Par apkuri un siltināšanu Liepājā un Latvijā.

Liepājas Pilsētas dome ir pieņēmusi lēmumu, ka pilsētā par galveno siltumapgādes veidu tiek deklarēta centralizētā siltumapgāde(Liepājas Enerģija).

Grūti saprast ar kādam tiesībām tiek lemts visu Liepājnieku vārdā ?

Ir acīm redzamas nelikumības, jo fizisku personu vai mājsaimniecības esošā īpašuma siltumapgādes avots tiek administratīvi ierobežots ne tikai pēc jaudas(noteiktā limita 25KW), bet arī pēc veida, kas neļauj izmantot atjaunojamus kurināmā veidus – koksni, šķeldu, individuālo gāzes apkuri .

Liepājniekiem jājūtas apdalītiem vai vienkāršāk piešmauktiem.
Kāpēc tāds dramatisks ievads ?
Nu un kas tur, ja apsilda centralizēti…. Taupīsim siltinot mājas. Uzstādot siltuma regulatorus un citus palīg mehānismus taupībai. Tagad taču visur ir siltummezgli, kas ekonomē un regulē padoto siltumu…
Paliek vien nosiltināt māju un laime var uzsmaidīt ik- katram Liepājniekam. Nesteidzies …. Ir tāda patiesība, ka

vienīgais veids, kā samazināt siltuma izmaksas ir samazināt siltuma tarifu

Katram cilvēkam skaidra aksioma, bet kā to tarifu samazināt ? Liepājas Enerģija to nedarīs…. Rekonstrukcijas un visu siltumtrašu nomaiņa notiks no tavas kabatas. Vienīgais ienākumu avots lai atjaunotu katlu mājas, siltumtrases – esat JŪS pakalpojuma( siltuma) pircēji.

Teiksi, ka būs papildus finansējums no Eiropas.. Jā būs, bet ne 100% apmērā. Lielais maksājumu birums iekritīs tava pirktā siltuma tarifā.

UN TOMĒR, kā krīzes laikā samazināt māju uzturēšanas izmaksas ? Par to, ka jāsiltina mājas ir skaidrs un nenoliedzami pareizi, bet vai tagad un vai tā ir pareizā prioritāte. Liepājā tiek lobēts viens vienīgais siltuma piegādes veids, bet citur Latvijas pilsētās domā tomēr citādāk.

Vienam no pirmajiem nozīmīgākajiem darbiem un ieguldījumiem
mājas izmaksu samazināšanas procesā būtu jābūt lokālās
apkures ierīkošanai.


Secībai būtu jābūt šādai :

Pirmkārt, ierīkot autonomu apkures sistēmu, atsakoties no monopolista pakalpojumiem.

Otrkārt, siltināt ēku.

Treškārt, uzstādīt siltuma regulējošos ventiļus un siltuma skaitītājus, lai katrs var regulēt apkuri pēc savām vajadzībām un maksātspējas.

Ir noskaidrots, ka citās Latvijas pilsētās, kur tarifi ir krietni mazāki nekā Liepājā, uzstādot mājai autonomu apkures sistēmu, piemēram, individuālo gāzes apkures katlu, un atsakoties no monopolista dārgajiem pakalpojumiem, maksu par apkuri var samazināt apmēram divas reizes.

Tātad pa kuru ceļu jāiet krīzes laikā, kad pietrūkst līdzekļu ?
Jāturpina stutēt monopolistu ? Atceries, ka siltummezgli jau savu kalpošanas laiku būs nokalpojuši… Atceries , ka monopolists uzsilda ūdeni ar to pašu gāzi…

Neiedziļinos dažādos apkures tehniskajos parametros , jo tie ir sen aprakstītīti un pārbaudīti. Runa ir par pieeju problēmas risināšanai.

Tā izkūp liepājnieku naudiņa

Un kādi tarifi un kādi rēķini, ja šādi ziemā izskatās siltumtrases, ko “uztur” Liepājas Enerģija

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

9 Atziņas “Par apkuri un siltināšanu Liepājā un Latvijā.”

 1. eēē saka:

  Sesks to nepieļaus,ja to kliķi no domes patriektu tad gan.

 2. gg saka:

  Ar gāzi ir super-puper Rīgā manā mājā un apkārt citās ir ierīkots gāzesaparāts katrā sekcijā un skaitītāji uz katru radiatoru, regulē un taupii individuāli. Izmaksas ir ievērojami mazakas ka tiem kas saņem no Rīgas siltumtīkliem. ir forši

 3. ef saka:

  Liepāja ir mafijas rokās, bet mafija sākas domē

 4. stīvais saka:

  Liepājā Peldu ielā 29 ir siltuma skaitītāji katram dzīvoklim, un summa par apkuri ir ļoti pieticīga salīdzinot ar kopējo bēdu ieleju.

 5. laimisk saka:

  Prieks, ka Peldu iela ir sakārtojusi savu māju, BET runa ir par to, ka jūs ekonomējat uz savu komfortu dzīvoklī… Pareizāk ir ekonomēt ar tarifu, kas lokālās apkures gadījumā būtu krietni mazāks, jo nav jāuztur LE ar visiem zudumiem un lielo štatu.

 6. krize saka:

  jā, nu mūsu mājai arī uzlikām siltuma skaitītājus Elkoņu 5/9,šoruden, ekonomija par pirmo mēnesi – ap Ls 20,00, tad vēl sāk parādīties zudumi, pāgājušo mēnesi Ls 3,00 (no dzīvokļa), citi jau netērē nemaz, tad tiem vispār ekonomija pilna…
  Mums gan stūra dzīvoklis.

 7. zass saka:

  Mums ir gāzes apkure , individuāli visai mājai , gan Rīgā – bēdu nav , ekonomija kolosāla, ko Liepājnieki gaidat ?

 8. vilnis saka:

  sesks ar savu lobiju mafiju vienpersoniski nepieļauj citus alternatīvus variantus.veca dzērāja princips-dzīvosim sūdīgāk,bet vienu ņemsim(šnabi).tā pat ar apkuri-sprāgsim badā bet apkure lai paliek dārgākajā variantā nevis lai vilks ir paēdis un kaza paliek dzīva.personīgi esmu dzirdējis daudz gadu atpakaļ,ka sesks esot liepājā aizliedzīs tirgot gāzes apkures katlus kas darbināmi no gāzes balona.liepāja-rūpniecības pilsēta ar lielāko bezdarbnieku skaitu un dārgāko apkuri.tas viss kā sērga liepājniekiem daudzu gadu garumā jāpacieš pateicībā no seska puses par to ka ir ievēlēts domē.prasās pēc dezinfekcijas liepājas domē,jo iedzīvotāju intereses netiek ņemtas vērā un tiek īstenoti visādi apšaubāmi projekti + nevienam nevajadzīgi.Atliek vien cerēt ka mūžīga jau nu šī lobēšanas sērga nebūs

 9. Agris saka:

  tieši manas domas! šī pati problēma arī skar Dobeles iedzīvotājus. monopols radīts! Lai dzīvo monopols! vienīgais veids, kā ar to cīnīties- aiziet! būvēt savu māju un viss. un lai tie monopolisti ieruullē savu mega dārgo “paklapojumu”
  Smieklīgākais, ka tiklīdz sāks ekonomēt patēriņu ,tā tarifu paraus augšā , jo monopolistam kritīsies ienākumi un tas būs pietiekam arguments regulatora mafiozajai struktūrai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top