No kurienes nāks nauda Latvijas Krājbankas kreditoriem

Krājbanka.

Nu jau ir pilnīgi un galīgi skaidrs, ka „ Latvijas Krājbanku” likvidēs vai pareizāk teikt uzsāks bankrota procedūru. Kā vienmēr rodas dažādi papildus jautājumi un secinājumi.

Krājbanka, kāpēc tas notiek, kas ir lielais zaglis un galvenais grēkāzis ?

Atbilde jau it kā ir zināma. Ja zaglim neuzsit par tuklajiem pirksteļiem viņš turpinās zagt. Latvijā nav neviena, kas to varētu izdarīt. Varbūt nemaz necenšas, jo ir apmierināti ar lietu kartību.

Par to, ka finanšu un kapitāla tirgus komisijas  darbs vērtējams kā neapmierinošs …pat nerodas šaubu mazumiņš.

Daudzi finansisti ir vienisprātis, ja finanšu un kapitāla tirgus komisija tiktu likvidēta, tas neko nemainītu kopējā situācijā Latvijā. Ir šāda komisija vai nav …viens pīpis, jo netiek jau nekas darīts banku uzraudzībā.

Uztrauc pavisam cita lieta.

Ja Lietuva stingri paziņo, ka viņai ir iekrājumi un uzdodot jautājumu  vai ar bankas īpašumu pietiks, lai norēķinātos ar kreditoriem, finanšu ministre Ingrīda Šimonīte norādījusi, ka Lietuvai ir brīvi līdzekļi, kuri šobrīd nav vajadzīgi, pieminot izlaisto obligāciju emisiju.

“Neplānojam vērsties pie Starptautiskā Valūtas fonda,” piebilda politiķe.

Nu re …Lietuvai ir iekrājumi, bet ko tad mēs ?

Šeit stāsts jau bēdīgāks, jo  nav naudas, un nav paredzams, no kurienes tā nauda nāks, jo garantijas līdzekļi ( slavenais noguldījums garantiju fondā, kad aizņēmāmies pēc “Parex” kraha ) ir tikai aptuveni 150 miljoni latu.

Kopumā vajadzēs  350 līdz 380 miljoni latu un veicot  vienkāršu aritmētisku  darbību var saprast, ka trūkst lielākā puse.

Atkal rodas jautājums, kam dos tos garantētos tūkstošus un kas paliks bez nekā. Vēl jau var aizņemties un izdalīt to uz visiem Latvijā vēl palikušajiem „pingvīniem”… Dombrovskis ir nasks uz dažādu jaunu nodokļu izdomāšanu.

Likums ir viena lieta, realitāte ir pavisam cita.  Paliek atklāts galvenais jautājums …no kurienes nāks nauda?

„Krājbankas” krahs kārtējo reizi palielinās sabiedrības neuzticēšanos bankām, valdībai un dažādiem regulatoriem.… tas nostiprina cilvēkos sajūtu, ka nevar uzticēties sistēmai un valdībai.

Ar labvēlīgu skaudību varu noraudzīties uz „lēnīgajiem” igauņiem…tur vis notiek ar prātu un atbilstoši Igaunijas interesēm.

Krājbanka

Krājbanka, pēcvārds.

Nupat tapa zināms, ka 200 miljonus latus izmaksām aizdos Valsts kase…tātad “pingvīni” gaidiet jaunu nodokli!

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “No kurienes nāks nauda Latvijas Krājbankas kreditoriem”

  1. juris saka:

    To jau varēja paredzēt, ka atkal iegrābs valsts kasē un atmaksāsim atkal mēs visi solidāri, jo budžetu taču atkal būs papildus jākonsolidē par veseliem 200 miljoniem.

    Interesanti, ka to dabūs atpakaļ, kāds jauns nodoklis tiks pielietots.????

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top