Par dzērājšoferu sodīšanu.

944Jauni sodi un nodokļi Latvijā nav jaunums.

Šoreiz par dzērāj šoferu sodīšanu lemtais valdības līmenī. Par braukšanu dzērumā varēs piemērot 1000 latu sodu un uz četriem gadiem atņemt autovadītāja tiesības

Papildus tam akceptētais likumprojekts paredz dubultot termiņu vadīšanas tiesību atņemšanai par minēto pārkāpumu – turpmāk maksimālais termiņš par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, paredzēts 48 mēneši.

Netiek aizmirsti jau senāk izskanējuši solījumi atņemt tiesības uz mūžu. Rodas pārdomas par šo ierosinājumu, kas gan vēl nav ieguvis likuma spēku. Vai autovadītāja apliecības atņemšana uz mūžu atturēs no šoferēšanas tāda tipa braucējus, kas tiesības vadīt automobili jau nodzēruši un turpina vadīt automobili.

Tādus dzērāj šoferus regulāri pieķer, bet viņu ir krietni vairāk nekā mēs domājam. Paskatāmies uz rajona ceļiem, kur kārtības sargi parādās vienreiz pusgadā. Lai sodi būtu samērīgi ar tiem, kam tiesības atņemtas uz mūžu, būtu ( par otro reizi) jāsoda vēl bargāk,

bet KĀ ? …

VAI nošaut turpat pirmajā grāvī ?

Neaizstāvu dzērāj šoferus, bet katram dzīvē var gadīties smagi kļūdīties. Slepkavām mūsu valstī neatņem dzīvību, viņam ir iespēja izdarīto pārdomāt, nožēlot un laboties, bet ierosinājums atņemt vadītāja apliecību uz mūžu nozīmē liegt iespēju cilvēkam labot savu kļūdu.

Pareizāk būtu atņemt automobīli uz soda laiku, vai pārdot, ja dzērāj šoferis nevēlas maksāt par auto glabāšanu.
Pēc tiesību atgūšanas (obligātā kārtībā) lietot automobīļa stiklos atpazīšanas zīmi.-Dzērāj šoferis.

dzeaj soferis zimes

Realitāte ir neiepriecinoša… Katru mēnesi Liepājā joprojām tiek aizturēti vidēji 30 dzēruši autovadītāji – lielākoties smagā reibuma pakāpē.

Ir arī gadījumi, kad auto vada narkotisko vielu ietekmē. Tomēr ieviestie bargie sodi ir samazinājuši dzērājšoferu skaitu, bet nav izskauduši. Autovadītājs, kas auto vada apreibinošu vielu ietekmē ir drauds ne tikai pats sev un sava auto pasažieriem, bet arī pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Par dzērājšoferu sodīšanu.”

  1. ha saka:

    Domāju, ka pareizāk būtu jāsāk ar audzināšanu.

  2. ļurbis saka:

    Es mukšu ja būšu pālī,bet pālī esmu bieži un tiesību man nemaz nav a auto ir stroikās nopelnīju a tiesodi pie dirsas

  3. ilmars saka:

    Ja pirmo reizi un nav par 10gadiem neviena soda punkta domāju pietiktu ar šō 800-1000 ls naudas sodu un atdotu tiesības,ja man uzliktu tādus 4 sodus un vēl uz cetriem gadiem ,es brauktu tālāk un rīkotos pret šō kārtību…..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top