Noslēdz koncertu ciklu.

 

 

 

Koka pūšaminstrumentu kvarteta
“Gepards” pirmais koncerts noslēdz koncertu ciklu

2009.gada 31. oktobrī noslēdzās koncertu cikls “Sajūti jubilejas elpu koncertu ciklā “Liepājas latviešu biedrības namam – 75!”” ar koka pūšaminstrumentu kvarteta “Gepards” koncertu “Con sentimento”.
Ansambļa “Gepards” izpildījumā šis bija pirmais koncerts. Jaunizveidotajā ansamblī apvienojušies Liepājas simfoniskā orķestra talantīgie pūšamo instrumentu pavēlnieki – flautists Reinis Lapa, obojists Mārtiņš Zālīte, klarnetists Uldis Lipskis un fagotists Mārtiņš Grīnbergs.
Repertuārs šādam ansambļa sastāvam ir samērā šaurs, bet azartiskie mūziķi savam pirmajam koncertam bija atraduši humora un sentimenta apvienojumu, kas koncertprogrammu atdzīvināja un lika sajust Austrijas kalnu tuvumu.

Polijas gleznainās ainavas, Norvēģijas vēja pūsmu un pat atgriezties bērnībā. Koncertprogrammā tika atskaņoti skaņdarbi no K. Gopfarta, V.Kosenko, A.Vecumnieka, P.Čaikovska, E.Grīga, D.Šostakoviča un N.Rimska daiļrades.

Koncerta apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ne vien ar jaunizveidoto ansambli, bet arī baudīt pūšaminstrumentu daudzveidību, kur latviešu komponista Andra Vecumnieka skaņdarba vadošā loma bija klarnetes īpašniekam Uldim Lipskim.

Liepājas latviešu biedrības nama koncertu cikla “Sajūti jubilejas elpu koncertu ciklā “Liepājas latviešu biedrības namam – 75!”” ietvaros notika trīs koncerti:

1. koncerts „No klasikas līdz džezam” – 18. septembrī, kur muzicēja vokālā grupa „Sing it” (Rīga) un salonmūzikas ansamblis „Free Strings” (Liepāja).

2. koncerts notika 16. oktobrī, kurā tika atskaņota Imanta Kalniņa mūzika Valsts akadēmiskā kora “Latvija” (diriģents Mārtiņš Klišāns), Annijas Putniņas, Marta Kristiāna Kalniņa un grupas “Autobuss debesīs” izpildījumā.

3. koncerts “Con sentimento” 31. oktobrī koka pūšaminstrumentu kvarteta “Gepards” sniegumā.

koncertu

Papildus informācija: www.biedribasnams.lv
LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMA
Projektu vadītāja:
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top