Parex bankrota gadījumā valsts zaudētu miljardu latu.

Pēc ārkārtas sēdes premjers Ivars Godmanis vai nu izliekas…. ka neko nezina, vai vienkārši baidās teikt Tautai acīs taisnību, jo uz jautājumu kādā finansiālā situācijā šobrīd ir Parex banka, par kuras īpašnieci valsts gatavojas kļūt, vakar premjers Ivars Godmanis nezināja precīzi pateikt, sakot, ka to zina Finanšu kapitāla tirgus komisija (FKTK).

Savukārt FKTK informāciju par Parex bankas aktīviem, saistībām un zaudējumiem neatklāja, sakot, ka šādu informāciju par atsevišķiem tirgus dalībniekiem tā nesniedzot.
Nu ko Tautieši ir kārtējais jautājums Godmanim, kādi ir argumenti (lasi kompromāts) diviem kungiem Vitālijam Karginam un Viktoram Krasovickam, ka mūsu Valdība, neskatoties ne uz ko , bāž galvu cilpā, pārņemot ‘Parex’.

Jāņem vērā, ka Parex bankai nav ko ieķīlāt, lai pagarinātu sindicētos kredītus. Līguma grozījumi izslēdz Vitāliju Karginu un Viktoru Krasovicki no Parex bankas valdes, kā arī paredz Parex bankas līdzšinējās padomes pārvēlēšanu ārkārtas akcionāru pilnsapulcē.

V. Kargins un V. Krasovickis pēc viņiem piederošo bankas akciju nonākšanas valsts īpašumā tās nevarēs atpirkt, jo jaunajā līgumā līdzšinējiem bankas akcionāriem neesot paredzētas atpakaļpirkšanas tiesības.

Ļoti jauks iznākums Karginam un Krasovickim, ja bankrotējošā banka nevarētu neko atdot saviem lielajiem investoriem Krievijā un plašajā pasaulē, tad zaudētaji pie labas veselības šos kungus neatstātu, bet tagad ir grēkāzis, kas par visu samaksās – Latvijas Valsts…

Tu un es.
Pēc aptuvenām aplēsēm, Parex bankas bankrota gadījumā noguldītājiem būtu jāizmaksā aptuveni 350 miljoni latu.

Noguldījumu garantiju fondā līdz 30. septembrim bija uzkrāti tikai 83 miljoni latu, informēja FKTK.
Kopumā Parex bankas bankrota gadījumā valsts zaudētu teju miljardu latu, to skaitā 267 miljonus latu, kuru pietrūkst Noguldījumu garantiju fondā, lai segtu visiem Parex bankas noguldītājiem vismaz 50 000 eiro, bankas glābšanā jau ieguldītos vismaz 354 miljonus latu.

Der ieskatīties
Premjers atbildēja, ka tas nozīmētu bankas slēgšanu.

5480948625 p

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *