Par provokācijām, protesta akcijas un sekas

Par provokācijām.

Par provokācijām protesta akcijas. Skaties un uzķer teikto. Pārdomas par 2009. gada 13. janvāra mītiņu. Nedēļas domu apskats.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Par provokācijām

13. janvāra grautiņi – 2009. gadā aptuveni 10 000 cilvēku vienojās protesta akcijā Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu, taču pēc akcijas Vecrīgā sākās grautiņi.

Vairākām ēkām tika izsisti logi, cieta Saeimas nams, tika aplaupīts netālu esošs veikals, apskādēts muzikālais restorāns “Fīlings”.

Grautiņu laikā likumsargi aizturēja 126 personas. Vairāk nekā 30 cilvēkiem tika sniegta mediķu palīdzība, hospitalizēti 28 cilvēki, bet četri nav vēlējušies doties uz slimnīcu.

„Ziniet, kad Antarktīdā ir sniega vētra, pingvīni to pārziemo, saspiežoties kopā ar mugurām…”

– tā ir kādreizējā premjera Ivara Godmaņa Jaungada runa.

Tā skanēja divas nedēļas pirms labi zināmā 13.janvāra. Pavisam nesen bija notikusi „Parex” bankas pārņemšana valsts kontrolē, sabiedrība apjauta krīzes dziļumu, bezdarba joni un arī dziļo plaisu starp varu un sabiedrību. Izklaides jomā savukārt sprieda, vai samazinātā budžeta apstākļos Latvija maz varēs piedalīties Eirovīzijā Maskavā.

Mītiņā prasīja atlaist Saeimu

Neapmierinātība ar valdošo koalīciju auga, un 13.janvāra pievakarē partija „Sabiedrība citai politikai” un virkne nevalstisko organizāciju rīkoja mītiņu Doma laukumā – prasīja atlaist Saeimu.

Par provokācijām, kuri tad bija vainīgie?

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *