Terje Sorgjerd maģija, radīti neaprakstāma skaistuma materiāli

Terje Sorgjerd.

Stāsts par foto mākslinieka radošo darba specifiku. Labi izdarīts darbs vienmēr ir apsveicams un slavējams. Veicot darbu un ieliekot tajā savu sirds daļu ir iegūstams apbrīnas vērts mākslas darbs.

Ies runa par Norvēģu foto mākslinieka Terje Sorgjerd skaistajiem debesu sfēras darbiem, kurus samontējot kopā ir radīti dažādi neaprakstāma skaistuma video materiāli.

Var atzīmēt, ka foto mākslinieks lielāko daļu savu darbu iegūst fotografējot naktīs. Tas ir ilgstošs proces, jo ir jāuzņem daudzi, jo daudzi foto kadri ar nelielu laika intervālu (atstarpi starp kadriem… laikā).

Darba procesu var salīdzināt ar ceļojumu naktī.

Kurā ik mirkli skatāmas pārsteidzošas, gaismas radītas ainas. Tās fiksējot, fotomākslinieku visvairāk interesē formas attiecības un atsevišķu spektru spēle, kas rada telpiskuma izjūtu.

Vēlāk no šiem foto kadriem labākie tiek samontēti kopā un veidojas video, kas liek fotogrāfijām atdzīvoties kustībā.

Skaidrs, ka samontēt fotogrāfijas dzīvā dabas virpulī var ar datoru un speciālu video programmu palīdzību. Māksliniekam ir daudz radošu ieceru, bet galvenais viņa mākslā paliek daba un tās varenība sava skaistumā.

Modernā laika digitalizāciju raksturo laika deficīts, taču fotogrāfija tās klasiskajā izpratnē, tieši pretēji, ir par laika apstādināšanu.

Darbos fiksētie mirkļi uzsver kontrastu starp dabu un foto stāstu, kopumā veidojot citu – nosacītu realitāti.

Nakts fotogrāfijas metode īsteno informācijas, izteiksmīguma un vispārinājuma simbiozi mākslas darbā, ko pat grūti nosaukt par fotogrāfiju.

Aplūkosim dažus video un foto darbus, iesaku aplūkot visa ekrāna lielumā.

Terje Sorgjerd
Terje Sorgjerd
Terje
Terje Sorgjerd

Domāju, ka neviens nav palicis vienaldzīgs foto mākslinieka darbu burvības priekšā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top