Pareiza izvēle, populāru ziemas augļu iegāde un glabāšana

Pareiza izvēle.

Lielākā daļa mūsu iedzīvotāju ziemas laikā paļaujas uz garšīgiem un pazīstamiem augļiem. Par kuriem varat būt droši un tie ir citrusaugļi, banāni, granātāboli, ananāsi, un hurmas.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Pareiza izvēle un izplatītas kļūdas.

Tomēr, dažreiz pat ar tik pazīstamiem augļiem gadās kļūdas! Tu esi nopircis kaut ko skaistu pēc izskata, bet tas izrādījās žāvēts, skābs vai negatavs. Vai pēc izskata vispār var noteikt, vai auglis ir nogatavojies, sulīgs, garšīgs?

Ar lielu varbūtības pakāpi, tas ir iespējams! Mēģināsim šodien kopā izdomāt, kā no iecienītāko augļu pārbagātības uz letes izvēlēties svaigākos, sulīgākos un saldākos augļus, kam vispirms pievērst uzmanību.

Pareiza izvēle, kā izvēlēties gardus mandarīnus?

Mūsdienās savvaļā augošie mandarīnu veidi vairs nav sastopami, taču, kā kultūraugs šis citrusauglis ir ļoti izplatīts. Citrusaugļos ir daudz noderīgu vielu – no fitoncīdiem un antioksidantiem līdz ziemā vitāli svarīgajiem C un D vitamīniem.

Kopš bērnības daudziem mūsu vecākiem Vecgada vakars asociējas tieši ar mandarīniem.  Ar to eleganto oranžo krāsu, izcili sulīgo saldo mīkstumu. Protams, arī ar elpu aizraujošu aromātu. Starp citu, tā nav nejaušība, ka lielākā daļa mandarīnu šķirņu nogatavojas novembrī un decembrī.

Pareiza izvēle

Kā izvēlēties saldākos un sulīgākos mandarīnus?

Runājot par garšu un sēklu pārpilnību, jāizdomā, kādus mandarīnus pērkat. Spāniskajiem parasti ir neitrāla salda garša, bet tajos ir daudz sēklu. Turku mandarīni var būt pārāk skābi un ar sliktu iespēju atdalītu mizu.

Marokāņu mandarīni ir ļoti sulīgi toties Izraēlas var būt nedaudz sausi utt. Mandarīni izceļas no citiem citrusaugļiem ar to, ka ideālā gadījumā to augļu miza ir viegli atdalāma no mīkstuma.

Ja mandarīna miza ir ļoti plāna un gluda, smalki poraina, var būt diezgan problemātiski to atdalīt no mīkstuma, ja tā ir biezāka un nedaudz bedraina un irdena, liela poraina, visticamāk, to būs viegli atdalīt.

Dažādu mandarīnu mizas krāsa svārstās no gandrīz dzeltenas līdz tumši oranžai, tādēļ, ja plānojat pievērsties šai iezīmei, jums ir jāzina ražotājvalstis. Mandarīniem nevajadzētu būt zaļganiem, ar saplaisājušu mizu, iespiedumiem vai pārklātiem ar brūniem vai bālganiem plankumiem.

Nepieņemama ir puve, sasalšana, fiziski bojājumi utt.

Tas pats attiecas uz augļu lielumu un formu – daži mandarīni ir lieli, citi ir mazāki, daži ir ideāli apaļi, citi ir manāmi saplacināti. Iegaumē, tas neko neizsaka par to gatavību un kvalitāti, tikai par šķirni un izcelsmi.

Jebkurā gadījumā mizai jābūt elastīgai un ne pārāk sausai. Protams, īstiem nobriedušiem mandarīniem vajadzētu izteikti smaržot. Pat nemizotiem!

Mandarīnus nevajadzētu uzglabāt istabas temperatūrā, tie ātri izžūs. Labāk tos glabāt ledusskapja apakšējā plauktā, tikai pirms tam noteikti izņemiet tos no plastmasas maisiņa. 🙂

Pareiza izvēle, ananāsi.

Es ceru, ka tu sen jau zini, ka ananāsu augļi neaug uz palmām, bet gan uz daudzgadīgiem zālaugu augiem? Visas ananāsu kultūras pārtikas un deserta šķirnes pieder pie sugas “Pineapple large tufted”.

Šāda ananāsa auglis ir acīm pazīstams, kā zeltaini oranžs “čiekurs” ar zaļu īsu, blīvu lapu “kušķi” augšpusē un dzeltenīgu saldskābo mīkstumu iekšpusē.

Pareiza izvēleKā izvēlēties gatavu ananāsu?

Izmērā šis auglis savā dzimtenē var svērt 2-15 kg. Skaidrs, ka mūsu veikalos neatradīsiet tos gigantiskākos ananāsus, taču niecīgi augļi 300-500 gr, visticamāk, būs tikai dekoratīvs galda dekors.

Jo ar lielu varbūtības pakāpi būs negatavs un bezgaršīgs, kodīgs un skābs.

Augļu gatavības pazīme ir to krāsa. Gatavi ananāsu augļi, kā jau minēju, var būt dažādu toņu nokrāsās.

Mēdz būt oranži un brūni sarkanīgi ar brūniem zvīņu galiem.
Mazi zaļgani plankumi uz virsmas ir pieļaujami, taču, ja ananāss ir spilgti zaļš, gaiši zaļš vai gaiši dzeltens augšpusē, tas visticamāk vēl nav nogatavojies.

Gatavu ananāsu miza ir elastīga, padodas spiedienam ar pirkstu, bet nav cieta.

Lapas uz vainaga ir sulīgas, zaļas un nav izžuvušas. Pieļaujami tikai nedaudz izžuvuši galiņi! Noteikti pievērsiet uzmanību arī augļu smaržai – nogatavojušies ananāsi ir ļoti smaržīgi!

Veselus ananāsus jāuzglabā istabas temperatūrā, bet sagrieztus tikai ledusskapī.

Pareiza izvēle, kā izvēlēties granātābolus?

Granātābols ir neaizstājams produkts saaukstēšanās un gripas sezonā! Tas satur daudz C vitamīna, tas stiprina imūnsistēmu, kā arī B 12 vitamīnu, kas uzlabo asins sastāvu.

Īpaši noderīgi ir ēst granātābolu kopā ar sēklām, taču vispirms tie ir labi jāsakošļā, pretējā gadījumā tie netiks sagremoti. Ja nevēlaties košļāt sēklas, varat no tām pagatavot sulu un pievienot tējai.

Pareiza izvēle
Ārēji tā ir “bumba” apmēram dūres lielumā, nedaudz neregulāras formas, vainagota ar “kroni” no zieda kausiņa paliekām un pārklāta ar blīvu ādainu mizu.

Šīs “bumbiņas” iekšpusē ir vairākas kamerligzdas, kas atdalītas ar plānām plēvēm un piepildītas ar vairākiem simtiem sēklu, kas pārklātas ar sulīgu mizu, tā ir granātābola ēdamā daļa.

Kā tiek atlasīti gatavie granātābolu augļi, ja tos nav iespējams atvērt un nogaršot uz vietas? Granātāboliem ir vairākas šķirnes, patiesībā vairāki simti šķirņu. Atkarībā no tā krāsas, kā spilgti un gaiši rozā, oranži dzeltenā, sarkanā, ķieģeļu un pat baltu ceriņu krāsā.

Tāpēc, nav jākoncentrējas uz mizas krāsas!

Negatavā granātābolā tas ir tikai bālāks un zaļāks, un pārgatavojušā krāsa tuvojas brūnai, ja nezināt, kura šķirne jums tiek piedāvāta, jūs varat vizuāli kļūdīties.

Izvēloties, koncentrējies uz mizas fizisko stāvokli. Nenobriedušiem granātāboliem būs zaļš “astes” vainags, savukārt pārgatavinātiem un veciem granātāboliem būs pārmērīgi sausa, grumbuļaina un vietām pat saplaisājusi miza. vai, gluži otrādi, ļoti maiga.

Pirmajā gadījumā jūs riskējat iegūt sēklas ar bezgaršīgu sulu, bet otrajā – praktiski bez sulas vai jau sapuvušas un nomelnējušas. Nobriedušam granātābolam, kas noplūkts laikā, jābūt ar stingru, vidēji raupju mizu, bet ar vieglu spīdīgu spīdumu, bez brūniem plankumiem un mīkstiem iespiedumiem. Pašam auglim jābūt smagam.

Granātābols var smaržot. Pārgatavojies auglis smaržos pārmērīgi spilgti un pat nepatīkami. Savukārt granātābols pareizā gatavībā smaržos gandrīz neitrāli un tikai nedaudz saldi.

Granātābolus uzglabā mājās vēsā vietā, iespējams ledusskapja apakšējos plauktos, katru ietinot papīrā. Iegādātos augļus nav ieteicams uzglabāt ilgāk par nedēļu, jo tie izžūs.

Pareiza izvēle, hurma.

Hurma satur vitamīnus A, PP, B, dzelzi, kalciju, jodu un daudzas citas noderīgas vielas. Produkts palīdz cīnīties ar ziemas nogurumu, stimulē šūnu atjaunošanos, normalizē asinsspiedienu, uzlabo redzi un ādas stāvokli.

Pietiek apēst 2-3 vidējas hurmas dienā un tava veselība par to tev pateiks paldies!

Hurma ir mūžzaļo vai tropu koku auglis. To garšas līdzības dēļ dažkārt dēvē arī par “ziemas plūmi”. Ir vairāki simti hurmu veidu, taču ne visi no tiem ir ēdami. Dažus eksotiskus hurmu veidus, kas ir populāri savā dzimtenē, piemēram, Filipīnās vai Malaizijā, ieraugot veikalos, jūs vienkārši neatpazītu.

To augļi var būt neparastas formas un izmēra, violeti, zaļi, spilgti, koši vai gaiši dzelteni, dažreiz pat ar “pūkainu” mizu.

Kā izvēlēties gatavu hurmu?

Šeit jums jāsaprot, ka ir daudz hurmu šķirņu, kuru augļi atšķiras pēc garšas un izskata – daži ir lielāki, citi ir mazāki. Daži ir gaiši, citi ir tumšāki ar diezgan blīvu mīkstumu, citi ir mīksti un gaļīgi, citi ir gandrīz želejveida.

Pareiza izvēle

Kopumā neatkarīgi no tā, kura hurma jums patīk, tās mizai jābūt spīdīgai, gludai un plānai, ar diezgan viendabīgu krāsu. Plankumi, plaisas un iespiedumi norāda, ka augļi ir pārgatavojušies vai nav pareizi uzglabāti.

Mazi melni plankumi un plānas svītras nav bojājuma pazīme, bet gan daudzu hurmas šķirņu normāla iezīme. Lapām uz kātiņa pie augļa pamatnes jābūt sausām un brūnām, tas liecina par hurmas gatavību.

Mizai jābūt maigai un pietiekami elastīgai. Ja uz tās paliek iespiedumi arī pēc tam, kad tikko rūpīgi paņēmāt augli rokā, tad hurma ir pārgatavojusies. Savukārt augļa kauliņu cietība, visticamāk, liecina, ka hurma ir bijusi sasaldēta.

Mājās hurma jāuzglabā vēsā vietā (var ledusskapī). Ja nejaušības dēļ iegādājāties negatavu hurmu, varat to nogatavināt istabas temperatūrā, īpaši labi blakus gataviem āboliem vai tomātiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *