Pārdomas par Grafiti, reāli darbi pilsētā vai ielu māksla

 

 

Vārds grafiti nāk no itāļu vārda “graffito”.

Tas tulkojumā varētu nozīmēt, uzskrāpēts vai vienkāršojot un saprotami latviskojot…  uzraksti uz sienām.

Grafiti ir plašs jēdziens, kuru labāk raksturo termins  “ielu māksla”. Ja mums ir jāatbild uz jautājumu, kas grafiti ir, māksla vai vandālisms, tad pareizo un īsto atbildi rast nav viegli.

Grafiti tiek veidota ar iedomu un krāsu palīdzību, lai iegūtu kādu noteiktu attieksmi.

Tie ir šedevri: krāsu platformas, labais un ļaunais, vārdu fantāzija, kas bieži apraksta sabiedrību un mākslinieka emocijas.

Līdz ar to, uzraksti uz sienām ir sava veida zīmes, kas pauž kādu noteiktu informāciju. Vieniem tas ir liels, krāsains mākslas darbs uz sienas, citiem … ķēpājums.

Pēdējos gados vērojama tendence popularizēt Latvijā uzrakstus uz sienām.

Tiek rīkoti dažādi pasākumi, kur piedalās šā divdomīgā žanra mākslinieki, viņu starpā tiek rīkoti konkursi. Šo konkursu un festivālu nolūks ir parādīt grafiti pozitīvo pusi, mainot priekšstatus par zīmējumiem uz sienām, kā vandālisma izpausmi.

 Zīmējumi uz sienām ir savdabīga indivīda valoda, iedomas un redze.

Tajā ir tik daudz paslēptu nozīmju. Zīmējumi uz sienām sniedz cilvēkiem gan jauno, gan veco… caur mākslas formām kuras, dažreiz , ir nepieņemamas.

Grafiti

Tā ir mākslas forma, kurai nav kultūras barjeras, jo daudzas atšķirīgās rases ir vienotas mākslā. Vienīgi, kad rodas vēlme radīt šāda veida mākslas darbu uz sienas, ir vērts padomāt, vai to sauks par vandālismu vai par atļauto mākslu.

Ja ir vēlme dziļāk izprast šo mākslu apmeklē vietni „Grafity māksla”. Piedāvāju plašu zīmējumu uz sienam kolekciju, kas raksturo dažādu valstu neatzīto mākslinieku ideju realizācijas paņēmienus.

Iesākumam piemērs, ko nevarētu saukt par skaistu zīmējumu uz visiem 100%, bet laikam katrs iesācējs neiztiek bez šādiem klekšiem…

GrafitiDažādu jūtu un domu realizācija uz sienas no profesionāliem sienu gleznotājiem:

Apkopojot tautiešu domas par sienu zīmējumiem, var teikt: ja to dara saskaņojot ar ēkas īpašnieku…lūdzu, uz priekšu. Bet šitos “māksliniekus”, kuri savus gara darbus slepus uzpūš uz visam iespējamām vietām…. neatbalstu!

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu