Notiek sprādzieni Japānas AES (video)

Šodien 12.martā noticis sprādziens AES, ievainojot vairākus darbiniekus, un radioaktivitātes līmenis stacijas apkārtnē pieaudzis 20 reižu.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Japāņu speciālisti noskaidro sprādziena cēloni un apzina situāciju. Ja būs pastiprināti draudi, par to tiks ziņots sabiedrībai.

Japānas telekanāli pēc sprādziena pārraida paziņojumus, kurā aicina cilvēkus palikt telpās, izslēgt gaisa kondicionētājus un nedzert krāna ūdeni. Tiem, kuri tomēr dodas ārā, tiek ieteikts pēc iespējas apsegt visas ķermeņa daļas, tostarp aizsegt sejas ar maskām vai slapjiem dvieļiem.

Iepriekš tika ziņots, ka Fukusimas 1.AES, kas tika bojāta zemestrīcē, iespējams, notiek kodolreaktora kušana.

Tomēr Japānas kodoldrošības komisijas pārstāvis iepriekš uzsvēra, ka gadījumā, ja reaktora kušanas dēļ notiks radiācijas noplūde, tās skartā teritorija būs ne lielāka kā desmit kilometru rādiusā ap reaktoru. No šīs zonas jau ir evakuēta lielākā daļa iedzīvotāju..

Nūpat tiek ziņots, ka bīatamā zona ir palielināta līdz 20.km….evakuēti jau 40.tūkstoši iedzīvotāju no 10.km zonas.

Situācija sāk palikt nopietnāka.

PAPILDINU 13.03.2011

ŠODIEN, pārstājusi darboties AES «Fukušima 1» otrā kodolreaktora dzesēšanas sistēmas. Amatpersonas brīdina, ka pastāv sprādziena draudi.

«Fukušima 1» atomelektrostacijā sprādzienā sestdien tika daļēji sagrauta ēka, kurā atrodas viens no kodolreaktoriem, taču reaktoru apņemošā metāla struktūra palika neskarta.

Japānas valdības pārstāvis Jukio Edano svētdien pavēstīja, ka degvielas serdeņu kušana notikusi divos atomelektrostacijas reaktoros.

PAPILDINU 14.03.2011.

Japānas atomelektrostacijas «Fukušima-1» pārstāvji paziņojuši, ka stacijas trešajā energoblokā noticis vēl viens sprādziens.

Sprādzienā ievainoti trīs cilvēki, bet septiņi pazuduši bezvēsts, vēstī Eiropas ziņu aģentūras.

Stacijas pārstāvis gan mierināja, ka reaktors sprādzienā nav cietis un draudu par radiācijas līmeņa celšanos neesot.

Šā brīža informācija liecina, ka stacijā uzsprāga ūdensvads. Sprādziena vilni varēja just pat 40 kilometrus no notikuma vietas.

PAPILDINU 15.03.2011

Šodien no rīta kodolspēkstacijas «Fukušima 1» otrajā reaktorā notika sprādziens, bet neilgi pēc tam ceturtajā reaktorā eksplodēja ūdeņradis, izraisot ugunsgrēku. Vēlāk gan tika ziņots, ka liesmas izdevies apslāpēt. Tomēr līdz ar ūdeņradi noplūdušas arī radioaktīvās vielas.

Savukārt sprādzienā, kas noticis otrajā reaktorā, bojāts ēkas jumts un virs tās paceļas dūmi. Tiek ziņots, ka daļai personāla likts reaktoru pamest, un kāds eksperts brīdinājis, ka tas varētu liecināt par tālāku krīzes saasināšanos.

ASN situāciju Fukušimas AES novērtējusi ar sesto pakāpi starptautiskajā septiņu kategoriju skalā.

Piemēram, Černobiļas katastrofa bija novērtēta ar augstāko – septīto – pakāpi.

Radiācijas līmenis spēkstacijas apkārtnē «ievērojami paaugstinājies» un rada briesmas cilvēku veselībai, paziņojis premjerministrs Naoto Kans.

PAPILDINU 18.03.2011

Japānas Atomenerģijas aģentūra paaugstinājusi “Fukušimas 1” AES avārijas novērtējumu uz piekto pakāpi starptautiskajā septiņu kategoriju skalā.

Saskaņā ar starptautisko kodoldrošības skalu (INES) piektā pakāpe apzīmē “negadījumu ar plašākām sekām”. Černobiļas AES katastrofa bija novērtēta ar augstāko – septīto – pakāpi.

Iepriekš Francijas kodolenerģētikas speciālisti pat kvalificēja notikumus Japānas AES kā sestās pakāpes avāriju. Viņi norādīja, ka piektdien izšķirsies stacijas liktenis, vai tā nekļūs par 21. gadsimta lielāko šāda veida katastrofu.

Kā ziņots, turpinās darbi, lai atjaunotu reaktoru pašu dzēsēšanas sistēmas darbu. To satrieca cunami viļņi. Vienlaikus tiek pieļauts, ka staciju nāksies paslēpt zem betona sarkofāga.

Stacijas īpašnieki no kompānijas “Tokyo Electric Power Co” atteikušies no iepriekšējā nodoma – turpināt piektdien liet uz četriem problemātiskajiem reaktoriem un izlietotās kodoldegvielas glabātuvēm ūdeni no helikopteriem. Šobrīd kompānijas prioritāte esot nodrošināt elektroenerģijas padevi dzesēšanas sistēmai.

Radiācijas līmenis stacijas teritorijā pagaidām neaug un ir ap 250 milizīvertiem, kas jau rada draudus veselībai un ir simtkārt lielāks par ikdienā pieļaujamo apstarojuma līmeni.

Tiek ziņots, ka stacijas glābšanā iesaistītie vairāki desmiti cilvēku jau saņēmuši pārāk lielu starojuma devu un viņiem draud saslimšana ar vēzi.

Pesimistiskais scenārijs paredz, ka tiek bojāti reaktoru korpusi un apkārtējā vidē izplatās kodoldegvielas radiācija.

Tadā gadījumā veselībai bīstamas radiācijas līmenis var veidoties 125 kilometru rādiusā ap AES, savukārt radioaktīvie putekļi ar vēju palīdzību var piesārņot ļoti lielas teritorijas.

PAPILDINU 24.03.2011

No trešā energobloka daļēji evakuēts personāls, paziņoja AES operators «Tokyo Electric Power Company». Evakuācijas iemesli netiek norādīti, tomēr mediji ziņo, ka, visticamāk, evakuācija notikusi paaugstināta radiācijas līmeņa dēļ.

Radiācijas devu saņēmušie strādnieki šobrīd ir hospitalizēti.

Tikmēr mediji paguvuši publicēt pirmos attēlus un video no avarējušās AES, kuros fiksēti tie 50 noslēpumainie varoņi, kuri riskē ar dzīvību un strādā ēkas iekšienē.

Šie cilvēki, ejot veikt šos darbus, esot atvadījušies no tuviniekiem, zinot, ka radiācija var nodarīt lielu kaitējumu viņu veselībai.

PAPILDINU 28.03.2011

Japānas atbildīgie pārstāvji paziņoja, ka ūdens, kurš izplūst no otrā reaktora pazemes tuneļa, izstaro vairāk nekā 1000 milizīvertus stundā.

Līdz šim radioaktīvā ūdens peļķes atrastas tikai iekštelpās, kur izvietoti reaktori.

Speciālistiem pagaidām neizdodas noteikt noplūdes iemeslus. Tiek pārbaudītas divas versijas – reaktora aktīvās zonas apvalka bojājums vai arī degvielas serdeņu kušana, kas saindējusi dzesēšanai paredzēto ūdeni.

Radioaktīvā ūdens izplūšana ārpusē ir satraucošs situācijas saasinājums.

PAPILDINU 02.04.2011

No otrā Fukušimas atomelektrostacijas (AES) reaktora izplūst radioaktīvais ūdens, ieplūstot okeānā, paziņoja AES apsaimniekotājs un īpašnieks «Tokyo Electric Power» (TEPCO). Ūdens izplūst no plaisas AES betona grīdā.

Speciālisti ziņo, ka radiācijas līmenis izplūstošajā ūdenī sasniedz 1000 milizīvertus stundā.

Tāpat jaunākā informācija liecina, ka radioaktīvā joda-131 koncentrācija AES blakus esošajā jūras ūdenī 4385 reizes pārsniedz normu, savukārt ēkas apkārtnē esošajos gruntsūdeņos konstatētais radiācijas līmenis normu pārsniedz pat 10000 reizes.

radioaktivitates bieds

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Notiek sprādzieni Japānas AES (video)

  • .
    .

    Tas ir tikai sākums. Mēness vainīgs, re ka vulkāni arī sāk atdzīvoties

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *