Nodokļi 2018 gadā, Latvijas iedzīvotāju rocība pēc izmaiņām

Nodokļi 2018, ar ko tie ir tādi īpaši?

Īpaši ar to, ka valdība ar vienu roku dodot ar otru atņems ievērojami vairāk. Sākšu ar īsu pamatojumu. Palielināsies maksa par elektrību, degvielu, līdz ar to pilnīgi visiem pārtikas produktiem. Kā jau zināms, prioritārie virzieni šī gada valsts budžetā ir – aizsardzība, veselība, demogrāfija un autoceļu uzturēšana.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ka to domā sasniegt valdība? Protams galveno lomu spēlēs nodokļi 2018.

Mazliet par būtiskāko.

No 2018.gada, izmaksājot darba algu, no tās ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Līdz šim likme visiem bija vienāda – 23 %.
Nodokļu reformas ietvaros no 2018.gada 1.janvāra tiks ieviesta IIN progresīvā likme, kas nozīmē, ka nodokļa maksātājiem tiks piemērota nodokļa likme atbilstoši viņu gūtajiem ienākumiem.

Nodokļa likme:

20% – gada ienākumam līdz 20 004 euro;
23% – gada ienākuma daļai, kas pārsniedz 20 004 euro, bet nepārsniedz 55 000 euro;
31,4% – gada ienākuma daļai, kas pārsniedz 55 000 euro.

Autoratlīdzības izmaksātājam no 2018.gada 1.janvāra:

no saviem līdzekļiem jāmaksā VSAOI 5% apmērā no autoratlīdzības tās saņēmēja valsts pensiju apdrošināšanai. Ja mēnesī saņemtā autoratlīdzība ir mazāka par 430 euro, autors no tās VSAOI var neveikt.

Degviela.(arī grādīgā)

Dīzeļdegvielas cena augs augs par četriem eiro centiem, alus pudeles cena – par septiņiem eiro centiem, bet cigarešu paciņas cena par 24 eiro centiem.
Lētākā benzīna cena litrā augs par 0,048 eiro! Tas nozīmē, ka piepildot benzīna bāku pilnu, šķirsies, apmēram, par €3. Jā, papildus tam ko maksāji 2017.gada!

Ko es secinu.

Mazo algu saņēmēji, runa par 3%, kuriem pēc raksta teorētiski būtu jāpaliek maciņos, noēdīs degvielas akcīzes paaugstināšanas izraisītie sadārdzinājumi. Tātad, pa lielam, zaudēs visi- lielākā vai mazākā mērā.

nedienas

Nezaudējiet optimismu, jaunajā 2018. gadā!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *