Par unikālo luksoforu Liepājā. (video)

 

 

Parunāsim par jaunākajām tendencēm satiksmes regulēšanā ar luksoforiem… Ir dažādi jauni novatoriski risinājumi, piemēram…

Dizaineru projektā  “UNISignal” ir izveidots jauna tipa luksofors, kas veidots tā, lai palīdzētu daltoniķiem ātrāk atšķirt gaismas signālus. Jaunajā luksoforā katram gaismas signālam ir cita forma… sarkanajai trīsstūris, dzeltenajai aplis un zaļajai kvadrāts.

Luksofora veidotāji uzskata, ka šādā veidā autovadītāja smadzenes spēs daudz ātrāk reaģēt uz gaismas signāliem, nekā gadījumā, kad vajag atcerēties to secību. Tas netraucētu arī braucējiem bez redzes problēmām, jo gaismas signālu krāsa netiek mainīta.

Iedzīvotāju atsauksmes par jaunajiem luksoforiem lielākoties ir pozitīvas.

Vēl ir izstrādāti luksofori, kas skaita sekundes.  Šādam luksoforam būtu vairākas priekšrocības… redzot, ka drīz iedegsies „zaļais,” braucējs var pie krustojuma pieripināt ar mazāku ātrumu un ir gatavs turpināt ceļu, kolīdz atļaujošais signāls iedegas, redzot, ka līdz zaļajam signālam vēl ilgi, var bez raizēm izslēgt motoru, tādējādi izpaliek stresa faktors.

Galvenais, ka  mašīnu vadītāji, redzot sekunžu skaitītāju, var prognozēt savu rīcību.

Un tagad, kā teicis satīriķis Zadornovs …aizturiet elpu.

Liepāja ies savu ceļu. Kas gan nezina par Liepājas muzikālajām tradīcijām un daudzo mūziķu izcilo sniegumu Latvijas un citu zemju klausītājiem. Liepājā ir Latvijas mūziķu Slavas Aleja un ir daždažādi krogi, gan tos kurus dedzina, gan tādi, kas sildās slavas saulītē.   Rodas jautājums…un kā to visu lai pasniedz ikdienas rūpju pārņemtajam liepājniekam… Taču  ar luksoforu palīdzību, kas muzikālo noti nes ar gaismas rotaļām…disko stilā.
Pirmais eksperiments ir uzsākts… tik nezinām kam teikt lielo paldies…komunālajai pārvaldei vai Seskam personīgi…

NOVĒRTĒ ŠO BRĪNUMU DARBĪBĀ :

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

  1. piter says:

    Ja tā godīgi… tad šo video par vienas dienas kļūmi luksofora darbībā nemaz nebūtu veidojis, bet šefs iedeva vēl vienu video no video reģistratora , kas atrodas viņa auto, jau nākošajā dienā !
    Divas dienas pēc kārtas…tas nav normāli.

  2. jork says:

    Man patīk

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu