Par vētru, nopietns pieteikums piekrastes iedzīvotājiem

Par vētru.

Ziņa par lielo vētru visaktuālākā būs piekrastes iedzīvotājiem. Tātad arī liepājniekiem, ventspilniekiem un pārējiem, kam ir tas gods dzīvot jūras tiešā tuvumā.

Naktī uz pirmdienu gaidāma vēl tālāka dienvidrietumu, rietumu vēja pastiprināšanās.  Latvijas teritorijas lielākajā daļā brāzmās 20-23 m/s, Kurzemē un Vidzemē – 25-28 m/s, savukārt naktī jūras piekrastē – līdz 30-32 m/s.

Tas tomēr ir nopietni, jo jau pašreiz nopietni pūš dienvidu-rietumu vēji un purina visu nenostiprināto.

Naktī uz 28.novembri vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, bet ļoti stiprs un brāzmains vējš saglabāsies vēl arī pirmdien dienas laikā.

Vējš pakāpeniski pierims naktī uz otrdienu, bet jāatceras , ka pirmdiena būs vienu stresu pilna diena, jo šādi laika apstākļi Tev labu omu negarantēs.

Kā ziņots, gaidot vētru, pastiprinātā režīmā Latvijā strādā atbildīgie dienesti. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests , Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku un Zemessardzes vienības, ir izrādījis vēlmi strādāt “Latvenergo” , jo ir organizētas papildus brigādes vētras seku novēršanai.

Nezinu par policiju un “ātrajiem”, bet viņi laikam īpaši nesaspringst…tāds darbs par neko īpaši nesatraukties.

Vispār… liec aiz auss, ja kas notiek zvani uz 112.

Nebūs par ļaunu atkārtot piesardzības pasākumus un ieteikumus :

Stipra vēja laikā iedzīvotājiem bez īpašas nepieciešamības nevajadzētu iet ārpus telpām, kā arī būtu jāattur no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus. Laikus jāsagatavojas elektroenerģijas padeves pārtraukumiem, ievietojot baterijas kabatas lukturos un radiouztvērējos.

Tāpat nevajadzētu aizmirst uzlādēt mobilos tālruņus.

Autovadītājiem jāparūpējas par to, lai transportlīdzekļi nebūtu novietoti pie kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un tamlīdzīgām konstrukcijām. Stipra vēja brāzmu brīžos iedzīvotājiem nevajadzētu uzturēties pie logiem, jo blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

Cilvēkiem vajadzētu aizvērt logus, durvis un bēniņu lūkas, bet daudzdzīvokļu māju iemītniekiem jānovāc vai jānostiprina priekšmeti uz balkoniem. Lauku māju pagalmos jānostiprina saimniecības lietas un jāparūpējas par mājdzīvnieku drošību.

Stiprā vēja laikā nevajadzētu lietot lietussargu, jo tas apgrūtina redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus.

Glābēju pieredze liecina, ka daudzi cilvēki vētras laikā speciāli dodas uz jūras krastu, lai apskatītu šo dabas stihiju, nereti ņemot līdzi pat mazus bērnus… šāda rīcība ir ļoti bīstama, jo ziņkāres apmierināšana var maksāt pat dzīvības cenu.

Vētras laikā jūrā var veidoties augsti viļņi, tāpēc šajā laikā cilvēkiem kategoriski aizliegts atrasties uz moliem. Mola akmeņi ir slideni, tāpēc viļņu, spēcīgā vēja un slideno akmeņu dēļ cilvēks viegli var iekrist ūdenī.
No ūdens paša spēkiem izkļūt ārā praktiski nav iespējams, un zemās ūdens temperatūras dēļ cilvēkam strauji iestājas ķermeņa atdzišana.

Stipra vēja laikā… ja iespējams, sagaidīt savus bērnus pēc skolas un pavadīt viņus līdz mājām pat tad, ja viņi šo ceļu parasti veic patstāvīgi.

Ja ir nogāzušies vai aizlūzuši koki, kas traucē ceļu satiksmei vai apdraud cilvēku dzīvību, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, iedzīvotājiem ir jāzvana uz vienoto ārkārtas situāciju tālruni 112, bet, ja nolūzušais koks ir nokritis pagalmā vai ielas malā un tas neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību, ir jāaicina talkā komunālie dienesti.

Līdz šim instrumentāli fiksētās stiprākās vēja brāzmas Latvijā ir novērotas Liepājā – 48 m/s 1967.gada 18.oktobrī, savukārt 2009.gada 9.janvārī Ventspilī vējš brāzmās sasniedza 40 m/s.

Ar laba vēlējumiem Maija… Viss būs labi !

Mazliet aizņēmos no kolēģiem dažas fotogrāfijas no Liepājas bijušo vētru sekām… ne jau lai baidītu, bet sapratnei…TAS IR NOPIETNI !

Par vētru

Par vētru

Par vētru

Par vētru

Par vētru

Par vētru

PAPILDINU 28.novembris 2011.

Vētra ir pārciesta…īpašu zaudējumu it ka nebūtu… apskati jūras fotogrāfiju Liepāja… no rīta.

Par vētru

Lielizmēra foto…klikšķini uz bildi.

Par vētru

Rīgā vētrā ir pirmais cietušais…

Cietusī ir kāda sieviete, kuras vadītajai automašīnai, braucot pa Mazo nometņu ielu Rīgā, uzkritis koks. Vīrietis, kas atradās automašīnā, no tās izkļuva pats saviem spēkiem, taču sievietei no automašīnas izkļūt nācās palīdzēt glābējiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Par vētru, nopietns pieteikums piekrastes iedzīvotājiem”

 1. šausmas saka:

  Vētras kulminācija Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē gaidāma, sākot no aptuveni pulksten pieciem pirmdienas rītā, kad ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās var sasniegt pat 27 metrus sekundē.

  Augstākais ūdens līmenis gaidāms pirmdienas rītā.

 2. sintuks saka:

  Patlaban Liepājā vēja spēks brāzās jau sasniedzis 25 metrus sekundē !!! Pūš ne pa jokam, man pat no pagalma aiznesa piemirstu grozu, kur nu meklēšu ? Žēl !

 3. nu jā saka:

  Aktīvais ciklons «Joda» ļoti ātri pārvietojas uz austrumiem, vēstī sinoptiķi.

  Latvijai aizvien straujāk tuvojas maksimālo vēju zona, kas mūs šķērsos nakts vidū.

  Līdz plkst.18 visstiprākās vēja brāzmas ir novērotas Vetspilī un Liepājā, kur dienvidrietumu vējš brāzmās sasniedza 27-28 m/s.

 4. Voblin saka:

  Liepājā maksimālais vēja ātrums ir 27 m/s un turpina pieaugt.

  Īsi pēc plkst.17 Ventspilī vēja ātrums sasniedzis 28 metrus sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

  Tā ir vērtējama kā ļoti stipra vētra.

  Mērsragā vēja ātrums sasniedzis 19 m/s, Saldū, Bauskā, Priekuļos, Rēzeknē – 18 m/s, Rīgā – 17 m/s, Ainažos, Zosēnos, Skrīveros – 16 m/s, Skultē, Alūksnē, Madonā, Zīlānos, Daugavpilī – 15 m/s, Jelgavā, Gulbenē – 14 m/s.

 5. Voblin saka:

  Liepājas stacijā līdzšinējais gaisa temperatūras rekords 27.novembrī bija 9,4 grādi, bet šodien reģistrēti 9,8 grādi. Kolkā termometra stabiņš šodien uzkāpis līdz 10,7 grādiem (līdzšinējais rekords – 10,4 grādi), Ventspilī – 9,8 grādi (rekords – 9,4 grādi), Mērsragā – 10,6 grādi (rekords – 10,2 grādi), Saldū – 9 grādi (rekords – 8,9 grādi), Ainažos – 9 grādi (rekords – 8,9 grādi), Dobelē – 9,9 grādi (rekords – 9,8 grādi).

 6. Voblin saka:

  Palielinoties vētras spēkam, pieauga arī avārijas atslēgumu skaits, bez elektrības atstājot apmēram 10 100 energokompānijas “Latvenergo” meitasuzņēmuma “Sadales tīkla” klientu, pārsvarā

  Ventspilī, Tukumā, Dobelē un Jelgavā.

  Pēc prognozēm vētrai sasniedzot orkāna spēku pēc pusnakts, “Sadales tīkls” brīdina par iespējamiem masveida elektroapgādes traucējumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top