Paroles, vai tu zini, kā var uzlauzt rūpīgi izvēlētu paroli
Paroles.
Paroles, kuram to nav? Spēju iedomāties, ka bez parolēm iztiek indivīds, kas dzīvo dziļi mežā. Pie tam viņš nav dzirdējis par internetu un pasaules mobilizāciju.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Ja kas, šis ir vispasaules interneta drošības mēnesis. Ne velti Google brīdina: Pārbaudiet drošību kiberdrošības mēnesī.
Tāpēc, izejot no tā, ka pārējiem paroles ir ikdiena turpināsim šo dziļo patiesību izzināt.
Kā jau katra ikdiena, tā uzliek savu paradumu zīmogu.
Zīmogs, attiecībā uz parolēm, vienkārši būs vienāds daudziem. Mēs visam liekam vienādu paroli, ko esam iegaumējuši un uzskatam par labu un drošu. Raksts par to, kā hakeri spēj uzlauzt pat sarežģītas paroles.
PAROLES.
Vārdu atlase.
Vieglākais veids, kā nokļūt personiskajā sarakstē un bankas karšu datos, ir meklēt, izmantojot vārdnīcas. Lai to izdarītu, atlases programmā tiek ielādēts fails ar vārdu kopu dažādās valodās, kas savukārt izmēģina visus vārdus un veido to kombinācijas.
Brute force.
Aptuveni tā pati metode, kā ar vārdnīcām. Tām tiks pievienotas tikai populāras paroles, piemēram, “ytsuken” un qwerty, kā arī vārdi ar rakstzīmju aizstāšanu ( $$ vārds un adm1n).
Kombinācijas, piemēram, 123 un qaz, kas parasti tiek pievienoti vārdu parolēm. Ja parole ir sarežģīta, programma atkārtos visas iespējamās opcijas pa rakstzīmēm.
Rainbow tables.
Bieži vien paroles vietnēs netiek glabātas to sākotnējā formā, bet tiek šifrētas, izmantojot kādu no jaukšanas algoritmiem.
Tātad, parole 1234 pārvēršas par 20 rakstzīmju virkni cipariem un burtiem. Ja tas noplūst, šifru nav iespējams tulkot tekstā.
Taču šo rakstzīmju kopu varat meklēt īpašā datu bāzē un redzēt, kuram piekļuves kodam atbilst jūsu šifra teksts. Šādas pamatnes sauc par varavīksnes galdiem.
Phishing.
Pikšķerēšanas e-pasta ziņojumi, kas maskēti kā draudi drošībai, vai e-pasts no bankas. Novirza cilvēku uz viltotu vietni, kas izskatās gandrīz kā īstā. Nezinošais lietotājs, (lūzeris) izmantojot pieteikšanās veidlapu, pasaka krāpniekiem paroli.
Vīrusi.
Spiegošanas programmatūru vīrusi ir plaši izplatīti tīklā, kas atrod jūsu paroles. Vīrusi pārlūkprogrammā meklē saglabātās paroles vai datorā esošos teksta failus ar kodiem.
Daži vīrusi var nodrošināt kibernoziedzniekiem attālu piekļuvi. Keylogger vīrusu paveids pārraida hakeriem visu informāciju, ko ievadāt tastatūrā.
Wi-Fi vai bezvadu internets.
Katram maršrutētājam ir parole. Ir indivīdi, kas to pat nenomaina iegādājoties jaunu maršrutētāju. Atšķirībā no parolēm datorā, lai izveidotu savienojumu ar internetu, tā tiek mainīta reti.
Uzņemot standarta administratora un administratora pāri admin — admin, hakeris varēs skatīt visu apmeklētāju plūsmu ar publisko Wi-Fi.
Nu protams arī kaimiņi varēs izmantot Tavu internetu. Un ne tikai!
Cita starpā hakeris varēs pārtvert datus, ja vietne kuru Tu aplūko neizmanto drošo https protokolu. Varēs novirzīt Tevi uz viltotu vietni, kur viņš nozags tavus personas datus.
Sabaidīju, bet tā ir realitāte. Ak ta gandrīz aizmirsu par veikalu Google Play. Tur sastopamas ļaunprātīgas lietotnes, vesela biruma grozs!
Labu Dienu!
laba parole:
ywtet7242627278haskddwh###$$$@@@jkhsdbhwdwuyweuwd uiihgasxvik88888!!4hahahaha55555&$#@HH4kkKLIUGFD((((>??j
Gandrīz joks, bet pēc būtība stingra vājprāta parole