No šodienas tikai ar ziemas riepām.

fatear270_1_0Laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.
Reklāma

Laikposmā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kuriem ir riepas ar radzēm.”

CSDD atgādina, ka jau no 1. oktobra transportlīdzekļiem vasaras riepas var nomainīt pret ziemas sezonai paredzētajām

Vasaras riepas vēsā laikā, kad gaisa temperatūra krītas zemāk par +7° C , zaudē gan savu kvalitāti, gan bremzēšanas īpašības, to materiāls aukstumā kļūst ciets. Rudenī un ziemas sākumā iestājas vēsāks un lietaināks laiks, ceļi kļūst slideni, tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) iesaka jau laikus „pāraut” ziemas riepas, lai braukšana būtu pēc iespējas droša.

Tomēr arī tad, kad transportlīdzeklis aprīkots ar ziemas riepām, CSDD aicina būt uzmanīgiem uz ceļa, jo krītošās lapas, salna un apledojums padara ceļu slidenu. Autovadītājiem vajadzētu būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem drošāko braukšanas ātrumu, pietiekamu distanci un intervālu.

Sods par braukšanu bez ziemas riepām laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabēm ir 20 lati.

Jāatzīst, ka satiksmes drošība sākas ar ikvienu no mums – gan ar attieksmi, gan uzvedību, ko mēs katru dienu demonstrējam kā satiksmes dalībnieki.

Palasi par ziemas riepām (tests) ŠEIT

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top