Pārdots 1923.gada fotoaparāts Leica par unikālu cenu. (video)

Pēc izskata vienkāršs un necils fotoaparāts ir pārdots par fantastisku cenu 1.1 miljoni eiro.

Aukcions notika „WestLicht” galerijā Vīnē un iztādītais 1923.gada ražotais  fotoaparāts „Leica-0” pēc intensīvas tirgošanās tika nopirkts un aizceļoja līdzi pircējam no Azijas.

Kā vērtē speciālisti tā ir vislielākā cena, kas samaksāta par šāda tipa tehniku… pat ja tā ir no 1923.gada. Jāpiebilst, ka kamera tiešām ir unikāla, ko izsaka jau sērijas numurs… nulle. Pavisam … tālajā1923.gadā tika izlaistas 25 šāda tipa kameras.

Fotoaparāts „Leica-0” ir darba kārtībā un uzņem labas kvalitātes  fotogrāfijas, problēma varētu rasties atrast piemērotu fotofilmu, bet kurš gan skraidīs ar 1.1miljonu eiro vērtu muzeja eksponātu pa ielām… 🙂

Aukcionam sākoties starta cena bija 200 tūkstoši eiro, bet gribētāju iegādāties šo kameru bija tik daudz, ka cena pieauga gandrīz sešas reizes.
Iepriekšējais rekords piederēja pirmajam sērijveidā ražotajam dagerotopijas tipa fotoaparātam, ko pārdeva par 1.2 miljoniem ameriķāņu zaļajiem dolāriem.

Nu galīgi nemierīga sirds …vai tik uz bēniņiem vectēvs nav nolicis kādu vecu ūlmaņlaiku fotoaparātu. Zinu, ka kaut kur bija nolikts latviešu brīnums VEF minoks…pameklēšu.

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viens viedoklis

  1. Asprātis says:

    1,100,000.00 EUR = 1,559,416.71 USD

    Kādam nestrādā rokas, lai google ierakstītu EUR to USD

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu