Par velobraucējiem un kultūru uz ceļiem, kas netiek ievērota

 

 

Parunāšu par velobraucējiem, šoreiz no sliktās puses.

To, ka pārvietoties ar velosipēdu ir ieteicama nodarbe, nestrīdas neviens.

Plusu ir daudz un domāju, ka visus tos Jūs jau zināt. Tomēr ir problēma, ka uzsēžoties uz velosipēda daudzi sāk justies pārāki par citiem.

Un tā nu ir svēta patiesība!

Kā daudzi zina ir jaunie ceļu satiksmes noteikumi, kas paredz vairākas izmaiņas pašreizējos satiksmes noteikumos. Piemēram, ļauj velosipēdistiem nenokāpjot no braucamā, šķērsot ielu pa neregulējamām gājēju pārejām ( nepārsniedzot gājēja ātrumu).

Dzīvē reti, kas to ievēro un noliek neapskaužamā stāvoklī autobraucējus. Pats esmu piedzīvojis, ka no mājas aizsega burtiski izlido velosipēdists un pāri ielai. Nepaskatoties ne pa labi, ne pa kreisi!

Starp citu, auto pārvietojos ar atļautajiem 50 km/st un veikt apstāšanas manevru viņš reāli nespēj veikt.

Atgādinu, ka jaunie noteikumi neļaus riteņbraucējiem traukties pa ietvēm, dzenājot no tām nost gājējus. Tomēr bieži tas tiek ignorēts.

No vairākiem velobraucējiem nācies dzirdēt, ka dažs labs, lai trenētos un uzturētu sevi formā, nereti traucas nenormālā ātrumā, nedomājot par to, ka viņi nav vieni uz gājēju celiņiem, riteņbraukšanas celiņiem un ielām.

Savstarpēja cieņa un kultūra satiksmē pie mums lēnām sāk izzust, vai tas kājāmgājējs, vai velobraucējs. Katrs domā tikai par sevi, pieklājība drīz būs retums.

Atgādinu, ka ar velosipēdu, ja nav veloceliņa, paredzēta iela! Pa ietvi ar velosipēdu braukt drīkst tikai, netraucējot gājējiem.

Tomēr, kā velosipēdisti un visi elektriskie rīki brauc pa ielu?

Daļa velosipēdistu pārvietojas, juzdamies kā zemes valdnieki un neskatīdamies ne pa labi, ne kreisi, ignorējot satiksmes noteikumus.

Cik nav redzēts, ka ir veloceliņš, bet velosipēdists to ignorē un pārvietojas pa ielu kopā ar citiem transporta dalībniekiem, starp citu, tos traucējot.

Ir indivīdi, kas pilnīgi ignorē satiksmes noteikumus un atļaujas šķērsot ielas pie sarkanā luksofora aizliedzošā signāla. Ja domājat, ka tas ir retums vai izņēmums, Jūs kļūdāties!

Tā ir diezgan izplatīta riteņbraucēju un arī gājēju prakse.

Lūk piemērs no dzīves :

Nebūtu šo video licis apskatei, ja video redzamais, būtu viena pamuļķa bravūra, bet tas notiek diezgan regulāri un satiksmes noteikumu ievērošana velobraucējiem šķiet zem viņu “goda”

par velobraucējiem

Velobraucēji cienīsim viens otru un tikai tad prasiet lai auto braucēji pret jums izturas, kā līdzvērtīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem !

Tas nu būtu īsumā viss, par velobraucējiem, bet vēl taču ir auto braucēji.

Labu Dienu!

 

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

2 komentāri par “Par velobraucējiem un kultūru uz ceļiem, kas netiek ievērota

  • uz
    Patstāvīgs links

    ES, redzēdams, ka krustojumā mašīna rāda labo pagriezienu, necenšos uzsākt sacensību un piespiest mašīnai mani palaist vai uzbraukt man virsū, bet aprēķinu, kā mums abiem būs vislabāk un visērtāk izbraukt krustojumu tā, lai mēs viens otram pēc iespējas mazāk traucētu.
    ESMU gudrs!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *