Cenzūra un liegumi, parunāsim par internetu bez liegumiem

Cenzūra un liegumi.

Vai torrenti un cita veida lejupielādes programmas, un darbības ar tām no vienkāršā lietotāja puses ir tik liela zagšana? Kā to raksturo autortiesību pakalpiņi visā plašajā pasaulē, kā arī  mūsu Latvijas AKKA- KAKA.

Domāju, ka nē!

Vienkārši mēs traucējam lielajām  filmu un mūzikas kompānijām  pelnīt miljardus. Kur ir liela nauda tur pat nabagam grašus neatmetīs.

Tāpat, kā  saviem kalpiem …aktieriem,  komponistiem  atmet salīdzinoši nelielu peļņas daļu.

Tā sacīt jāsaka…jūs āksti strādājat, bet krējumu nosmelsim mēs. Tāpēc jau arī  ir izveidotas dažādas autortiesību organizācijas, kas dzied vienā stabulē… savu kungu stabulē.

Tomēr ar to nepietiek.

Tāpēc ir iecere kontrolēt internetu un mūsu (lietotāju)  darbības tajā. Taču negausīgajiem izklaides industrijas kungiem derētu atcerēties, kas ir internets…

Pirmkārt tā ir vieta, kuru radām mēs paši ar saviem komentāriem, blogiem un sociālajām vietnēm.

Ja jau tas labums ir mūsu pašu radīts, tad ar kādām tiesībām kāds vai kādi var iedomāties, ka internets ir regulējams un apliekams ar aizliegumiem.

Noteikti visi zina torrent vietni „The Pirate Bay” un ir laījuši par serveru slēgšanu un tiesu darbiem.

Vienu brīdi pat domāju, ka brīvās informācijas pionieriem gals klāt, bet nē.

Cenzūra un liegumi.

Izrādās, ka „The Pirate Bay” meklē  jaunas vietas, kur varētu izvietot serverus …  brīva interneta lietotājiem. Vietai jābūt juridiski drošai no lielo izklaides industrijas pakalpiņu centieniem to slēgt.

Ir bijuši dažādi varianti…no mikro valsts pirkšanas ar mērķi tur izveidot brīva interneta pasauli līdz pēdējām, teikšu,  gandrīz kosmiskām  idejām.

Piemēram , ātrgaitas kuģi ar tur izvietotiem serveriem.  Pēdējais variants ir bezpilota lidmašīnas ar serveriem.   Uz lidmašīnām būs uzstādīti mazi „Raspberry Pi” datori, kas tad arī nodrošinātu servera darbību.

Savu projektu viņi dēvē „Low Orbit Server Stations, LOSS”.  Zemu lidojošās lidmašīnas spēs komunicēt ar internetu (pieslēgumu) līdz 50km rādiusā ar 100mb ātrumu, kas ir pilnīgi pietiekami priekš failu apmaiņas vietnes.

Tātad, vēl brīvā interneta bruņiniekiem!

Cenzūra un liegumi

Labu Dienu!

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top