Par ko kļūt, atbildība par nākotnes profesijas izvēli bērnam
Par ko kļūt?
Gadās, ka bērns jau no mazotnes sapņo kļūt par ārstu vai skolotāju, aktieri vai zinātnieku. Ja vecāki un skola atbalsta šo vēlmi, gadu gaitā, ar darbu un neatlaidību, sapnis kļūst par realitāti.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Taču visbiežāk bērni tik tālu nedomā un uz vecākajām klasēm nāk, nesaprotot, kādu specialitāti izvēlēties un kādus eksāmenus kārtot. Tāpēc vecākiem vajadzētu palīdzēt pusaudžiem šajā grūtajā izvēlē.
Par ko kļūt, svarīgs jautājums?
Uz pasaules ir milzum daudz dažādu profesiju. Šādā daudzveidībā ir viegli apjukt. Lai nekļūdītos ar izvēli, svarīgi ir laikus veikt iespējamās karjeras orientāciju un ieklausīties bērna vēlmēs.
Statistika vēsta, ka aptuveni 80% pusaudžu vecumā no 14-16 gadiem nav gatavi noteikt savu nākotni un nezina, par ko vēlas kļūt. Bieži viņi meklē padomu no vecākiem vai skolotājiem.
Ir svarīgi, lai šī palīdzība būtu tikai vektors, nevis gatavs risinājums. Atbildība par nākotnes profesijas izvēli ir neatņemama pieaugšanas sastāvdaļa.
Par ko kļūt, kas ir svarīgi agrīnā izglītībā.
Kamēr bērns sāk mācīties mazākajās klasēs izvēli nevajadzētu steidzināt. Par nākotnes profesiju vēl nav ne runas, svarīgi būs priekšdarbi.
1. Vēlams radīt labvēlīgus apstākļus, kuros bērns augs un attīstīsies. Atsevišķs rakstāmgalds, grāmatu plaukts ar mācību grāmatām, savs dators vai planšetdators.
2. Jābūt brīvajam laikam vaļaspriekiem un iecienītākajām aktivitātēm. Piemēram, saziņai ar draugiem! Svarīgi, mācībām nevajadzētu būt kā apgrūtinājumam, kas var aizņemt visu dienu.
3. Jādod bērnam iespēju izmēģināt sevi jebkurā interešu jomā, atbalstiet viņa intereses, pat ja jums šķiet, ka tas viņam it kā neatbilst.
4. Nesteidzieties notikumiem priekšā un nelūdziet izvēlēties vienu nodarbošanos vai intereses sfēru.
5. Dodiet izvēles tiesības.
Var rasties sarežģījumi, kā nevēlēšanās nekur iesaistīties vai vienkārši slinkuma izpausme.
Kā rīkoties ar bērna slinkum izpausmēm. Noskaidrosim tā rašanās cēloņus. Nevēlēšanās neko darīt, it sevišķi bērnam, ir jālabo.
Par ko kļūt, karjeras konsultācijas.
Savu sapņu profesiju pusaudzis bieži var izvēlēties jau skolā. Tomēr, pusaudža vēlmes gadu gaitā var mainīties. Ja nopietni, šis jautājums būtu jāuzdod pusaudzim astotajā vai devītajā klasē.
Tieši šajā vecumā jau ir izveidojusies interese par atsevišķiem priekšmetiem, ir vēlmes un redzamas spējas.
Uzticēšanās attiecības ir būtiskas produktīvai diskusijai. Ja rodas domstarpības, labāk tās nokārtot draudzīgi, un tad sākt plānot nākotni.
Kas ir svarīgi atlases procesā.
Bērna intereses, viņa vaļasprieki un tieksmes. Atbalstiet viņa centienus, ziedojiet sekcijām, sūtiet uz olimpiādēm un konkursiem, protams, ja viņš to vēlas.
Vairāk informācijas. Iegādājieties speciālo literatūru vai specializētu interneta resursu abonementu interesējošajam profilam. Runājiet ar savu pusaudzi, jautājiet, izrādiet interesi. Definējiet vairākas iespējas. Detalizēti pārskatiet tos kopā ar savu bērnu.
Izveidojiet sarakstu ar izvēlēto profesiju plusiem un mīnusiem. Iedomājieties nākotni. Padomā, kā tavs bērns šajā profesijā realizēsies pēc pieciem, desmit, divdesmit gadiem, vai tas būs aktuāli.
Par ko kļūt, sapņojiet kopā.
Novērtējiet finansiālo potenciālu. Profesijas materiālās izredzes ir svarīga veiksmīgas nākotnes sastāvdaļa. Vecāku uzdevums ir palīdzēt, nevis uzspiest savu personīgo izvēli.
Trīs galvenie karjeras atbalsta vaļi: “Es gribu”, “Es varu”, “Man vajag”.
Pirms galīgi izlemjat, topošajam speciālistam jāuzdod trīs jautājumi. Vai vēlaties nodarboties ar šo biznesu? Vai jūs varat veikt šo biznesu veselības apsvērumu dēļ, vai jums ir nepieciešamās spējas un īpašības?
Galvenais, vai šī profesija sabiedrībai ir vajadzīga un vai tā ir pieprasīta darba tirgū? Ja atbilde uz visiem trim jautājumiem ir jā, tad izvēle ir izdarīta pareizi. Ir svarīgi, lai lēmums būtu pārdomāts un pamatots.
Ko darīt lai izvēlētos īsto!
Izvēlieties vairākas interesantas specialitātes un vāciet informāciju katalogos, tīmekļa vietnēs un citos avotos.
Mudiniet savu bērnu praktizēt izvēlēto profesiju brīvdienās vai kā brīvprātīgajam, asistentam vai praktikantam.
Iepazīstiniet bērnu ar veiksmīgiem izvēlētās profesijas pārstāvjiem, ļaujiet viņiem runāt par savu darbu un dalīties pieredzē. Apmeklējiet atvērto durvju dienas dažādās augstskolās. Tur jūs varat redzēt pasniedzējus, sajust augstskolas atmosfēru un saprast, vai tas atbilst jūsu pusaudža spējām, vai nē.
Biļete uz nākotni.
Programmēšana bērniem. Šobrīd IT sfēra un viss ar to saistītais ir viena no perspektīvākajām un pieprasītākajām jomām gan mācībām, gan darbam.
Pat minimāla kodēšanas spēja ir milzīga priekšrocība, piesakoties darbam, un tiek novērtēta gandrīz tikpat augstu kā svešvalodas zināšanas. Par to lasi šeit.
Nākotnes profesijas ir vēl viens svarīgs elements pareizas profesijas izvēlē. Jāzina kādas profesijas kļūs par pagātni. Vēlams saprast, ka kravas automašīnu vadītājus nomainīs bezpilota transportlīdzekļi. Par nākotnes perspektīvām profesijām lasi šeit.
Profesijas izvēle satrauc gan vecākus, gan pusaudžus.
Lai nekļūdītos, ir svarīgi ieklausīties savā bērnā, palīdzēt viņam pilnvērtīgi attīstīties bērnībā un atklāt viņa talantus. Ar vecāku atbalstu, ar pareizu pieeju karjeras virzīšanai tiks nodrošināta gaiša nākotne sapņu profesijā!
Labu Dienu!