Par zaļu Liepāju, liepājniekiem metalurgs nav vajadzīgs

 

 

Par zaļu Liepāju ir visi!

Jo pilsēta sāk atkopties no Liepājas metalurga kraha.

Nebūtu gudri vēlreiz kāpt uz to pašu grābekli.

Tomēr, ir nepatīkamas ziņas liepājniekiem, kas ir par zaļu Liepāju.

Tiek solītas 200 miljonu eiro investīcijas, ap pustūkstoti darbinieku. Lai pielabinātos ostai sola būtisku kravu apgrozījumu.

Kāds Salavecis to sola?

Šādus vilinošus plānus atklājis Turcijas metalurģijas uzņēmums “Aslanli Metalurji”. Ne vairāk ne mazāk, viņš vēlas iegādāties bijušā “Liepājas metalurga” elektrotēraudkausēšanas kompleksu.

Sākotnēji uzņēmuma darbības uzsākšanai būtu nepieciešami 400–450 darbinieku, bet, aktivizējot darbību, strādājošo skaits vidēji sasniegtu 700–1000 cilvēku.

Uzreiz rodas aizdomu mākonis.

Google par uzņēmumu.

Aslanli Metalurji Ve Metal Urunleri Sanayi Ticaret A.S. ir uzņēmums, kas atrodas Turcijā. Ar galveno biroju Stambulā.  Uzņēmums darbojas stiepļu izstrādājumu ražošanas nozarē. Uzņēmums tika dibināts 1991. gada 1. decembrī.  Šobrīd nodarbina 110  cilvēkus. (2021.gada ziņa!)

Nu tautieši, kur loģika, Turcijā 110 cilvēku un Liepājā prognozē 1000 darbavietu.

Kompānijas pārstāvji skaidro, ka Baltijas reģions katru gadu eksportē vairāk nekā vienu miljonu tonnu metāllūžņu. “Liepājas metalurga” darbības atjaunošana sniegšot pievienoto vērtību un ienākumus Latvijas ekonomikai.

Šaubas par to, ka Baltijas reģionā būs šādi daudzumi ar metāllūžņiem.

Par zaļu LiepājuPar zaļu Liepāju

Investēt Latvijā Turcijas kompānija nolēmusi, jo “Aslanli” mērķis ir sniegt atbalstu un pakalpojumus klientiem un palielināt tirgus daļu. “Aslanli Metalurji” īpašnieki ir Hamdi Alaedins Ejuboglu un Hamdi Kemalettins Ejuboglu.

Šaubas, jo šādus salaveču fotogrāfijas neatrod pat Google.

Par zaļu Liepāju, bažas un šaubas!

Īpašums, ko vēlas iegādāties Turcijas kompānija, atrodas pašā vidū teritorijai, ko 2019. gada septembrī iegādājās Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

Starp citu, lai tur attīstītu modernu, videi draudzīgu industriālo parku.

Ja Rīgas kungi iedomājas tam visam pa vidu iedarbināt martenu, lai turkiem kausētu lūžņus, tad varat gatavoties protestiem. Mums nevajag  dzeltenus dūmus virs Liepājas

Tādu vājprātu es savā pilsētā atkal negribu! Par zaļu Liepāju bez dūmiem un kaitīgiem CO² mākoņiem.

U. Sesks tāds atturīgs.

“Es pašlaik vēl negribētu īpaši komentēt šos plānus. Esam iepriekš piedzīvojuši sāpīgas mācības ar neveiksmīgiem mēģinājumiem reanimēt metalurģijas procesu, tādēļ gribētu nogaidīt, līdz būs plašāka informācija un skaidrāki plāni,” norāda Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Pirmkārt, jāņem vērā, ka būtībā “Metalurgs” nav darbojies kopš 2012.gada, ja neskaita nelielu brīdi nesekmīgajā ukraiņu vadībā. Tas liek ļoti rūpīgi pārdomāt tālākos soļus.

Otrkārt, ir jārēķinās, ka teritorijā jau ir vēsturisks piesārņojums.

2020.gada septembrī tur tika veikti 15 ģeotehniskie urbumi 3–9 metru dziļumā, un ģeoekoloģiskie dati nav iepriecinoši.

Treškārt, ir jāapsver arī šībrīža darbaspēka pieejamība. Un, ceturtkārt, ir jārunā par gaisa kvalitāti, kad CO² izmešu daudzumam ir jāatbilst ES prasībām.

Pilsētas un SEZ vadībai šonedēļ par šo jautājumu plānotas sarunas gan ar premjeru Krišjāni Kariņu, gan citiem valdības pārstāvjiem.

Par zaļu Liepāju, viedokļi atšķirīgi.

“Es tam neticu!” par Turcijas kompānijas iecerēm atjaunot “Liepājas metalurga” darbību saka bijušais rūpnīcas elektrotēraudkausēšanas ceha priekšnieks Vladimirs Turovskis.

“Manuprāt, šobrīd atjaunot ražošanu nav iespējams, jo faktiski visi palīgcehi ir pārdoti, tie vairs nedarbojas.

Piemēram, tvaika spēka cehs, tāpat arī remonta mehāniskais cehs, kura vietā uzcelta uzņēmuma “Caljan” jaunā rūpnīca. Līdz ar to pieļauju, ka tā ir kārtējā fikcija,” spriež pieredzējušais metalurgs.

Starp citu.

Liepājā atrast ap 400 darbinieku, kas varētu strādāt metalurģijā, šodien ir teju neiespējami. Nemaz nerunājot par 1000 darbiniekiem.

Pagaidām nav skaidrs, konkrēti kādu produkciju turki vēlas Liepājā ražot. Neoficiāli izskanējis, ka tērauda sagataves un, iespējams, arī stieples.

NOBEIGUMAM.

Tie, kas nav Liepājnieki, paklusējiet. Domāju partijas, kas vēlas tikt domē! Neviens no Jums negribētu lai pilsētā atdzimst monstrs, kura vienīgās pievienotās vērtības ir dūšīgs gaisa piesārņojums. Rezultātā būs krietna deva ar metalurgiem – imigrantiem.

Nebalsosim par partijām, kas grib piesārņotu Liepāju!

Par zaļu Liepāju!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Par zaļu Liepāju, liepājniekiem metalurgs nav vajadzīgs”

 1. TX saka:

  Nu tagad izdomājuši metalurgu atjaunot. Nevajag nekādu smirdinošu rūpnīcu. Pa Raiņa parku bez šalles priekšā degunam pat iziet nevarēja. Tā smaka bija neciešama un alerģiska! T

 2. 264 saka:

  Kāda jēga dzīvot,ja nevar elpot tīru gaisu?Tas ka kladzina,ka būs darbavietas,algas,-neiztur kritiku,par veselības cenu nevajag tādus “labumus”.Draudzenei vīrs nomira jauns 25gadi, tur pie krāsnīm strādājot,vēzis.

 3. NAh saka:

  Turki ir sajūsmā par to, ka jūnijā Liepājā varu pārņems Nacionālā apvienība un par domes priekšēdi kļūs pats Uldis Lipskis. Pat turki saprot, kā NA ir faktors.

 4. protests saka:

  Jautājums par Metalurga atdzīvināšanu būtu iedzīvotājiem uz apspriešanu jāliek. Mums tas gaiss pēc tam būs jāelpo

  1. laimisk saka:

   Piekrītu! Nost ar traku ideju!

 5. liepajnieks saka:

  2021. gada 30. aprīlī SIA “FeLM” ir noslēdzis pirkumu-pārdevuma līgumu par elektrotēraudkausēšanas kompleksa, kas atrodas Liepājā, kustamo un nekustamo mantu ar “Aslanli Metalürji ve Metal Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.” īpašniekam Hamdi Alaedinam Ejuboglu piederošo uzņēmumu SIA “Liepāja Steel”

  NEBALSOJAM par Budriķi no JKP

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top