Pasaules gals, vai nenovēršamais būs briesmīgs, kad tas notiks

Pasaules gals.

Ja kas nepatīk raksta nosaukumā vai temata drūmuma augstākajā pakāpē, tad nu kaut ka pieciet un izlasi rakstu līdz galam.

Neko jaunu jau nepateikšu, bet viens apstāklis lika par pasaules galu uzrakstīt vēlreiz. Par asteroīdu draudiem it kā zinām. Par Saules pārvēršanos par lielu sarkanu monstru, kas aprīs Zemi arī zinām.

Pasaules gals, iespējams jau tuvākajā nākotnē.

Ja nopietni tad par pasaules galu nevar būt ne šaubu.  Cilvēce un lielākā daļa dzīvnieku uz Zemes pilnībā izmirs. Tas nu ir fakts!

Ja mēs spēsim kontrolēt vidē izmesto atkritumu un siltumnīcefekta gāzu daudzumu, globāla katastrofa notiks tikai pēc diviem miljardiem gadu.

Vai jau nomierināju tevi, tomēr, lasi līdz beigām un izzini ko neparastu. Zinātnieki uzskata, ka pēc šī laika uz mūsu planētas vairs nebūs ūdens. Saules starojums vienkārši noslaucīs jūras un okeānus no Zemes virsmas

Saules izstarotā enerģija palielināsies par 10%. Zemes virsmas vidējā temperatūra sasniegs 47 °C, notiks intensīva okeānu iztvaikošana.

Stratosfērā nonākušos ūdens tvaikus Saules ultravioletais starojums sašķels par ūdeņradi un skābekli. Ūdeņraža atomi aizlidos prom kosmosā un tā pakāpeniski mūsu planēta zaudēs visu ūdeni.

Zeme būs karsts un sauss tuksnesis, absolūti nepiemērots dzīvības pastāvēšanai. Zeme izskatīsies , apmēram šādi.

Pasaules gals

Tomēr, ir vēl kas- neparasts.

Faktiski neaptikšanas sāksies daudz agrāk. Klimatam kļūstot karstākam un mitrākam, pastiprināsies lietus radītā sauszemes erozija.

Vairāku ķīmisko procesu rezultātā no sauszemes izskalotais ogleklis izgulsnēsies jūru un okeānu dibenā karbonātu veidā. Tas tiks izslēgts no dabā notiekošās oglekļa aprites, līdz ar to atmosfēra samazināsies ogļskābas gāzes saturs.

Pēc kādiem 600 miljoniem gadu tās koncentrācija būs tikai 50 miljonā daļa, salīdzinājumā ar patreizējam 390. Lielākā daļa augu vairs nespēs veikt fotosintēzi un iznīks.

Bez augiem kā barības bāzes un skābekļa ražotājiem, dzīvnieki izmirs dažu miljonu gadu laikā. Tāda, lūk, drūma un biedējoša perspektīva.

Pasaules gals un skābekļa pazušana no Zemes.

Ar biedējošajām zinātnieku prognozēm dalījās zinātniskais izdevums “Science Alert”. Lielākais vairums mūsu planētas dzīvo organismu nāves cēlonis tika prognozēts, izmantojot datora simulāciju.

Vienkārši sakot, zinātnieki ņēma vērā to, kā nākotnē mainīsies Saules spilgtums. Par to jau mēs noskaidrojām, bet jaunākas atziņas to visu padara vēl drūmāku.

Pasaules gals

Kopumā zinātniskā darba autoriem izdevās izveidot aptuveni 400 tūkstošus simulāciju. Oglekļa dioksīda līmeņa pazemināšanās, visticamāk, izraisīs augu nāvi, bez kuras skābeklis planētas atmosfērā beigsies. Bez skābekļa Zeme pārvērtēsies tuksnesī.

 

Kāda būs Zeme pēc skābekļa zuduma.

Mūsu planēta atgriezīsies Arhejas Zemes stāvoklī. Arhejas laikmets ir senākais planētas pastāvēšanas posms. Tajos laikos uz mūsu planētas varēja pastāvēt tikai anaerobie organismi.  Tiem  nav vajadzīgs skābeklis.

Tātad, pēc skābekļa zuduma mikrobi atkal var kļūt par Zemes saimniekiem. Viens no zinātniskā darba autoriem Kazumi Ozaki par to ir īpaši pārliecināts.

Var būt arī tā, ka cilvēce pazudīs daudz agrāk.

Daži zinātnieki uzskata, ka civilizētā pasaule tiks noslaucīta no Zemes virsmas jau 2050. gadā .

Cilvēku masveida izmiršanas sakne, kā jūs jau varējāt uzminēt, nepārprotami būs globālā sasilšana. Jau vairākus gadus pēc kārtas jūtam, ka Zemes klimats kļūst siltāks.

Tāpēc, ka planētas atmosfēra ir ļoti piesārņota ar siltumnīcefekta gāzēm. Saule viegli sasilda zemes virsmu, bet radītais siltums nevar “aizlidot” atpakaļ kosmosā.

Gaisa temperatūras paaugstināšanai ir milzīgs skaits smagu seku.  Strauja slimību izplatība, plūdi ledāju kušanas dēļ un tā tālāk.

Kopumā ir daudz scenāriju apokalipses sākumam. Pasaules gals var pienākt ne tikai klimata pārmaiņu dēļ, bet arī bīstamas slimības izplatības dēļ.

Iedomājieties, ka pēkšņi uzzināsiet apokalipses sākuma datumu, kur jūs dosities, lai tiktu glābti?

Der par to padomāt.

Labu Dienu.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top