Pārdomas par vīriešu baletu. (video)

 

 

Ja… jūs esat viens no tiem cilvēkiem, kuri vienmēr ir uzskatījuši, ka baleta pasaulē notiek tikai nopietnas un klasiskas lietas tad man ir laiks Jūs iepazīstināt ar ne visai nopietnu baleta trupu “Les Ballets Trockadero de Monte Carlo” vai īsāk “The Trocks”.

Sāksim ar to, ka tas ir 100% vīriešu  pasākums un arī izpildītāji ir tikai vīrieši.

No mākslinieciskā viedokļa tas ir apšaubāms pasākums… vismaz tiem, kas ir pieraduši pie klasiskā baleta vērtībām.

“Trocks” baleta saturs ir veidots pēc visiem baleta kanoniem, ar maziem izņēmumiem, jo šeit tiek iekļauti humora elementi, kas gan nepārvēršas baleta balagānā, bet harmoniski papildina baletu ar ko jaunu.

Saprotams, ka vīrietis nevarēs nodejot sievietes lomu ar tai nepieciešamo graciozitāti un vieglumu. Uz skatuves izveidojas baleta un jautra humora simbioze.

 Kādam un laikam daudziem tas patīk un ziniet man arī…

Trupa par savu dibināšanas gadu uzskata tālo 1974.gadu. Uzstāšanās ar izrādēm 1975-1976 gados ASV un Kanādā padarīja šo īpatnējo baleta trupu populāru.

Repertuārs tiek veidots pēc visiem klasiskā baleta principiem… “Dons Kihots”, “Riekstkodis” , “Gulbju Ezers” un citi baleta uzvedumi, kur kā zināms ir sarežģītas sieviešu partijas, kas ar zināmu vīrieša šarmu arī tika izpildītas.

Visi  “Trocks” uzvedumi un  koncertu turnejas tiek  izpildītas perfekti.  Pārdomātas deju kombinācijas patīkami pārsteidz, tas raksturo patieso veikumu iecerētajā un lieliski papildina komiksa ainas, kā piedevas baletam.

Nezinu, kā vīriešiem patīk šāds balets, bet man liekas tīri pieņemams un pat interesants. Patīkams ar savu artistisku izpildījumu, jo kas gan ir jāpaveic nabaga vīrietim (balerīnai), lai ar muskuļotu vīrieša ķermeni veiktu sievišķīgus lēcienus un tas kopumā būtu skatāms bez klaja noraidījuma.

 

 

 

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viens viedoklis

  1. laimisk says:

    Tas tomēr nav balets, bez balerīnām …NĒ. Vēl esmu ar mieru bez vīriešiem… 😉

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu