Padomā, pirms ievieto internetā!

Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudz cilvēku, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi.

Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka visām internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot.

Moderno tehnoloģiju laikmets internetā ikvienam un īpaši jauniešiem devis iespēju gan vērot notikumus no malas, gan pašiem iesaistīties informācijas telpas veidošanā – ar saviem vēstījumiem, fotogrāfijām un videomateriāliem.

“Veidojot savu tiešsaistes identitāti, mums katram ir iespēja kļūt par interneta “slavenību”.

Tomēr visbiežāk aizmirstam, ka publicējot jebkādu personīgo informāciju internetā, tā kļūst pieejama visiem interneta lietotājiem, un, iespējams, būs pieejama internetā arī pēc gada, pieciem vai desmit gadiem.

Tas nereti var radīt ne vien nepatīkamus mirkļus un emocionālus pārdzīvojumus, bet arī sarežģījumus personīgajā un profesionālajā dzīvē nākotnē
Latvijas Interneta asociācijas projekts “Net-Safe Latvia” atzīmēs Drošāka interneta dienu, uzsākot sociālo kampaņu – Padomā, pirms ievieto internetā!

Projekts arī nodrošina iespēju sabiedrībai mājaslapā www.drossinternets.lv elektroniski ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā.

Ziņojumi tiek apstrādāti un vajadzības gadījumā nosūtīti izskatīšanai Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai, kā arī starptautiskajai “Inhope” asociācijai.

Projekta aktivitātēs ir iesaistīts arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis 116111 (80006008), kas nodrošina psihologu konsultācijas.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top