Palangas dzintara muzejs, ceļojuma iespaidi un atziņas

 

 

Dzintara muzejs, daudz dzirdētu labu vārdu un tāpēc nolemjam to apciemot.

Noteikti apskatīt un dalīties ar redzēto šajā rakstā.

No rīta līst, pirmā doma nebraukt, bet ceļojums taču iecerēts.

Kafija, možums un aidā. Braucot no Liepājas nieka simts kilometru vien sanāks, jo paredzēts iegriezties arī Klaipēdā pulksteņu muzejā.

Lietus turpina līt, bet omu uzlabo Lietuvas labie ceļi, prieks par leišiem un kauns par letiņu neizdarību. Starp citu, mūsējie sasparojušies un šoseja Liepāja- Lietuvas robeža tiek atjaunota.

Pirmais galamērķis ir Palangas dzintara muzejs.

Palanga ir kūrorta pilsēta un pagrūti tuvāk piebraukt mērķim, jo visur ir zīmes un ej nu zini, kā leišu policija sodīs latvju bāleliņu, kas ar ģimeni ieradies nesmukā laikā baudīt muzeju labumus.

Braucu ar TomTom palīdzību, nu labs GPS navigators, protams, par aizlieguma zīmju izvietojumu viņam tā grūtāk zināt. Ja par TomTom, tad ar viņu ( gudrītis) ir apceļotas Vācija, Spānija, Francija un daudzas citas valstis.

Uzvedība ir teicama, gan jāsaka godīgi, Rietumeiropa viņam patīk labāk, 910 modelis ar cieto disku 20Gb, tā kā vari salādēt visas kartes, ASV ieskaitot. Tomēr atrodu kur noparkoties un varam doties uz muzeju.

Lai tiktu līdz muzejam jāiet cauri skaistam parkam ar gulbju dīķiem un skulptūrām.

Pats muzejs ir izvietots pilī. Dzintara krelles un amuleti bijuši cieņā jau neolīta laikmetā – tie medniekiem un zvejniekiem solījuši veiksmi.

Vairāk nekā 90 procentu no pasaules dzintara krājumiem atrodas bijušās Austrumprūsijas teritorijā. Sevišķi bagāts bijis Dzintara līcis pie Jodkrantes, kur 19.gadsimta beigās 30 gados iegūtas 3000 tonnas saules akmens. Apkārtne ir iekopta un var redzēt, ka apmeklētāju šeit netrūkst.

Liec uz navigatora adresi.

Palangā, Vytauto Gatve 17,  tā būs tuvākā vieta, kur varēsi nolikt auto un doties cauri parkam uz muzeju.

Muzejs vienkārši ir lielisks, var iztikt bez gida,jo apraksti par eksponātiem ir trīs valodās LT, EN, RU. Skatoties manas fotogrāfijas pamanīsi satraukumu rokās, jo muzejos jau nedrīkst iemūžināt redzēto.

Tālāk braucu uz Klaipēdu pulksteņu muzeju, kas ar neko īpašu nepārsteidza, bet interesanti uzzināt un apskatīt pulksteņu izveides vēsturi.

Izstādīti pulksteņu oriģināli, modeļu vai atjaunoto kalendāru, saules, ūdens, uguns un smilšu pulksteņu kopijas, mehāniskās laika skaitīšanas ierīces, līdz pat moderniem elektromehāniskajiem, elektromagnētiskajiem un kvarca pulksteņiem , fūūū laikam uzskaitīju visu. 🙂

Cita muzeja daļa rāda pulksteņu formu maiņu no Renesanses laikmeta līdz modernām formām.

dzintaru

Tātad, Liepu Gatve 6/7 Klaipēdā, pirms tilta pa labi ja no Liepājas puses.

Skaties bildes, ceļojumu iesaku, jo ir taču vēl daudz kas cits šajās pilsētās un tiešām ir skaisti.

dzintaru

TĀLĀK UZ PULKSTEŅU MUZEJU

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top