Nodokļu katastrofa vai laimes vēlējumi 2010. gadā.

Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs savos spriedelējumos ir gana lakonisks,  jo raugi… ir nākusi Image35apskaidrība, ka aizvadītie gadi ir notrallināti un ir dzīvots pāri saviem līdzekļiem, ka pasaulē ir ekonomiskā krīze un ka Latvijas budžetā šobrīd nav naudas.

Liekulība vai nokavēta ekonomiska apskaidrība?

Kamēr pasaules praksē ekonomiskās krīzes laikā valstis biežāk samazina nodokļu slogu iedzīvotājiem, lai atjaunotu pieprasījumu un veicinātu ražošanu, Latvijā valdība saviem iedzīvotājiem gatavo īstu nodokļu katastrofu. Tā sirsnīgi sakot : ‘Laimīgu Jauno 2010. gadu – nodokļu gadu !’

 1. No 1. janvāra iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ir paaugstināta no 23% uz 26%.
 2. palielināsies ubagojošo skaits

 3. Mājokļa nodoklis. (Dzīvojamām ēkām par kadastrālo vērtību līdz 40 000 latu piemēros likmi 0,1%, par kadastrālo vērtību 40 001-75 000 latu – 0,2%, par kadastrālo vērtību virs 75 000 latu – 0,3%.)
 4. Nodokļa likme zemei un saimnieciskajā darbībā izmantojamām ēkām.( līdz 1,5% un aplikt ar paaugstinātu likmi 3% apmērā neapstrādātas lauksaimniecības zemes.)
 5. Paaugstināta transporta līdzekļa nodeva (par izmaksām ŠEIT )
 6. Nodoklis par darba devēja auto izmantošanu (Par gūto labumu katru mēnesi ieturēs nodokli (līdzīgi kā algas nodokli), tādējādi darba devējam un darbiniekam katru mēnesi nodoklī būs jāmaksā no Ls 22 – Ls 85.) lasi arī ŠEIT
 7. Nodoklis no iedzīvotāju kapitāla ienākumiem. (piemērojot nodokļa likmi 10% dividendēm un procentu ienākumam, bet kapitāla pieaugumam – 15%.) Tā vien gribas ironiski piesaukt daudzus gadus ierasto … Glabājiet naudu bankā un pelniet %

6.1 Tāpat tiks mainīts nodokļa stimuls uzkrājumiem privātajos pensiju fondos, apdrošināšanas sabiedrībās un investīciju fondos, samazinot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu no 20% līdz 10% no apliekamā ienākuma.

6.2 Veikta arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa attaisnoto izdevumu par izglītības pakalpojumiem un ārstnieciskajiem pakalpojumiem pārskatīšana attiecībā uz 2010.gadā saņemtajiem pakalpojumiem, samazinot izdevumu normu no 300 latiem gadā līdz 150 latiem.

7. Akcīzes nodoklis dabasgāzei.

(no 2010. gada 1. maija tiks ieviests akcīzes nodoklis dabasgāzei, kā rezultātā pieaugs izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem. Tā, piemēram,  par siltumu būs jāmaksā par 7-8% vairāk nekā līdz šim )

Tās būtu būtiskākās izmaiņas nodokļos, kas zinot Valdības ‘ēdelību’ nebūs pēdējie….

nodokļu gads Latvijai

Neviļus nāk prātā vēsturiski salīdzinoša atziņa ….

Salīdzināsim, ko Latvija sasniedza 1938. gadā (arī 20.gados) un kāda ir situācija Latvijā tagad …

…pēc otrās brīvības atgūšanas ( 20.gadiem ). Nav ko salīdzināt !

Mums taču ir” laimējies” jo pie vadības un varas ir tikuši izsaimniekotāji un pamuļķi. Pašlaik Latvijas tēls ir ubaga tarba un tai piespraustais ordenis, kas savu vērtību ir devalvējis…. pasniedzot pat Anglijas karaļnama zirgu puisim.

Vēsturiskajos ‘Ūlmaņlaikos’ Latvijai bija vārds pasaulē, kas mērojās labklājībā un ekonomiskā varenībā ar Dāņiem, Norvēģiem un citām Eiropas Valstīm…
Tagad…varam cerēt, ka šimmūsdienu” prihvatizācijas” tēlam nepievienojas aiznaglotu logu vīzija…

Tauta, kas aiznaglo savu mājokļu logus un mūk uz citu valsti jo  nevēlas piedalīties patreizējās valdības realitātes šovā.

file27943057_L
karikatūras autors: Gatis Šļūka

Nenocietos un pieliku Streipa secinājumu nodokļu lietā :

Jēdzienus “nejēga” un “nelga” attiecībā uz politikāņiem var pirmkārt izmantot tāpēc, ka krīzes laikā tik ļoti paaugstināt nodokļus ir vienkārši stulbi.  Uzņēmumi pārvāksies citur, šogad valsti pametīs vēl desmitiem tūkstoši cilvēku, paplašināsies “pelēkais” sektors, no jauna nāksies domāt par tādu jēdzienu, kā “alga aploksnē” u.tml.  Taču ir arī blogā minētais jautājums — vai ir nodrošināta nepieciešamā infrastruktūra, lai pa fikso pieņemtie lēmumi būtu praktiski ieviešami dzīvē.  Šajā gadījumā, acīmredzot, tā nav nodrošināta.  Nejēdzīgi.  Nelgaini.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Nodokļu katastrofa vai laimes vēlējumi 2010. gadā.”

 1. Vaira saka:

  vajag spēt ! Stipriem būt ! Un Uzvarēt !

 2. ddd saka:

  da n..ta sūdīgi un te vel tie paradi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top