Paldies par labajām ziņām, kaut viņas nebūtu tik briesmīgas

 

 

Paldies par labajām ziņām- tas teikts ar ironiju!

Valdība apsver iespēju vēl palielināt pievienotās vērtības nodokli, lai 2011.gadā sasniegtu plānoto budžeta deficītu 3% apmērā no iekšzemes kopprodukta.

Plānots, ka ar 2010.gadu tiks ieviests 10% nodoklis visiem kapitāla ienākumiem – procentiem, dividendēm, autoratlīdzībai, īres ienākumiem, realizētajai nominālajai kapitāla peļņai no akcijām, realizētajai nominālajai kapitāla peļņai no nekustamā īpašuma.

To piemēros visai kapitāla peļņai no darbībām ar nekustamo īpašumu, ja vien nav izpildīti minimālie nosacījumi attiecībā uz nepārtrauktām īpašumtiesībām un dzīvesvietu.

Tāpat, sākot ar 2010.gadu, tiks palielināti nekustamā īpašuma un īpašuma nodokļi, kas pašreiz ir mazāki par vidējo rādītāju Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstīs. To panāks, atceļot atbrīvojumus, lai paplašinātu nodokļu bāzi.

Paldies par labajām ziņām!

Tiks palielināti ieņēmumi, kas nav nodokļu ieņēmumi. Tiks palielinātas lietotāju maksas. Valsts uzņēmumu izmaksājamo dividenžu apmērs palielinās no 27%-35% pašreiz līdz 50%.

Latvija arī apņemas lūgt starptautisko palīdzību nodokļu administrēšanas uzlabošanai, kaut gan savās prognozēs nav paredzējusi, ka iekasēšanas apjomi ievērojami uzlabosies līdz 2010.gadam.

Mūsu valsts apņemas šogad ierobežot budžeta izdevumus līdz mazāk nekā 40% no IKP. Aplēses rāda, ka tam būs nepieciešami samazinājumi par 4,5% no IKP, kas pārsniedz sākotnēji pieņemtajā valsts budžetā un plānotajos pašvaldību budžetos paredzēto summu.

“Šāds PVN paaugstinājums būtiski samazina iespējamību, ka PVN vēl būtu jāpalielina, bet izslēgt šādu iespējamību nevar,” sacīja Slakteris.

Ārprāts… No sadaļas –BEZ KOMENTĀRIEM.

Vispār jau dīvaini. Kad SVF piešķīra kredītu Baltkrievijai, tad mūsu kaimiņi nodokļus samazināja. Latvijā izskanējis, ka baltkrievi devalvējuši savu valūtu, kas, protams, ir sliktā ziņa, bet kaut kā noklusēts, ka turpmāk iedzīvotāju ienākumu nodoklis būs vienota likme 12% (individuālajiem uzņēmējiem – 15%), kas ir solis nodokļu pazemināšanas vērtībā, jo līdz šim Baltkrievijā bija progresīvā likme, kas varēja sasniegt 30%.

Tiek samazināti nodokļi vēl četrās pozīcijās.

Vai jāsaprot, ka bijusi nepārprotama izvēle: vai nu lata devalvācija, vai nodokļu paaugstināšana?
Savukārt vistracinošākais ir tas, ka valdība apņēmusies iejaukties privātajā uzņēmējdarbībā – spiest samazināt algas arī šajā sektorā strādājošiem.

Paldies par labajām ziņām

Tieši spiest, nevis mudināt, aicināt utt., jo tikai tā var tulkot kareivīgo tekstu 31.pantā, ka īpašas komitejas tiesības būs „uzraudzīt nominālās algas (un piemaksu) samazināšanas pasākumu īstenošanu valsts un privātajā sektorā”.

Var jau daudz runāt par neadekvāti augstu celtnieku vai, ja vēlaties, žurnālistu atalgojumu, tomēr šos jautājumus regulē tirgus pieprasījums, nevis kārtējā aritmētiskā „apcirpšana”, kuras rezultāts var būt vienīgi nelegālās samaksas īpatsvara palielināšanās, cilvēku ekonomiskās emigrācijas atjaunošanās.

Tas jau ir piedzīvots un atkal Latvijas pilsoņus dzen prom no Latvijas…..

paldies par labajām ziņām

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top