi izraisa nomierinošas vibrācijas.

Viņi tiek uzskatīti par meditācijas meistariem un var spēcīgi izmainīt tavu dzīvi! Kaķi ir lieli novērotāji. Tas palīdz viņiem piesaistīt enerģiju, kura viņiem ir piemērota, un saglabāt mieru visās situācijās!

Pasaules kaķu diena, dod savam mīlulim kādu desas gabaliņu vai ko vēl garšīgāku!

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top