Par pingvīniem un Latvijas Tautu.

Par pingvīniem.

Par godu 25. aprīlim un konkrēti vispasaules pingvīniem un viņu oficiāli svinamajai dienai veltu šo apskatu par pingvīniem.

Kas tad ir pingvīns?

Pasaulē ir ap 20 pingvīnu sugu. Tie apdzīvo tikai dienvidu puslodi, tomēr tie ir sastopami ne tikai Antarktīdā, bet arī Dienvidāfrikā, Austrālijā, Jaunzēlandē.

Pingvīni ir nelidojoši putni, taču tie spēj zem ūdens pārvietoties ar ātrumu līdz pat 12 km/h, ienirt līdz 560 m dziļumam un pavadīt zem ūdens līdz pat 20 minūtēm!

Tie ir ļoti sabiedriski putni – ligzdojošās kolonijās var būt pat vairāki desmiti tūkstoši pāru. To ir labi ievērojis Latvijas politiķis Godmaņu papus, kas salīdzinošā alegorijā tautu pielīdzina pingvīniem.

Nav aizmirsts, ka Godmanis aicināja iedzīvotājus piepildīt gada tumšākos mēnešus ar sirsnību, līdzcietību un pavasara gaidām, neraugoties uz to, ka “skarbākais vēl priekšā”.

Godmanis atgādināja, ka “tad, kad Antarktīdā ir sniega vētra, pingvīni to pārziemo, saspiežoties ar mugurām kopā, vienā lielā aplī, bet, ja kāds noklīst, viņi to atgriež atpakaļ”

Nu vareni, par pingvīniem teiktais taisnība!

Par pingvīniem

Tomēr, kā ar mums!

Kā jau zinām, Latvija ir briesmās (krievi nāk) un tikai mēs ierindas „pingvīni” paceļot balsi vēl kaut ko varam grozīt un ietekmēt.

Nu jā!

Interesants fakts, kāpēc pie varas stāvošie šmugulētāji un shēmotāji neizrāda aktivitāti pingvīnu (tautas) labklājības nodrošināšanā?

Atbilde pilnīgi visiem zināma!

Tāpēc, ka Latvijā nav rīcībspējīgas valdības un prezidenta. Tukšu salmu kūlēji un sava labuma meklētāji, it visā. Nonācis jau tik tālu, ka Eiropas Savienības „dāvāto” naudu nevar bez skandāla apgūt un izgāž vienu konkursu pēc otra. (nevar vienoties par „otkatu”)

Varētu daudz un trāpīgi papildināt neizdarības un stulbuma sarakstu no valdošo puses dārziņa, bet ziniet, noriebies.

Secinājums par godu pingvīnu dienai…

Mūsu tauta (pingvīni) var izciest daudz lielākas grūtības, ja vien zina, kāpēc cieš un kā vārdā. Nebūšu oriģināls ar konstatējumu, ka ne pēdējo reizi tiek „uzmestas” mazās tautas cerības.

Pingvīni to pārdzīvos.

Tomēr, kas tad mūs iecels saulītē un nostatīs līdzvērtīgi Zviedrijai, Vācijai, Norvēģijai?

Jā, kas?

Domāju, ka to nevar izdarīt tradicionālās partijas, viena vai otra valdība ar tādu vai citu premjeru. Ja atrastos cilvēku grupa, kas nāktu ar iniciatīvu meklēt izeju un norobežoties no lēni grimstošās politiskās elites- Latvijā.

Jāaicina sabiedrību kopums un katrs indivīds jāiesaista šajā darbā, tad, ja ideja būtu saprātīga, tajā iesaistītos saprātīgi domājošie.

Sakāpinātas politiskās situācijas laikā ir jāaizmirst strīdi un jāveicina sociālā solidaritāte, jo šobrīd apdraudējumā ir nonākusi nacionāla valsts – Latvija.

Trakākais būtu tas, ja mēs turpinātu spēlēties smilšu kastē, neredzot, ka tuvojas milzīgi negaisa mākoņi. Nu apmēram tā sveicinu visus Latvijas Pingvīnus, vispasaules Pingvīnu dienā!

Par pingvīniem!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Par pingvīniem un Latvijas Tautu.”

  1. zuze saka:

    Pingvīni! Visi uz LIELO TALKU!
    Atzīmē pingvīnu dienu ar labiem darbiem!
    Sakārto savu apkārtni!
    Nu vismaz….nomazgā logus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top