Par Ganību un Zirņu ielas rekonstrukciju Liepājā.

 

 

Liepājas domē tika parakstīta vienošanās ar Satiksmes ministriju par Eiropas Kohēzijas fonda piesaistīšanu vērienīgā Zirņu un Ganību ielas rekonstrukcijas projekta īstenošanai.

Projektu plānots īstenot divu gadu laikā un tā kopējās izmaksas pārsniegs 13 miljonus latu.

Ceļu būves firma SIA “Binders” apstiprināta par uzvarētāju konkursā par tiesībām veikt būvdarbus projektā Zirņu – Ganību ielu rekonstrukcija un pieslēguma Zemnieku ielai izbūve (Dienvidu pieslēgums Liepājas ostai).

SIA “Binders” piedāvātā līgumcena ir 13,25 miljoni latu bez PVN jeb 16,165 Ls ar PVN. Par 56% veicamo darbu uzvarētājs gatavojas slēgt līgumu ar trešajām personām, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Pagaidām zināms, ka darbi sāksies 2011.gada septembrī. Dīvaini , ka darbus uzsāks rudenī, bet vai liepājniekiem lemts izprast lielo “stratēģu” plānus.

Sekosim līdzi darba izpildei un teikšu ar cerību, neapstrīdams ir fakts, ka Ganību ielas atslogošana prasīt…prasās un var tikai  novēlēt darbus bez kļūmēm.

Galīgi negribētos Stacijas laukuma bezgalīgā remonta parodijas atkārtojumu …

Ganību iela pārbūves gaidās, šajā posmā nav pat lietus kanalizācijas…

 

 

Zirņu ielas ainava…bedres un grantētā ceļa romantika

 

Interesanti būs salīdzināt šo vietu pēc diviem gadiem…

PAPILDINU 26.04.2011

Atklātajā iepirkumu konkursā „Par tiesībām veikt būvdarbus projektā „Zirņu – Ganību ielu rekonstrukcija un pieslēguma Zemnieku ielai izbūve (Dienvidu pieslēgums Liepājas ostai)” (LPP 2010/104/KF) par uzvarētāju atzīta SIA CBF „Binders”. Konkursā bija pieteikušies 2 pretendenti – SIA CBF „Binders” un SIA „Matthai” .

Ielas rekonstrukciju visā tās garumā plānots paveikt viena gada laikā pēc būvatļaujas saņemšanas. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 16 170 727 Ls.

Zirņu iela taps par mūsdienu prasībām atbilstošu vienvirziena ielu – ar brauktuvju un ietvju segumu, veloceliņu, apgaismojumu, zaļajām zonām, vides pieejamības elementiem, rekonstruētām komunikācijām, izveidotu lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmu, veicot arī pasākumus, lai mazinātu transporta trokšņus.

Projekta ietvaros tiks veikti:

– Zirņu – Ganību maģistrālo ielu rekonstrukcijas un izbūves darbi;
– Jaunā (Dzelzceļa) tilta rekonstrukcija;
– Jauna pieslēguma (savienojošā posma) Zemnieku ielai izbūve, kā arī Parka ielas rekonstrukcija;
– Veloceliņa izbūve;
– Krustojumu rekonstrukcija un jaunu izbūve projekta teritorijā;
– Šķērsielu rekonstrukcija;
– Projekta teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana;
– Apgaismojuma sistēmas izbūve;
– Lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūve;
– Esošo inženierkomunikāciju rekonstrukcija un jaunu izbūve;
– Prettrokšņu pasākumi, žogu, dzīvžogu izbūve, ēku fasāžu elementu (logu, durvju) skaņas izolācijas uzlabojumi;
– Ceļa aprīkojuma uzstādīšana un satiksmes organizācija.

 

PAPILDINU 16.05.2011

TAS NU IR NOTICIS…

Ceļu būves uzņēmums SIA “Binders” šonedēļ sācis Zirņu un Ganību ielu rekonstrukciju un pieslēguma izbūvi Zemnieku ielai. Zirņu ielas rekonstrukcijas projekts ir viens no pilsētas dienvidu-ziemeļu maģistrāles izveidošanas posmiem.

No tā īstenošanas ieguvēji būs ne tikai Zirņu, bet arī Ganību un citās ielās dzīvojošie cilvēki, kā arī visi satiksmes dalībnieki

PAPILDINU 18.05.2011

Papildu informāciju iegūt un informēt projekta realizētājus par problēmām, novērojumiem, ieteikumiem var zvanot:
– CBF SIA “Binders| projekta vadītājs Jānis Fedotovs …..  26352300
– Liepājas pilsētas pašvaldības “karstais” tālrunis ….    63425197

Projekta īstenošanas gaita

Ķempes iela (02.04.2012. – 17.08.2012.)

Projekta sākums 25m no Ķempes ielas starp Ķempes un Tukuma ielām jaunais Zirņu ielas pieslēgums Ganību ielai. Jauni krustojumi Zirņu – Tukuma ielai, lietusūdens notekas gar Ganību ielu. Jauns segums Ganību ielai līdz Salmu ielai ar trotuāriem un auto stāvvietām.

Kalvenes iela (02.04.2012. – 17.08.2012.)

No Tukuma ielas tiek izbūvētas visas komunikācijas un jauni ielas segumi ar trotuāriem, apgaismojumiem un autostāvvietām.

Salmu iela (16.05.2011. – 16.12.2011.)

Lai nodrošinātu kustību drošību Salmu – Zirņu ielās, tiek pārbūvēts krustojums, kā rezultātā ir jānojauc divas ēkas – Zirņu ielā Nr.101 un Salmu ielā Nr.53. Tiek izbūvēta drošības saliņa krustojuma vidū.

Jaunā iela (16.05.2011. – 17.08.2012.)

Izbūvējami jauni ceļa posmi no Jaunās ielas līdz Tiltam pa veco dzelzceļa uzbērumu. Jauns krustojums ar luksoforiem Zirņu – Jaunā ielā. Jauni luksofori un satiksmes organizācijas – Ganību ielā. Jauns asfaltbetona segums Jaunā, Ganību, Ādu ielās. Tilta pār Tirdzniecības kanālu rekonstrukcija.

Tilts – Zemnieku, Brīvības iela (16.05.2011. – 18.11.2011.)

Pie Tirdzniecības kanāla paredzēts jauns krustojums ar luksoforiem. No tilta līdz Brīvības ielai paredzēts izbūvēt četrjoslu ielu. Šķērsojumā ar Zemnieku un Brīvības ielām jauni krustojumi ar luksoforiem. Visā posmā lietusūdens kanalizācija, gājēju trotuāri, veloceliņi, apgaismojumi, satiksmes organizācijas aprīkojumi. Jauns ielu segums no Zirņu ielas līdz Ganību, Ķieģeļu, Kungu, Zāļu, Ezera, Salmu ielām.

LIELIZMĒRA KARTE… lai dabūtu lielāku izmēru… spied uz karti :

PAPILDINU 19.05.2011

Gāju apskatīt, kā rit darbi,  rezultātā tika veikti daži foto uzņēmumi ar kuriem tad dalos ar Jums lasītāj…

 

Ganību un Salmu ielas krustojums, kur sola pārbūvi…pagaidām klusums…

Zirņu ielas dienvidu virziens…darbi ir uzsākti

Zirņu iela…

Zirņu ielas ziemeļu puse… darbi vēl neveicas, bet nu zīmes gan…saliktas kuplā skaitā

Mazās pieguļošās ieliņas gaida savu kārtu uz uzlabojumiem…Ozolu iela

Māja kuru nolemts nojaukt…mulsina fakts, ka tauta runā, ka par šo koka ar ķieģeļim apšūto māju Sesks noskaitījis 140 tūkstošu latu !!! Vai nav par daudz?

Māju nenograuj , bet gan demontē un materiālus rūpīgi novieto pagalmā…ir vēlme uz jau samaksāto māju vēlreiz dabūt piķī…par materiāliem

Darbi turpinās … Zirņu iela.

 

PAPILDINU 04.jūlijs 2011

Darbi virzās uz priekšu, lai gan pagaidām tāds sajukums un totāla neērtības sajūta pārņem visus autobraucējus, kas mēģina mest līkumus Liepājas ielās…

No 5. jūlija līdz 15. septembrim sakarā ar Zirņu – Ganību ielu rekonstrukcijas darbiem uz Jaunā tilta tiks ierobežota satiksmes kustība. Uz tilta tiks slēgta viena josla un satiksme tiks organizēta pa atlikušajām divām joslām.

Jaunā tilta rekonstrukcijas ietvaros paredzēts veikt brauktuves un ietvju hidroizolācijas atjaunošanu ar jaunu lieto hidroizolāciju; drenāžas kanālu ierīkošanu, esošo lietus ūdens novades cauruļu ar restēm nomaiņu, jaunu tekņu zem ūdens novades caurulēm ierīkošanu virs celiņiem; jauna asfaltbetona seguma izbūvi uz brauktuves un ietvēm; asfaltēta velo- un gājēju celiņa ierīkošanu zem tilta pie krasta balsta Nr.5, sakarā ar to – akmens uzbēruma izveidi, jaunu plātņu uzbetonēšanu krastā, akmens mūra sienas pārmūrēšanu; margu uzstādīšanu.

 

Bez tam tiks veikta arī jaunu dienesta kāpņu no stikla šķiedras kompozīta izbūve; laiduma konstrukciju fasāžu betona virsmu tīrīšana un krāsošana ar ārējo izskatu uzlabojošiem betona aizsargsastāviem, iepriekš aizdarinot bojājumus.

Ttilta ietvju betona parapetu bloku bojājumu aizdarināšana, virsmas izlīdzināšana ar remonta sastāviem, krāsošana ar dekoratīviem aizsargājošiem pārklājumiem; krasta balstu sienu virsmas defektu vietu remonts un virsmas krāsošana ar dekoratīvu aizsargājošu pārklājumu ar “anti-grafity” īpašībām. Tas nu ir kaut kas jauns , toties ka san “anti-grafity” … vai tik nav kārtējais naudas šmugulis, kā piemēram SESKA izgāšanās ar koncertzāli.

Tilta ietvju margu tērauda daļas nomaiņa pret jaunu, ar lielāku augstumu; apgaismojuma stabu nomaiņa; kāpņu un celiņu nogāžu nostiprināšana ar iebetonētiem laukakmeņiem, horizontālo laukumiņu nostiprināšana ar akmens bruģi; nogāžu pie tilta apsēšana ar zāli u.c. darbi.

Idejas jau jaukas, bet vai tik beigās nepārspēs izmaksās Rīgas zelta tiltu ?

Darbi notiek arī citu viet …kaut vai Lauku iela, kas nu ir totāli saārdīta, bet tomēr pa brīžam ir manāma rosīšanās..

PAPILDINU 14.jūlijs 2011.

Liepājas pašvaldība apmierināta ar Zirņu ielas rekonstrukcijas gaitu. Pagaidām būvnieki pat apsteidz noteiktos darba termiņus un reizē strādā vairākos ielas posmos.

Protams…tas ir jauki, bet nu šogad izbraukt Liepāju ir problemātiski…

 

PAPILDINU 09.09.2011.

Līdz šā gada 15. novembrim satiksmei būs slēgta Lauku iela – posmā no Cenkones ielas līdz Pļavu ielai.

Šajā ielas posmā ir uzsākti ielas rekonstrukcijas darbi, kuru laikā izbūvēs ūdens apgādes, kanalizācijas un lietus ūdens novadīšanas un ielas apgaismojuma inženierkomunikācijas.

Pēc apakšzemes komunikāciju izbūves tiks izbūvēts jauns ielas segums, sakārtotas ietves un labiekārtota virszemes apgaismes sistēma.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Par Ganību un Zirņu ielas rekonstrukciju Liepājā.”

 1. liepajis saka:

  Bļāviens par to māju maksimum a 30 taukšķus, bet ne jau 140. Kur tautas kontrole ? Kur knābis ? Tā tos liepājniekus apzog.Palasiju par termiņiem. Varu izveidot drību loteriju…Nepabeigs viņi termiņos, nekad tie ir kārtēji makaroni uz līdzpilsoņu aušelēm.
  Caune.

 2. iedzivotajs saka:

  nevajag aizmirst, ka cilveks tur visu muuzu dzivojis un vel labprat dzivotu, ja vina majas vietaa neidzomatu uzcelt ielu, taa kaa sajaa gadijumaa nebut nav runas par majas tirgus veertiibu…

 3. sņzrsan saka:

  Čārbūves grafiks paredz, ka šovasar līdz septembra vidum ir jāpabeidz galvenie rekonstrukcijas darbi Jaunajā ielā,

  Zāļu ielā, Lauku ielā un Zirņu ielā posmā no Ganību līdz Ķieģeļu ielai, posmā no Zāļu līdz Ezera ielai un posmā no Salmu līdz Lauku ielai.
  Savukārt jaunbūvējamā iela un Parka iela Jaunliepājas pusē tiks būvēta līdz novembra vidum.

 4. izziņai saka:

  No 28. maija līdz 14. augustam sakarā ar ielu rekonstrukciju tiek slēgta satiksme Jaunajā ielā (posmā no Ganību ielas līdz Zirņu ielai) un Zirņu ielā (posmā no Jaunās ielas līdz Ķieģeļu ielai)

 5. izziņai saka:

  Sakarā ar ielu rekonstrukciju no 31. maija līdz 30. septembrim tiek slēgta satiksme Zāļu ielā (posmā no Ganību ielas līdz Zirņu ielai), Zirņu ielā (posmā no Zāļu ielas līdz Ezera ielai) un Zirņu ielā (posmā no Salmu ielas līdz Lauku ielai)

  Savukārt, no 31. maija līdz 31. augustam satiksme tiek slēgta Lauku ielā (posmā no Ganību ielas līdz Dzērves ielai).

  Sabiedriskajam transportam līdz 31. augustam būs slēgta arī Dzērves iela. Sabiedriskā transporta plūsma tiks novirzīta pa E.Tisē un Ganību ielu, kurā būs izvietotas papildus pieturvietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top